צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > אמריקה ואלסקה > טיול לפרו - 15 יום - שייט נהרות בעקבות אוצרותיה של פרו

טיול לפרו - 15 יום

טיול לפרו - 15 יום

שייט נהרות בעקבות אוצרותיה של פרו

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

טיול עומק במעבה הג'ונגל האמזוני, קוסקו בעת חגיגות פסטיבל השמש ומאצ'ו-פיצ'ו, עירם של בני האינקה 
טיול בלתי-שגרתי זה לפרו מיועד בראש ובראשונה לחובבי טבע. נבלה 6 ימים מלאים על ספינת נהר במעבה הג'ונגל האמזוני בצפון פרו, נפגוש את תושבי הג'ונגל – ציפורים, קופים מסוגים שונים, איגואנות, לוטרות נהר, תחש נהרות, דגי פיראנה, תנינים, ואולי אפילו יגואר… וגם – את אנשי השבטים אשר חיים על גדת הנהר האדיר בעולם. 
את חלקו השני של הטיול נקדיש לקוסקו וסביבותיה: נגיע אל העיר ביום חגיגות ה"אינתי ראיימי", פסטיבל השמש, הנחוג לכבוד היום הקצר השנה וכולל טקסים צבעוניים ססגוניים ומרשימים. נמשיך אל העמק הקדוש ונסיים, איך לא, במאצ'ו פיצ'ו, עירם של בני תרבות האינקה. עיר זו, השוכנת במרומי הרי האנדים, פרצה לתודעה הבינ"ל בתחילת המאה ה- 20, והפכה, בצדק, לאתר ההיסטורי-ארכיאולוגי החשוב והמרשים ביותר ביבשת אמריקה, ולאחד הסמלים הבולטים של פרו.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
תל אביב - מדריד - לימה

בשעות הבוקר המוקדמות ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה למדריד, ממנה נמשיך אל לימה, בירת פרו, הממוקמת לחופו של האוקיינוס השקט ומשתרעת על פני העמקים בהם זורמים שלושה נהרות. כיום מתגוררת בלימה כשליש מאוכלוסיית המדינה. עם ההגעה, העברה למלון. 
לינה: לימה.

יום 2
לימה - איקיטוס - יציאה לשייט

קימה מוקדמת וטיסה לאיקיטוס (Iquitos), הממוקמת בצפון פרו, בלב יער הגשם על גדות נהר האמזונס. איקיטוס, בירת מחוז לורטו, ממוקמת בגובה 106 מטרים מעל פני הים, והיא העיר הגדולה ביותר בעולם המנותקת מכבישים ודרכים יבשתיות, והגישה אליה אפשרית רק דרך שדה התעופה והנמל המקומיים. אוכלוסייתה מונה 400,000 תושבים. העיר נוסדה ב- 1747, ומבנים היסטוריים רבים בה נשתמרו בצורה יפה. נסייר בעיר איקיטוס, כולל ביקור במרכז ההצלה של פרת-הים, היא תחש הנהרות, יונק גדול החיי במימי האמזונס. 
לקראת אחר-הצהריים נעלה על ספינת הנהר "אמטיסטה", נתמקם בתאים שלנו ולאחר התארגנות קצרה בתאים ניפגש שוב לקבלת פנים וארוחת-ערב. 
לינה: בספינה.

ימים 3-4
שמורת הטבע פקאיה-סמיריה

היום הספינה שלנו תיכנס אל תוך שמורת הטבע פקאיה-סמיריה, אחד משטחי הג'ונגל הגדולים בדרום אמריקה, המתפרש על שטח של מעל 20,000 קמ"ר. השמורה מוצפת כל השנה במים עשירים בחומרים מזינים ומוכרת בקרב המקומיים כ"יער הראי", בזכות ההשתקפויות הנוצרות במימיה.
בהמשך היום נשוט לאורך נהר האוקאיאלי (Ucayali) בסירות קטנות בחיפוש אחר תוכים מסוגים שונים, ואולי גם קופי סאקי נזיר או קופי טמרין. נצא לטיולים רגליים להכיר את החי והצומח הייחודיים למקום, נשוט ונגלה אזורים חדשים במעלה הנהר, נפגוש בבעלי חיים כמו לוטרת הנהר הענקית ותחש האמזונס, ונזכה לראות את צמח המים הענק: שושנת מי-ויקטוריה, אשר גודל העלים שלה יכול להגיע לקוטר של 3 מטר. נשתדל לצאת בשעות הבוקר ואחה"צ מכיוון שאלו הן השעות הנעימות גם לנו וגם לבעלי החיים ובשעות אלו הטבע בשיאו. בשעות הצהריים החמות נחזור אל הספינה, נהנה ממגוון הרצאות מרתקות שצוות הספינה והמדריך שלנו יעבירו לנו, בנושאים הקשורים להיסטוריה והתרבות של האזור, והחי והצומח של האמזונס. עוד נלמד על שמאניזם באורח החיים המקומי והטקסים המקובלים. נפגוש שמאן מקומי ונלמד ממנו על הטקס של טיהור הנפש באמצעות צמחי מרפא. 
לינה: בספינה.

ימים 5-6
שמורת הטבע פקאיה-סמיריה

יומיים אלה יוקדשו להעמקה ביובלי נהרות צרים, וחיפוש אחר דולפינים ורודים, איגואנות ודגי פיראנה, מנגרובים ונופרי ענק. נראה מגוון מדהים של מיני ציפורים, קופי סנאי, עצלנים ותמסחים. המעוניינים, אף יוכלו לרחוץ במי הנהר… נפגוש שבטים מקומיים, נלמד את אורחות חייהם, ובאחד הימים אף נתארח בבית משפחה לארוחה ביתית. לאחר ארוחות הערב נצא לסיורי לילה, ובאמצעות פנסים נצפה בקיימנים (התנין הדרום אמריקאי), פרדעים, עטלפים, ואולי אפילו יגואר! 
לינה: בספינה.

יום 7
העיירה נאוטה

הבוקר נעשה את דרכינו חזרה בשייט לכיוון איקיטוס. בדרכנו נעצור בעיירה נאוטה (Nauta), הממוקמת על מפגש הנהרות מרניון (Marañon) ואוקיאלי. עיירה ייחודית זו תאפשר לנו מפגש עם המקומיים, חלקם בני שבטים שיצאו העירה, וחלקם סוחרים שהביאו את מרכולתם למכירה. נסייר בין בתי העץ של העיירה, ובשוק הקטן שבמרכזה. 
ארוחת ערב חגיגית לסיום בספינה. 
לינה: בספינה.

יום 8
השיבה ללימה

הבוקר נשוב לאיקיטוס, ניפרד מהספינה ונמריא חזרה ללימה. לאחר הנחיתה העברה למלון, ותחילת הסיור בעיר. 
לינה: לימה.

יום 9
לימה - קוסקו - פסטיבל השמש

השכמה מוקדמת, העברה לשדה התעופה וטיסה לקוסקו (Cusco), אחת מערי האנדים היפות ביותר אם לא היפה מכולן: כיכרות מרשימות, כנסיות גדולות ממדים, מקדשים עתיקים, סמטאות מעוגלות ושילוב נדיר של בניה קולוניאלית ספרדית ושרידים של מבני האינקה. לאחר הנחיתה ניסע אל מקדש המצודה סאקסאיוואמאן (Sacsaihuaman), מקדש שחומותיו האדירות, המתנשאות  עד לגובה 9 מטרים, בנויות מאבנים מסותתות בדיוק מושלם. כאן מתקיים הטקס הרשמי והמרכזי של פסטיבל "אנתי ראימי" – אחד הפסטיבלים המרכזיים בדרום אמריקה, בו מודים לאל השמש ("אנתי") על כך שהעניק חיים לבני האינקה הראשונים. בתום הטקס נאכל ארוחת צהריים ארוזה, ונשוב לקוסקו. את שעות אחה"צ נקדיש להיכרות ראשונית עם העיר והסתגלות לגובה. 
לינה: קוסקו. 
לתשומת לבכם: העיר קוסקו שוכנת בלב הרי האנדים בגובה 3,400 מ'. באחריות המטיילים להיוועץ ברופא לעניין השהות בגובה. הטיול באזור קוסקו יתנהל בקצב המאפשר הסתגלות לגובה.

יום 10
קוסקו וסביבותיה

את היום כולו נקדיש לקוסקו, בירתם החשובה של בני האינקה. כאן, בעמק שבלב האנדים, החלו בני האינקה את דרכם על במת ההיסטוריה והפכו לאחת התרבויות החשובות ביותר ביבשת. שרידי העבר המפואר ניכרים בכל פינה בעיר, כשהם מעורבבים בארכיטקטורה הקולוניאלית הטיפוסית, פרי שלטונם ארוך השנים של הספרדים בחלק זה של העולם. לא בכדי הכריז ארגון אונסק"ו על העיר כ"אתר מורשת עולמי" – שכיות החמדה ההיסטוריות והארכיטקטוניות מצויות כאן למכביר. נמשיך ונצא לביקור באתרי העתיקות המיוחדים שסובבים את העיר: קואנקו (Qenko) – מקדש המבוך בו סגדו לאלי השמש, הירח והכוכבים, פוקה פוקרה (Puca Pucara), ככל הנראה האכסניה אשר שימשה את הקיסר ופמלייתו בעת ביקורם במקדשים, וטאמבומצ'אי (Tambomachay), אתר פולחן לכבוד המים. 
לינה: קוסקו.

יום 11
העמק הקדוש

הבוקר נגיע אל הכפרים שבעמק הקדוש. נבקר בכפר מאראס (Maras) בו נראה את טרסות המלח המספקות מלח לאזור כולו, נמשיך אל אתר הניסויים החקלאים של האינקה בכפר מוראי (Moray), ונסיים בביקור בכפר מיסמינאי (Misminai), בו נפגוש את התושבים המקומיים ונשמע מהם על אורחות חייהם. בסוף היום ניסע אל מלוננו שבעמק הקדוש. 
לינה: העמק הקדוש.

יום 12
אויינטאיטמבו - אגואס קליינטס - למרגלות המאצ'ו פיצ'ו

הבוקר נצא לביקור בכפר העתיק אויינטאיטמבו (Ollantaytambo) בעמק נהר האורובמבה. כפר קטן ומבודד זה היה מרכז אדמיניסטרטיבי אינקאי, ושמר על צביונו המסורתי כבתקופה הפרה-קולומביאנית: סמטאות צרות מרוצפות, חלקים מהמבנים המקוריים ועוד. נבקר במקדש השמש האינקאי, המשקיף על הכפר ועל העמק. אחר הצהריים נצא ברכבת לאגואס קליינטס, עיירה השוכנת למרגלות המאצ'ו-פיצ'ו. 
לינה: אגואס קליינטס.

יום 13
מאצ'ו פיצ'ו, העיר האבודה

היום אנו מגיעים אל אחד האתרים הארכיאולוגים היפים ביותר ביבשת אמריקה, ומהמרשימים בעולם כולו. נסיעה בת חצי שעה בכביש המתפתל על מורדות ההרים התלולים ובתוך יער עבות, תביא אותנו אל האתר הממוקם בראש ההר, בתוך נוף עוצר נשימה של הרים נישאים, יערות עשירים ונהרות. במשך מספר שעות נסייר בין המבנים העתיקים, המקדשים, בתי המגורים, הממגורות והכיכרות. אין אח ורע למאצ'ו פיצ'ו. אחה"צ נרד חזרה לאגואס קליינטס ונשוב ברכבת לקוסקו. 
לינה: קוסקו.

יום 14
טיסה קוסקו - לימה

בשעות הבוקר נטוס חזרה ללימה, ואת שארית היום נקדיש לעיר הבירה של פרו. נטייל במרכז הקולוניאלי העתיק של העיר ובכיכר דה ארמס המרכזית, בכיכר סן מרטין ובמנזר סאן פרנסיסקו. נמשיך משם אל מוזיאון לארקו הריירה המעניין. 
לינה: לימה.

יום 15
לימה - מדריד - תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש לשכונת באראנקו (Barranco) ההיסטורית. אזור זה של העיר משופע בסמטאות ציוריות, כיכרות ובתים ישנים, גלריות, חנויות מעצבים וסדנאות אמנים, בתי קפה קטנים, וחיי לילה תוססים במיוחד המושכים אליהם תיירים ומקומיים גם יחד. זהו הרובע הבוהמייני של לימה. נסייר ברחובות ונבקר בשני מוזיאונים מקומיים: מוזיאון פדרו דה אוסמה (Pedro de Osma) עם ציורים, רהיטים וטקסטיל מהתקופה הקולוניאלית, ומוזיאון מאטה (MATE) השייך לצלם הפרואני המפורסם מריו טסטינו. 
לאחר ארוחת הצהריים נשים פעמינו לשדה התעופה,  ממנו נטוס, דרך מדריד, חזרה לת"א.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

על הספינה: 
הספינה אמטיסטה נבנתה במיוחד עבור הפלגות באמזונס. 
זוהי ספינה נעימה, נוחה ואינטימית, הבנויה בסגנון מסורתי, ונושאת על סיפונה 31 מטיילים בלבד. 
בספינה 3 סיפונים, 2 מהם (התחתון והאמצעי) מיועדים למגורים. בסיפון העליון  ממוקמים הטרקלין הפנימי והחיצוני, והבר, מהם ניתן להשקיף בקלות על יערות הגשם העשירים המקיפים אותה. 
כל התאים בספינה הינם חיצוניים (עם חלון), ממוזגים ועם שירותים ומקלחת פרטיים. עוד בספינה חדר אוכל, חדר הרצאות, בר ועוד. 

על המדריך: גבריאל "גאבו" נחנסון 
מדריך טיולים לדרום אמריקה, מקסיקו וקובה. 
ארגנטינאי שגדל בירושלים, ובהמשך חי באמריקה הלטינית כשלוש וחצי שנים, במהלכן הפך ממוצ'ילר לאיש עסקים ולמדריך צלילה. אנתרופולוג קולינרי בנפשו, מתמצא בהיסטוריה, פוליטיקה ומוזיקה.
מורה דרך מוסמך ומדריך תיירים בישראל. 

תנאי תשלום: 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך $750 לנוסע. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 90 ימים לפני היציאה (15.03.18). 
 • מועד אחרון להרשמה: 12.04.18


דמי ביטול: 

 • מרגע ההרשמה ועד 15.03.18: $750 למטייל
 • מ- 16.03.18 ועד 28.04.18: 1550 $ לאדם
 • מ- 29.04.18 ואילך: דמי ביטול מלאים


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים.
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • לתשומת לבכם: העיר קוסקו שוכנת בלב הרי האנדים בגובה 3,400 מ'. באחריות המטיילים להיוועץ ברופא לעניין השהות בגובה. הטיול באזור קוסקו יתנהל בקצב המאפשר הסתגלות לגובה.

מחיר השייט כולל

 • טיסות בינ"ל במסלול ת"א – מדריד – לימה – מדריד – ת"א.
 • טיסות פנימיות במסלול לימה – איקיטוס – לימה – קוסקו – לימה.
 • מיסי נמל בטיסות ובהפלגה.
 • 8 לילות בבית מלון ברמה של 4 כוכבים או הטוב שבנמצא.
 • 6 לילות בספינת הנהר Amatista.
 • כלכלה:
  • בחלק היבשתי ארוחות בוקר לאורך כל הטיול + ארוחת צהריים ארוזה + ארוחת ערב.
  • בספינה פנסיון מלא.
 • מדריך ישראלי מומחה ליעד – גבריאל "גאבו" נחנסון.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש, כולל 2 מדריכי טבע מומחים לג'ונגל בספינה.
 • כל סיורי החוף כמפורט בתכנית.

מחיר השייט אינו כולל

 • ביטוח נסיעות ומטען.
 • ארוחות צהריים וערב, למעט בספינה ולמעט ארוחת ערב באגואס קליינטס.
 • שתייה בארוחות, למעט מים בספינה.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו