צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > כתבות > ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת


צילום: אמיר גור

ביטוח לספארי צלילה

ביטוח לספארי צלילה

כל מה שצריך לדעת

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

יחי ההבדל

בתמונה: תעודת ביטוח צלילהראשית, בואו נבחין בין שני סוגים של ביטוחים: ביטוח נסיעות לחו"ל וביטוח צלילה. ביטוח הנסיעות הוא ביטוח לפני כל נסיעה לחו"ל, בין אם אתם מתכננים לצלול במסגרתה ובין אם לא. ביטוח זה יודע לתת מענה למגוון מצבים שעלולים לקרות מחוץ לגבולות מדינת ישראל, בהם אשפוזים שונים, אובדן רכוש וגניבות.

ביטוח הצלילה, לעומת זאת, הוא ביטוח שיש לעשות בין אם צוללים בארץ או בחו"ל, כלומר – היה ואתם מתכננים צלילה, בגבולות ישראל או מחוצה לה – עליכם להציג ביטוח צלילה בתוקף. ישנם מקומות רבים בעולם שבהם לא אוכפים את הצגת ביטוח הצלילה לפני מתן שירותי הצלילה, אך דווקא ישראל היא לא אחד המקומות הללו. ההנחיה מחייבת את מועדוני הצלילה לוודא שלצולל ביטוח בתוקף, גם אם הוא בסך הכל הגיע כדי לדחוס מיכל.

אם כך, לעניינינו: מי שיוצא לספארי צלילה, חייב בביטוח צלילה וביטוח נסיעות לחו"ל, ומדובר בשני ביטוחים נפרדים.

מה מכסה ביטוח הצלילה?

רוב פוליסות הביטוח מתייחסות לתסריט הגרוע, בו מתרחשת תאונת צלילה המחייבת פינוי, ימי או אווירי. לפני שרוכשים את הביטוח כדאי להציץ בפוליסה ולוודא שהיא מכסה כל נזק גופני, כולל מחלה, שקרה במהלך תקופת הביטוח וכתוצאה מצלילה. הכיסוי יכלול: הוצאות חדר מיון, דמי אשפוז בבית חולים, הוצאות הצלה, חילוץ, פינוי, העברות והטסה רפואית – במידת הצורך. רוב ביטוחי הצלילה מכסים גם אובדן ו/או נזק שנגרם לציוד הצלילה האישי, והחזרי הוצאות על בתי מלון ועל שינויים בכרטיס הטיסה, שנגרמו כתוצאה מתאונת הצלילה.

מגבלות גיל במסגרת ביטוח הצלילה

diving_safari_insurance_101018_small_03ביטוחי הצלילה בארץ, של חברות הביטוח הישראליות, מגבילים את גיל הביטוח בין 12 ל-75, ללא צורך בהצגת אישור רפואי חתום על ידי רופא צלילה. בעבר צוללים מבוגרים נדרשו לאישור כזה, אך כיום האחריות הועברה אליהם, כלומר – צולל החושש שמצבו הבריאותי עלול להשפיע על הצלילה, בשל מחלה כרונית כלשהי או מצב רפואי זמני, חייב לדווח על כך ולקבל אישור רופא צלילה. במידה שלא דיווח ולא המציא אישור – תהיה עילה לחברת הביטוח למשוך את אחריותה.

צוללים שעברו את גיל 75 יכולים לבטח את עצמם באחת מחברות הביטוח הגדולות שאינן ישראליות. מדובר אמנם בתהליך מסורבל יותר, המצריך בהכרח בדיקה ואישורים רפואיים, וכל מקרה נבחן בו לגופו, אך הכיסוי נרחב והתוצאה – האפשרות להמשיך לצלול – שווה את המאמץ!

ביטוח משפחתי

משפחות וזוגות רבים יוצאים לטיולי צלילה ביחד, לכן חברות הביטוח מציעות גם חבילה משפחתית, שמוזילה את עלות הביטוח לכל צולל בנפרד. החבילה מתאימה גם לזוגות, כך שמומלץ לחפש אדם נוסף שמתכנן לחדש ביטוח, ולגשת לזה יחד כדי לזכות בהנחה.

ביטוח ביטול הטיול

ומה לגבי ביטוח ביטול טיול צלילה? הפוליסות הרגילות של ביטוח נסיעות לרוב כוללות סעיף של ביטול טיול שנכפה עליכם עקב סיבה בריאותית שלכם או של קרוב מדרגה ראשונה, אבל יש תנאים כגון אשפוז של למעלה מ-24 שעות וכיוצא בזה.

קיימות גם פוליסות מיוחדות, הכוללות ביטול שנכפה עליכם עקב מזג אוויר קיצוני, נושאים רפואיים שלא הצריכו אשפוז ואפילו צרכים בעבודה או "סיבות אישיות". אם מעניין אתכם לשמוע על אפשרויות ביטוח ביטול טיול ובכלל לכל הנוגע ל"מזעור סיכונים" במהלך ההרשמה, אנא צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ.

סייגים בביטוח

שימו לב שרוב פוליסות הביטוח מתנות את מתן כספי הביטוח בכך שהצולל צלל לפי החוק, במגבלות דרגת ההסמכה שלו, יחד עם צולל נוסף ששימש לו כבן זוג לצלילה (לא מבוטח מי שצולל "סולו"…). הביטוח אינו תקף אם הצולל נפגע תוך ביצוע עבירה פלילית כלשהי או כתוצאה מחריגה מגבולות הצלילה הספורטיבית.

לסיכום – אם לא צללתם זמן מה, רצוי שלקראת הנסיעה הקרובה תבדקו את תוקף ביטוח הצלילה שלכם (בדרך כלל הוא תופס לשנה), וממש לפני היציאה לטיול – תעשו ביטוח נסיעות. ברגע שיש ביטוח צלילה – אין צורך להרחבת חבילת הביטוח הכללי ל"ספורט אתגרי", מפני שיש חפיפה של הכיסוי הביטוחי. לפני כל יציאה לספארי צלילה, צוות צלילה גיאוגרפית ימליץ על הביטוח הכדאי ביותר, בהתאם לעדכונים בפוליסות השונות, ובהתאם להרכב ולגיל הצוללים.

למסלולי ספארי צלילה מותאמים אישית וקבוצות מודרכות

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

ריף הוק – מה זה, איך משתמשים בזה ומהיכן משיגים כזה?

מאת: ירדן גור

לא כולם מכירים את ה"ריף הוק" (Reef hook), גם אם הם צוללים מנוסים שכבר ראו עולם. לא מדובר בפריט חובה שבלעדיו לא ניתן לצלול, אך בהחלט באביזר צלילה שהופך את צלילות הזרם לחוויה אחרת לגמרי, ועוזר להאריך את זמן השהות באזורים דינמיים, ללא השקעת מאמץ נוסף מצדכם.

לכתבה המלאה

עידן המחשב: 5 סיבות טובות להשתמש במחשב צלילה

מאת: ירדן גור

טבלאות הצלילה הספורטיבית היו בעבר כלי מרכזי בתכנון הצלילה. היום יש אביזר צלילה שהפך את חיינו לקלים יותר, חכמים יותר, ובעיקר – לבטוחים יותר – מחשב הצלילה. בכתבה, כמה סיבות טובות להתחיל להסתובב עם מחשב.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה בסוקורו, מקסיקו

מאת: אילנה נאורי

ברוכים הבאים לארץ הטאקו, הסומבררו והכרישים! סוקורו, אי וולקני הממוקם כ-600 ק"מ מערבית לחופי מקסיקו, הוא אחד מיעדי הצלילה המרתקים ביותר, בזכות עושר הדגה, הנופים מעל ומתחת למים, מיני הכרישים – שמציפים את האזור בכמויות, וכמובן – בזכות המנטות האוקייניות גדולות הכנף, שפוקדות את האי בנקודות קבועות, ומגלות עניין רב בצוללים.

לכתבה המלאה

צ'ק ליסט אריזה לספארי צלילה וטיול נלווה

מאת: ירדן גור

יוצאים לספארי צלילה? הכנו במיוחד עבורכם צ'ק ליסט של הדברים שכדאי לכם לארוז לקראת היציאה לטיול מסוג זה. מהנסיון שלנו, חשוב לאזן בין מה שצריך, למה שרוצים ולמה שאומר המשקל של חברת התעופה…. אז כדי שלא תשכחו שום דבר חשוב, היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

איך אורזים לספארי צלילה?

מאת: ירדן גור

לפני יציאה לספארי צלילה כדאי לחשוב על אופן אריזת המזוודה, חלוקה נכונה של הציוד והיכרות עם "חוקי המשחק" של חברות התעופה, כדי להבטיח שהכל יעבור חלק, תרתי משמע. אז איך נערכים נכון? לטיפים והמלצות היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

צלילת נייטרוקס - אוויר מועשר בחמצן

מאת: אמיר גור

עולם הצלילה התפתח משמעותית בעשור האחרון – החל מגידול בכמות העוסקים בספורט הצלילה, דרך הרחבת מגוון יעדי הצלילה אליהם שואפים להגיע, וכלה בעלייה במודעות לבטיחות בצלילה – הן למען הצוללים עצמם והן למען השונית ובעלי החיים שבה. הכתבה הבאה תעסוק באחד האמצעים החשובים ביותר למניעת סיכוני צלילה שונים: "צלילת נייטרוקס".

לכתבה המלאה


חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו