צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > אפריקה ואיי האוקיינוס ההודי > טיול שייט בין אפריקה לאירופה

הפלגה בין אפריקה לאירופה

הפלגה בין אפריקה לאירופה

דקאר, איי כף ורדה, האיים הקנריים וליסבון בספינה 5 כוכבים

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הפלגה זו, בספינה ברמה של 5 כוכבים הנושאת על סיפונה 264 נוסעים בלבד, מיועדת לטיילים סקרנים וחובבי פינוק. 
מול חופי סנגל באוקיינוס ההודי שוכן הארכיפלג של כף ורדה, קבוצת איים מוריקה אשר יושבה לראשונה ע"י הפורטוגזים במהלך המאה ה- 15, ובמשך שנים שימשה כמרכז לסחר בעבדים. מאות שנים של כיבוש פורטוגזי (כף ורדה קיבלה את עצמאותה רק בשנת 1975) הולידו במקום תערובת  מרתקת של תרבות פורטוגזית ואפריקאית, שבאה לידי ביטוי במוסיקה המקומית, באוכל, בארכיטקטורה, בלבוש ובמסורות. על רקע הרי געש, ג'ונגלים ורצועות החוף החוליות, קל להיכבש בקסמו של המקום. 
הספינה ממשיכה ומביאה אותנו אל האיים הקנריים, מעבדה חיה של תהליכים גיאולוגיים השייכת לספרד – נופים געשיים של מדבריות בזלת נושקים ליערות טרופיים, חופי ים מתפתלים, עיירות קטנות וציוריות, וגם כאן, כמו בכף ורדה, השילוב של התרבויות האירופאית והאפריקאית ניכר בצבעוניות של הבנייה, בעיצוב ובאמנות.
לקראת סיום אנו מגיעים אל מדירה, "אי האביב הנצחי", אי שהוא גן פורח צף בלב האוקיינוס. בירתו של האי, פונשל, על הרובע העתיק שלה, רחובותיה הצבעוניים והגנים הבוטניים המרהיבים שלה, יהפכו את הביקור בה לקסום ומענג. נסיים בליסבון, ממנה נשוב חזרה ארצה.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
תל אביב - מדריד - דקאר

בשעות הבוקר המוקדמות ניפגש בנתב"ג ונטוס, דרך מדריד, אל דקאר בירת סנגל, השוכנת בחופה המזרחי של אפריקה, לשפת האוקיינוס האטלנטי. לאחר הנחיתה העברה למלון. 
ארוחת ערב ולינה: דקאר.

יום 2
דקאר והאי גורי - עלייה לספינה

הבוקר נצא להכיר את דקאר, אשר עברה כקולוניה צרפתית ניכר בכל מקום. נבקר בין השאר בארמון הנשיא, בכיכר העצמאות, בשוק המקומי וב-  Renaissance Monument.  נגיע אל הנמל ונצא להפלגה של כ- 20 דקות אל האי גורי (Gorée), אתר מורשת היסטורית של אונסק"ו, שהיה מאות שנים מוקד לסחר בעבדים. נבקר בבית העבדים, ונלמד את ההיסטוריה המורכבת של המקום. נמשיך ונסייר ברחובות האי המשובצים בתים  קולוניאליים צבעוניים. בשעות אחר-הצהריים נשוב לדקאר, ונעלה לספינה L’Austral, אשר תשמש לנו כבית בימים הבאים. 
ארוחת ערב ולינה: בספינה.

יום 3
בים

יום הפלגה לכיוון איי כף ורדה, במהלכו נהנה מהרצאות אשר יועברו ע"י מדריכי הספינה והמדריך הישראלי, שהות על הסיפון והיכרות עם מטיילים מכל רחבי העולם. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

יום 4
כף ורדה - העיר פראיה

עם שחר הספינה מגיעה אל הארכיפלג של כף ורדה, ואל בירתו, העיר פראיה. פראיה ממוקמת בקצהו הדרומי של האי סנטיאגו, האי האפריקאי ביותר בקבוצת איים זו. מעל הנמל, ניצב פסלו של דייגו גומז, אשר "גילה" את כף ורדה בשנת 1460. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי במרכז ההיסטורי של העיר: נבקר במוזיאון האתנולוגי, הממוקם בתוך בנין קולוניאלי פורטוגזי, ונשמע על עברה של העיר והמתיישבים הראשונים בה. בתום הביקור נצא בנסיעה נופית אל "Cidade Velha", בתרגום: העיר הישנה, בירתו ההיסטורית של הארכיפלג ומרכז הסחר בעבדים, אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. את חשיבותה של העיר ניתן להסיק מהעובדה שגם כריסטופר קולומבוס וגם ואסקו דה גמא עצרו כאן בדרכם אל מסעותיהם הגדולים: קולומבוס בדרך לאמריקה, ו-ואסקו דה גמא בדרכו להודו.  בדרכנו נראה את מבצר Real do Sao Filipe אשר נבנה ב-1590 במטרה להגן על העיר מפני התקפותיו של סר פרנסיס דרייק (במסגרת מלחמת אנגליה-ספרד). נסייר ברחובות המרוצפים של העיר, נבקר בקתדרלה המקומית ונהנה ממופע קצר של להקת ריקודים מקומית. בתום הסיור נשוב לספינה. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

יום 5
מינדלו

את היום נקדיש לאי סאו ויסנטה, אי קטן שגודלו כ- 277 מ"ר בלבד, ולעיר מינדלו, עיר הולדתה של הזמרת סזריה אבורה, השוכנת בקצהו הצפון-מערבי של האי, ונחשבת לבירה התרבותית של הארכיפלג כולו.
בדרכנו אל מינדלו נעלה אל פסגתו של 'מונטה ורדה', לתצפית על הסביבה: חופים חוליים זהובים נמתחים למרגלות מדרונות וולקניים שחורים, מפרץ באיה דאס גאטאס עם מי הטורקיז שלו, והעיר הצבעונית מינדלו, יוצרים מראה שובה לב. נגיע למינדלו, נסייר ברחובות המרכז ההיסטורי, המשובצים בתים קולוניאליים צבעוניים, נבקר בשוק האפריקאי, בשוק הירקות ובשוק הדגים המפורסם בפרסקאות שלו. בתום הסיור נשוב לספינה. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

ימים 6-7
בים

ימי הפלגה בכיוון האיים הקנריים, במהלכם נהנה מהרצאות אשר יועברו ע"י מדריכי הספינה והמדריך הישראלי, שהות על הסיפון והיכרות עם מטיילים מכל רחבי העולם. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

יום 8
האיים הקנריים: גראן קנריה

היום נגיע אל האי גראן קנריה, תחנתנו הראשונה באים הקנריים, והעיר לאס פאלמס דה גראן קנריה, אחת משתי ערי הבירה (יחד עם סנטה קרוז, בטנריף) של האיים הקנריים. נרד מהספינה וניסע מרחק קצר אל הרובע העתיק של העיר, שהוכרז אתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. ניסע אחורה בזמן אל ימי הכובשים הפורטוגזים, ההולנדים ועלילות הפיראטים מאז המאה ה- 15, אז נוסדה העיר. נטייל בכיכר סנטה אנה ונראה את "כלבי המשמר" העשויים מברונזה, נתרשם מבנייני הממשל סביב הכיכר ומהקתדרלה המרכזית. נמשיך אל המוזיאון החשוב של העיר – מוזיאון קולומבוס בו נראה מוצגים רבים הקשורים במגלה הידוע. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

יום 9
לנזרוטה

היום אנו מגיעים אל לנזרוטה, הייחודי שבין שבעת האיים הקנריים. באי קטן זה התחוללה דרמה וולקנית מטלטלת שהעניקה לו את אופיו ונופיו, דמויי-הירח. למרבית האתרים באי אחראי האמן סזאר מנריקה, אמן מקומי יוצא דופן אשר שם לו למטרה להפוך את האי "שלו" לאחד המקומות היפים על-פני כדור הארץ. את ביקורנו באי נפתח במערה "חמאוס דל אגווה", מערה פתוחה שהיא חלק ממנהרה וולקנית ארוכה שנוצרה לפני 3,000 שנים,  ובשנות ה- 60 של המאה ה- 20 הגה מנריקה את הרעיון להפוך את הפתחים שלה לגן טרופי מופלא. נמשיך ונבקר בביתו של מנריקה, אתר מרשים בפני עצמו: זהו בית דו-מפלסי הבנוי במרכז נהר של לבה כחלחלה מאובנת. במפלס העליון של הבית נראה יצירות של האמן יחד עם אוסף אומנות מודרנית (יצירות של מירו, פיקסו ועוד), ובמפלס התחתון נראה חמש "בועות" וולקניות שהוסבו לחדרי מגורים המקושרות במנהרות.
בתום הביקור נשוב לספינה. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

יום 10
מדירה

לקראת צהריים נגיע אל מדירה, אי קטנטן באוקיינוס האטלנטי, השייך לפורטוגל, ונחשב למחוז אוטונומי שלה. מהמזח ניסע ישירות אל העיר העתיקה של פונשל, בירת האי, והמרכז התרבותי, הגסטרונומי וההיסטורי שלה. רחובותיה של העיר העתיקה מרוצפים אבן, ומשובצים בניינים היסטוריים, חלקם נבנו במאה ה- 15. נראה את "פרויקט הדלתות הפתוחות", כ- 200 יצירות אומנות אשר צוירו על ידי אומנים אורחים על הדלתות של רחוב סנטה מריה, ונועד להפוך את החלק הזה של העיר לגלריה פתוחה. נמשיך ונבקר בשוק המקומי, נראה דוכנים רבים של פירות, ירקות וחפצי אמנות. מכאן נעלה אל מונטה (Monte), כפר שהתפרסם בזכות גניו הנהדרים. נטייל בכפר ונבקר בכנסייה הציורית בעלת שני המגדלים (אליה עולים ב- 171 מדרגות, וממנה יורדים ב- 68 מדרגות). מוקד המשיכה של הכנסייה הוא פסלה של גבירתנו ממונטה הניצב במרכזה, וכן קברו של קארל הראשון, הקיסר האחרון של האימפריה האוסטרו-הונגרית אשר הוגלה למדירה ומת בה בשנת 1922. במהלך הסיור נתנסה בנסיעה במזחלת נצרים בצורת כסא, הנוסעת על גלגלים במורד הרחוב. את המזחלת גוררים 2 אנשים, והיא אינה נוסעת מהר. בעבר, היתה זו דרך נסיעה מקובלת בדרכיה ההרריות של מדירה. בתום הסיור נשוב לספינה. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

יום 11
יום ים

יום נוסף של שייט, בדרכנו אל ליסבון. 
ארוחות בוקר, צהריים וערב, ולינה: בספינה.

יום 12
הגעה לליסבון - סוף השייט

הבוקר אנו מגיעים לליסבון, בירתה של פורטוגל ותחנתנו האחרונה במסע… ניפרד מהספינה, ונצא להכיר את העיר: נבקר ברובע אלפמה העתיק, ונעלה בסמטאות הציוריות אל מצודת סאו-ג'ורג'. נגיע אל אזור בלם (בית לחם), לביקור בכנסיית המנזר הנפלאה בעיצובה של הרונימוש, נראה את אנדרטת המגלים של "העולם החדש" ואת מגדל בלם, ועוד. 
ארוחת בוקר בספינה; ארוחת ערב ולינה: ליסבון.

יום 13
ליסבון - מדריד - תל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה, דרך מדריד.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאהחזרהימיםטווח מחירספינההערות
02/04/1914/04/1913€6,290 - €6,485L'Austral

בהדרכת שחר זיו

פירוט תאים ומחירים >

סגירה

ימים: 13

טווח מחיר: €6,290 - €6,485

הערות:

בהדרכת שחר זיו

הפלגה בספינה L'Austral


Deluxe stateroom

18 מ"ר + 4 מ"ר מרפסת פרטית, קומה 3, מיטה זוגית קינג סייז או 2 מיטות יחיד, מקלחת ושירותים נפרדים, חלון, כספת, מייבש שיער ועוד.

מחיר לאדם: €6,290

Prestige deck 4

18 מ"ר + 4 מ"ר מרפסת פרטית, קומה 4, מיטה זוגית קינג סייז או 2 מיטות יחיד, מקלחת ושירותים נפרדים, חלון, כספת, מייבש שיער ועוד.

מחיר לאדם: €6,485

L'Austral

מגה יאכטה

מס' נוסעים: 264

אורך: 142 מ'

מהירות:

עוד על הספינה >

הערות 

 • תוספת לתא יחיד מסוג דלקס: €1,183
 • תוספת לתא יחיד מסוג פרסטיז' סיפון 4: €1,233
 • הסיורים באיי כף ורדה ובלאס פלמאס  דה גראן קנריה כוללים הליכה של כ- 1.5 ק"מ ברחובות מרוצפים אבן, כולל מדרגות.
 • האוטובוסים המקומיים בכף ורדה אינם ממוזגים ואין בהם מיקרופון. 
 • תכנית ההפלגה המובאת כאן הינה בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האוויר והים.

 

תנאי תשלום 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 20% ממחיר הטיול.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 91 ימים לפני היציאה (31.12.18). 

 

דמי ביטול 

 • מרגע ההרשמה ועד 181 ימים לפני היציאה: 10% ממחיר הטיול
 • מ- 180 ועד 91 ימים לפני היציאה: 20% ממחיר הטיול
 • מ- 90 ועד 61 ימים לפני היציאה:  50% ממחיר הטיול
 • 60 ימים או פחות לפני היציאה:  100% ממחיר הטיול

מחיר השייט כולל

 • טיסות בינ"ל בחברת איבריה במסלול ת"א – מדריד – דקאר // ליסבון – מדריד – ת"א במחלקת תיירים.
 • לילה ראשון במלון 5 כוכבים בדקאר.
 • 10 לילות בספינה L’Austral בדרגת 5 כוכבים, בתא עפ"י בחירתכם.
 • לילה אחרון במלון 5 כוכבים בליסבון.
 • כלכלה:        
  • בדקאר: 1 ארוחת ערב, 1 ארוחת בוקר, 1 ארוחת צהריים
  • בספינה: כלכלה מלאה
  • בליסבון: 1 ארוחת ערב, 1 ארוחת בוקר
 • כל הסיורים.
 • מדריך ישראלי מומחה ליעד: שחר זיו.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

מחיר השייט אינו כולל

 • ארוחת צהריים בליסבון.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים וכד').
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה קסום באי זנזיבר

מאת: מי-טל גבינג

לאן אתם? שאלה הבודקת הבטחונית בנתב"ג. "לזנזיבר" קרנו אליה בפרצופים מאושרים. רק השם שהתגלגל בפינו טמן בחובו הבטחה אקזוטית קסומה. מי-טל גבינג, מדריכת טיולי צלילה בחברה הגיאוגרפית, חזרה עם קבוצת מטיילים מספארי צלילה בזנזיבר, והיא כאן כדי לספר מה מחכה לכם באי התבלינים, מעל ומתחת למים.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו