צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > אפריקה ואיי האוקיינוס ההודי > טיול שייט באיי האוקיינוס ההודי - 18 יום - חופים, תרבויות ואתרי מורשת עולמית

טיול שייט באיי האוקיינוס ההודי - 18 יום

טיול שייט באיי האוקיינוס ההודי - 18 יום

חופים, תרבויות ואתרי מורשת עולמית

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חולות לבנים זרועי עצי דקל, שוניות אלמוגים במי טורקיז וים כחול גדול; אבל לא רק, בואו לגלות את מה שמייחד את גני העדן המדהימים האלה. חוויה רב תרבותית של מראות, ריחות וצבעים באיי סיישל, איי המלדיבים ושמורות טבע בתוליות במזרח אפריקה. 

נקודות עניין בטיול:

 • ההיסטוריה המעניינת של האי זנזיבר וביקור במטעי התבלינים המפורסמים
 • צבי יבשה ענקיים, דולפינים, לוויתנים ועוד מיני בעלי חיים וצמחים
 • חוויית  גן עדן בחופים לבנים וים טורקיז, צלילות וספורט ימי
 • האי אלדברה, נחשב לאחד מפלאי עולם בעיני רבים והוכרז כאתר מורשת עולמית
 • אתרי מורשת עולמית לאורך המסלול
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
מאלה, האיים המלדיביים

הגעה אל מאלה (Male) אשר במלדיבים ועלייה לספינה להתחלת המסע. לאחר תדרוך בטיחות קצר והכרות עם הצוות המיומן, אנו מוכנים לצאת לדרך. זה הזמן להכיר את הבית החדש למשך 17 הימים הקרובים, וליהנות ממשקה מרענן על הסיפון.

יום 2
מאאלהוולי ואטול (אי אלמוגים) מימו, האיים המלדיביים

האיים המלדיביים מורכבים מ-1190 איים, מתוכם כ-200 לא מיושבים. איים אלה נקראים אטולים. אטול הוא אי אלמוגים טבעתי שבמרכזו לגונה. בלגונות אלה נוכל להתרשם מאלפי דגים השוחים בין השוניות הססגוניות ולהירגע על החוף היפה. באטול מימו (Meemu) חיים 6,500 איש והוא מורכב מ-33 איים קטנים. האיים יוצרים כמעיין מחרוזת פנינים המקיפה לגונה. נקפוץ למימיה, נשחה ונשנרקל כדי לגלות את העולם התת ימי. בשעות אחר הצהריים נמשיך בהפלגה. לעת ערב נקשיב להרצאה ובסיכום יום נשמע על התוכנית ליום המחרת. לא נלך לישון לפני ארוחת ערב חגיגית והרמת כוסית עם הקפטן.

יום 3
הית'חדו ואטול אדו, האיים המלדיביים

נעזוב את אטול מימו לכיוון דרום, ונחצה את קו המשווה בדרכנו אל אטול אדו (Addu). אדו הוא האטול הדרומי ביותר מבין האיים המלדיבים. באטול זה נמצאת העיר 'אדו סיטי' (Addu City), היא אחת משתי ערים בלבד באיים המלדיבים. באחד מאיי אטול אדו אף נמצא שדה תעופה בינלאומי. ננצל יום זה לרדת לחוף ולהתרשם. צוות המדריכים יתלווה לסיורים רגליים והביולוגים הימיים ישחו איתנו בין השוניות בים.

ימים 4-6
שייט באוקיינוס ההודי

נפליג בים הפתוח במשך שלושת הימים הקרובים, כדי לגמוע את מרחביו של האוקיינוס ההודי. צוות המומחים שלנו ינעים את זמננו בהרצאות בנושאים שונים, שיכינו אותנו לקראת ביקורנו בסיישל. זה זמן טוב להתפנק ולהרגע, להשתמש בחדר הכושר ובספא, וליהנות מנופי הים הפתוח.

יום 7
ויקטוריה, האי מאהה, איי סיישל

לאחר שלושה ימי שייט נוכל לראות יבשה באופק! ברוכים הבאים לאיי סיישל (Seychelles). הארכיפלג של סיישל מכיל 115 איים שמתוכם רק 33 מאוכלסים. האי הראשי הוא מאהה (Mahe) ובו מצוייה בירת סיישל, ויקטוריה (Victoria). כפי ששם העיר מרמז, איי סיישל קיבלו את עצמאותם מהבריטים ב-1976. בויקטוריה מתגוררת רוב אוכלוסיית האיים (כ-90,000 בסה"כ). נבקר בעיר ונסתובב ברחובותיה; הביקור בעיר חייב לכלול את ה-"ביג בן", הגרסה המקומית למגדל הלונדוני. על מנת להתרשם מהצומח הטרופי באי, נבקר בגן הבוטני המרשים ולאחר מכן נעלה לנקודת תצפית יפה בנקודה הגבוהה באי.

יום 8
לה דיג ופרלין, איי סיישל

לה-דיג (La Digue) הוא אחד המקומות המפורסמים באיי סיישל. פסלי האבן הטבעיים הם גושי גרניט ענקיים (בולדרים), שנשחקו ועוצבו על ידי כוח הגלים והגשמים. כל גלויה או ספר שמכבד את עצמו, אודות איי סיישל, יציג את המחזה הפיסולי הזה. בנוסף לחולות הלבנים, הבולדרים המרשימים ושמורת הטבע הפראית, ניתן לבקר באי באתר היסטורי מהתקופה הקולוניאלית. נלך אחורה בזמן ונבקר בחוות ל'יוניון  (L'Union Estate), נתרשם מהארכיטקטורה הקולוניליסטית ומעתיקות בית החווה, ונבקר במפעל הקופרה המקומי. קופרה הוא 'בשר' פרי הקוקוס שמשמש לייצור שמן הקוקוס. בעלי החווה גידלו חיות מחמד לא שגרתיות בגינה: צבי יבשה ענקיים! נוכל לראות מזכרות של אותן חיות מהזמנים ההם.
ומגן עדן אחד לגן עדן הבא. הספינה תעגון ליד מזח ציורי של האי פרלין (Praslin). אי זה, השני בגודלו מבין איי סיישל, טומן בחובו יער טרופי ייחודי ובו יותר מ-6,000 עצי קוקוס מסוג קוקו דה-מאר (Coco De Mer). נעלה על רכבים וניסע בדרך נופית לשמורת הטבע עמק מאי(Valle'e de Mai) – אתר מורשת עולמית, בו נמצא ריכוז גדול של עצי הקוקוס היחודיים. עץ הקוקוס הזה הוא מין  אנדמי, כלומר ייחודי לאי פרלין ולא ניתן למצוא אותו בשום מקום אחר בעולם. העץ גבוה למדי ומגיע לכ-30 מטרים, פירותיו גדולים במיוחד ושוקלים עד 30 ק"ג. הזרעים של פירות אלה נחשבים לגדולים ביותר בעולם הצומח. נטייל ביער הקוקוסים, נתרשם מהעצים וננסה להתחקות אחר התוכי השחור, אף הוא אנדמי לסיישל. לאחר הביקור בשמורה נרד לחוף קוטד'אור (Cote d’Or) שמשמעותו חוף הזהב; נשחה ונשוטט לאורכו ולפני רדת הערב ניסע חזרה למזח ומשם לספינה לארוחת ערב.

יום 9
האי דרוצ'ס, איי סיישל

האי דרוצ'ס (Desroches) הוא אי קטן בעל שטח של 3.24 קמ"ר בלבד. בצפונו, מטע קוקוסים גדול ומפעל קופרה הפועל באי מ-1875. על אף שהאי קטן, יש בו חוף יפיפה באורך של 15 ק"מ; נבלה את הבוקר בטיול ורחצה על החוף ונחזור לספינה לארוחת הצהריים. בשעות אחר הצהריים נמשיך בתוכנית ההרצאות שלנו ונתכונן לקראת חוויות הימים הבאים.

יום 10
שייט באוקיינוס ההודי

ננצל את יום השייט למנוחה, לחדר הכושר או לספא. צוות המומחים שלנו ירצה ויחדד את ידיעותינו בנוגע לחי והצומח באיי האוקיינוס ההודי.

ימים 11-12
אלדברה, ימי סיור

 אלדברה (Aldabra) הוא חלק מאיי סיישל והוא האטול השני בגודלו בעולם ונחשב לאחד מפלאי עולם הטבע, אוצר של ממש בלב ים. כבר ב-1982 הוכר כאתר מורשת עולמית. האי אלדברה אינו מיושב כלל, למעט על ידי חוקרים ומדענים, וזו זכות גדולה לבקר במקום. בשל בידודו המוחלט, אלדברה נותר פראי לחלוטין ולא הופרע על ידי פעילות האדם. באלדברה אוכלוסייה ייחודית של צב יבשה ענק – 100,000 צבים חיים באלדברה! ומהווים כשני שלישים מאוכלוסיית צבי היבשה הענקיים בעולם. באי אין מקור מים מתוקים והגישה אליו קשה, תיירות לא פותחה בו ואין בו שדה תעופה; רק ברי מזל מעטים זוכים לביקור כאן עם היתרים מיוחדים. ספינתנו תעגון כאן למשך יומיים. 
נשנרקל בין האלמוגים שוקקי החיים, כשסביבנו נוכל להבחין בצבי ים, חתולי ים ועטלפי ים למיניהם. בהתחשב במחזור הגאות והשפל, נצא עם הסירות לשייט בפנים האי. השייט נעשה בין תעלות צרות באי, שנוצרו משוניות אלמוגים שהתאבנו. האי זרוע בעצי מנגרובים המותאמים לחיים במחזורי גאות ושפל, בין מים מתוקים למי ים. על צמרותיהם מושבות קינון של עופות ימיים ובהם סולות ופריגטות, שיתעופפו מעל לראשינו. נעלה לחוף ונבקר בתחנת המחקר של האי פיקארד, האי המערבי מבין ארבעת איי האטול אלדברה. זהו מקום טוב להתרשם מצבי היבשה הענקיים הגרים באי הקטן והמבודד הזה.

יום 13
האי מיוט

ניפרד לשלום מאיי סיישל ונמשיך במסענו דרומה. בבוקר נקום לאי חדש ומיוחד ושמו מיוט (Mayotte). האי הוא למעשה טריטוריה צרפתית ונתון תחת ריבונותה כבר ממחצית המאה ה-19. על אף העובדה שמבחינה גיאוגרפית האי שייך לקבוצת איי קומורו (Comoros) שקיבלו את עצמאותם מצרפת ב-1975, החליטו תושבי מיוט במשאל עם להישאר תחת שלטון צרפת, דבר שעדיין  מעיב על יחסי צרפת-קומורו. נרד מהספינה בשעות הבוקר לביקור בעיר הגדולה במיוט – ממודזו (Mamoudzu). כלכלת האי מסתמכת בעיקר על דיג וחקלאות; האי מייצא שמנים ארומטיים, וניל, קופרה, קוקוס, קפה וקינמון. אחרי ביקור בשווקים המקומיים, ניסע בדרך יפה לכפרים הסובבים את העיר, נחזה בנוף היפה ובכפרי הדייגים הציוריים ונעצור במטעי וניל ו-ילנגי ילנגי (Ylang-Ylang – שמן ארומתי המופק מעץ הקננגה).

יום 14
האי מוזמביק, מוזמביק

ממיוט נפליג דרום-מערבה לכיוון מוזמביק. קרוב לחוף היבשת השחורה נמצא אי קטן ומעניין ששמו כשם המדינה לה הוא שייך, האי מוזמביק (Mozambique Island). באי, שאורכו 3 ק"מ ורוחבו המירבי כחצי ק"מ בלבד מתגוררים כ-14,000 איש. לאי הצפוף היסטוריה עשירה ומבנים בעלי חשיבות היסטורית; אחד מהם הוא המבנה האירופי העתיק בחצי הכדור הדרומי, ולכן זכה האי כולו להיות אתר מורשת עולמית. חלקו הצפוני של האי נקרא עיר האבן (Cidade de Pedra), ובו מרבית בתי האב נבנו בתקופת הכיבוש הפורטוגלי בתחילת המאה ה-16. חלקו הדרומי של האי, נקרא עיר הקנים (Cidade de Makuti) ובו מתגוררת מרבית אוכלוסיית האי, בסוכות קנים רעועות. מאז שנות ה-60 האי מחובר ליבשת אפריקה באמצעות גשר באורך של שלושה ק"מ.

יום 15
האי איבו, מוזמביק

ספינתנו תטיל עוגן בבוקר זה באי איבו (Ibo), הנמצא מעט צפונה מהאי מוזמביק, אף הוא קרוב יחסית ליבשה. באי יער מנגרובים גדול במיוחד, שעציו גדלים בסביבה קיצונית על התפר שבין הים ליבשה. בנוסף, שימשו המנגרובים חומר גלם לבניית סירות מסחר ודיג. גם לאי זה היסטוריה עשירה והוא יושב כבר במאה השביעית על ידי סוחרים ערבים. לאורך חופי האי נוכל להתרשם ממבצרים ששימשו כהגנה צבאית וכבתי מסחר בעבדים; המבנים המעניינים שופצו בחלקם ותהילת העבר שבה אליהם. ניפגש עם מדריכים מקומיים שילוו אותנו ברחובות האי, ונתוודע למקום שהזמן עצר בו מלכת ונחבא מהמערב במשך מאה שנים.

יום 16
חורבות קילווה קיסאוואני, טנזניה

מהאי איבו נמשיך בשייט צפונה לאורך החוף, נעזוב את מוזמביק ונגיע לחופה של טנזניה. נגיע לאי קילווה קיסאוואני (Kilwan Kisawani), עליו מצויות חורבות העיר העתיקה בעלת אותו השם, עיר שבעברה המפואר הייתה החשובה בערי החוף של מזרח אפריקה. חורבות העיר מציגים אדריכלות פרסית-מוסלמית במיטבה ובשנת 1981 הכריז אונסק"ו על המקום כאתר מורשת עולמית. העיר נוסדה על ידי הסוחר הפרסי עלי בן אל חסן במאה העשירית לספירה, ובמרוצת השנים הפכה למרכז סחר ראשון במעלה. ייצוא של זהב, שנהב ועבדים הפך את קילווה לעשירה מאד, אך לקראת המאה ה-15 החלה לרדת העיר מגדולתה ובמחצית המאה ה-19 היא ננטשה סופית. אנו נבקר בחורבות העיר, במסגדים, בקברי הסולטאנים וכמובן בארמון חוסוני קיבווה, שנחשב בזמנו למבנה הגדול באפריקה שמדרום לסהרה.

יום 17
זנזיבר, טנזניה

זהו יום הסיור האחרון שלנו במסע! יום זה יוקדש לאי זנזיבר. נתחיל את הסיור באתר מורשת עולמית – העיר העתיקה – עיר האבן (Stone Town). האי זנזיבר מורכב מכמה איים ואנו נמצאים על האי הגדול והמרכזי שבירתו היא זנזיבר, והעיר העתיקה שלה היא עיר האבן או סטון טאון. העיר הוקמה ע"י הפורטוגלים, אך מעט מאד ממצאים נותרו מתקופה זו. האי נכבש על ידי העומאנים בסוף המאה ה-17 ואלה ביצרו את העיר והפכו אותה לבירת האי, ומאוחר יותר אף למקום מושבו של הסולטאן העומאני. העיר בנוייה בסגנון מזרחי; נלך בסמטאותיה המפותלות והצרות ונבקר בשוק הססגוני המקומי. האי זנזיבר שימש בתקופה העומאנית כמרכז סחר העבדים של כל מזרח אפריקה. מליוני עבדים הובאו לכאן מרחבי יבשת אפריקה, הושמו כאן בצינוק העבדים והוצגו במכירות פומביות; כתם זה בהיסטוריה האנושית נמשך בזנזיבר עד המאה ה-19, אז הצליחו הבריטים להפסיק לחלוטין את הסחר בבני אדם. נבקר בשוק העבדים הישן ובאנדרטה שהוקמה במקום, וניכנס לכנסייה האנגליקנית שהוקמה ממש על המקום בו נערכו המכירות הפומביות. 
במעבר חד נמשיך את הסיור בנסיעה קצרה מחוץ לעיר לביקור בחוות תבלינים מקומית. אחד מענפי הכלכלה החשובים בזנזיבר הוא ענף יצוא התבלינים ובמיוחד הציפורן. נסייר בחווה, נראה כיצד גדלים התבלינים, כיצד הם מופקים ונלמד על שימושיהם השונים. לאחר הסיור ניסע לארוחת צהריים באחד מהמלונות המפנקים ובהמשך היום יהיה זמן חופשי לרחצה במים הצלולים ולבטן גב על החוף הלבן.  
בערב, במסיבת הפרידה, תוצג מצגת המתעדת את המסע המופלא שעברנו!

יום 18
דאר א-סלאם, טנזניה

לאחר ארוחת הבוקר נפרד לשלום מהספינה והצוות.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת של 25% מעלות ההפלגה.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 ימים לפני היציאה.  


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 121 ימים לפני היציאה: 5% ממחיר ההפלגה (או מקסימום $200 לנוסע). 
 • מ- 120 ימים ועד 91 ימים לפני יציאת הטיול: 15% ממחיר הטיול.
 • מ- 90 ימים ועד 61 ימים לפני יציאת הטיול: 50% ממחיר הטיול.
 • מ-  60 ימים ועד 31 ימים לפני יציאת הטיול: 75% ממחיר הטיול.
 • מ- 30 ימים ועד מועד היציאה:  100% דמי ביטול. 


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה.
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ"ל' אותן ניתן להזמין דרך משרדנו.

מחיר השייט כולל

 • 17 ימי הפלגה בתא בהתאם לבחירה בסיפונה של  Silver Discoverer.
 • כלכלה מלאה בזמן ההפלגה: שלוש ארוחות ביום, משקאות קלים ומבחר יינות.
 • העברות אל הספינה וממנה.
 • הדרכה באנגלית: הרצאות, תדריכים, סרטים, הצגת שקופיות ועוד.
 • כל הסיורים בהתאם לתכנית.
 • דמי כניסה לאתרים המופיעים בתכנית.
 • מיסי נמל הקשורים בהפלגה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • ביטוח נסיעות.
 • הוצאות אישיות: כביסה, שתייה חריפה, אינטרנט, טלפון וכו'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

עידן המחשב: 5 סיבות טובות להשתמש במחשב צלילה

מאת: ירדן גור

טבלאות הצלילה הספורטיבית היו בעבר כלי מרכזי בתכנון הצלילה. היום יש אביזר צלילה שהפך את חיינו לקלים יותר, חכמים יותר, ובעיקר – לבטוחים יותר – מחשב הצלילה. בכתבה, כמה סיבות טובות להתחיל להסתובב עם מחשב.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו