צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > אמריקה ואלסקה > טיול לאלסקה - 8 ימים - שייט אל הנופים הפראיים של אלסקה


צילום: פרופ' רוני אוסלנדר

טיול לאלסקה - 8 ימים

טיול לאלסקה - 8 ימים

שייט אל הנופים הפראיים של אלסקה

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הפלגה לאלסקה מבית National Geographicהפלגות בעולם עם ה National Geographic

מפגש עם היופי של דרום-מזרח אלסקה בלב פיורדים, קרחונים ואיים שופעים בעלי-חיים. במהלך ההפלגה נפגוש לווייתנים, דובים המגיחים מהיערות ועיטמים אמריקאים במלוא הדרם. נשוט לצד קרחונים, נגיע לפינות חבויות שרק מומחי ה-National geographic מכירים, וגם נכיר את התרבות העשירה של ילידי האזור.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
סיאטל – ג'ונו, אלסקה

נטוס מסיאטל (Seattle) אשר במדינת וושינגטון, במערב ארצות הברית, לג'ונו (Juneau), בירת אלסקה. נבקר בקרחון מנדנהול (Mendenhall) המרשים, שנמצא 20 ק"מ בלבד ממרכז העיר. יוותר בידינו זמן חופשי לשוטטות עצמאית לסייר בעיר ג'ונו, ואז נעלה על הספינה Sea Lion או Sea Bird של National Geographic. ניפגש לארוחת ערב על הספינה.

יום 2
אזור טבע, פיורד טרייסי ארם

היום ניכנס עם הספינה לזרוע טרייסי (Tracy Arm), פיורד עוצר נשימה באורך 35 ק"מ עם מפלים הצונחים מצוקים אדירים, שעוצבו על-ידי קרחונים. ננווט בין שברי קרחון גדולים וננסה לאתר כלבי ים, דובים בחיפוש אחר מזון על החוף, ועיזי הרים על הצוקים מעלינו.

יום 3
פיטרסברג

היום נבקר בעיירה פיטרסברג (Petersburg) שעל האי מיטקוף (Mitkof), שנוסדה לפני יותר ממאה שנה על-ידי דייגים נורבגים. ביקור בפיטרסברג מספק הצצה ליישוב אלסקי אמיתי והזדמנות לטיול רגלי בשבילי היער באזור. נכיר את ה-muskeg – שטח ביצתי אופייני לדרום-מזרח אלסקה, שבו צומחים בין השאר עצים ננסיים וצמחים טורפים. יש אפשרות לטיסה פנורמית (תלוי במזג האוויר- בתשלום נוסף) או טיול באופניים. בארוחת הערב נהנה מסעודת סרטנים.

יום 4
שייט בפרדריק סאונד ומיצר צ'טהם

פרדריק סאונד (Frederick Sound) ומיצר צ'טהם (Chatham Strait) הם מהאזורים הטובים ביותר לצפייה בלווייתנים. נתור אחר סוגי לווייתנים שונים, וגם אריות ים שרובצים על האיים הסלעיים המפוזרים בתוך המיצרים. כאן נוכל לצאת לטיול עם מדריכי הטבע לאורך שביל יער יפה או לשייט קיאקים במפרצים הקטנטנים באזור. נפגוש חברים בקרן הלווייתנים של אלסקה, שמקבלים מענק תמיכה מקרן National Geographic/Lindblad, ונשוחח על חלק מהגילויים האחרונים שלהם אודות אוכלוסיית היונקים הימיים באזור.

יום 5
אייסי סטרייט (מיצרי הקרח) והמעבר האיניאני

היום נטייל ברגל ונשוט בקיאקים בין האיים האיניאניים (Inian Islands), שבהם שוכנים שפע של אריות ים ולוטרות. נחפש לווייתנים במים השופעים של מיצרי אייסי (Icy Straits) ואם יתאפשר, נוריד למים את ההידרופון (מיקרופון תת-ימי) של הספינה כדי להאזין לתקשורת בין הלווייתנים.

יום 6
הפארק והשמורה הלאומיים גליישר ביי

נבלה את היום ברחבי מפרץ גליישר (Glacier Bay), שבו קרחונים עצומים גולשים משדות הקרח שמעלינו. נצפה בקרחונים ונאזין להם כאשר כמויות עצומות של קרח נשברות ומתמוטטות לתוך הים. נתקרב לאיונים המשמשים בית גידול לעופות ים כמו תוכי ים (puffins) ואוריות, ונחפש במים לווייתנים גדולי-סנפיר ולוויתנים קטלנים (אורקה). נזכה למפגש בלתי אמצעי עם התושבים הילידים של אלסקה באמצעות פרשן תרבותי מאנשי הטלינגיט (Tlingit), שיבלה איתנו את היום על הסיפון ויחלוק איתנו סיפורים שעברו מדור לדור בעל-פה ובאמצעות האמנות המקומית.

יום 7
שיט בין האיים, המפרצים והפיורדים של אלסקה

היום ניתן לטבע ולבעלי-החיים להוביל אותנו. נטייל בשבילי יער מסומנים, נשוט בקיאק או נשייט לאורך האי אדמירלטי (Admiralty Island), שבו נמצא הדוב החום הענק וגם אחת האוכלוסיות הצפופות בעולם של עיטמים אמריקאים. אם יתאפשר, נסייר בקיאק לאורך החופים של מספר איים מרוחקים. בערב ניפגש לארוחת פרידה.

יום 8
סיטקה – סיאטל

אחרי ארוחת הבוקר, נרד מהספינה בסיטקה (Sitka), עיירה מיוחדת עם מורשת רוסית בולטת. נבקר בקתדרלת סנט מייקל האורתודוקסית הרוסית, עדות מרשימה לשורשיה של אלסקה לפני שנרכשה מרוסיה על-ידי ארה"ב. במרכז לשיקום עופות דורסים נוכל לפגוש מינים כמו עיטים, נצים, בזים וינשופים. אחר-הצהריים ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לסיאטל.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת של $750 לאדם. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 90 ימי עבודה לפני היציאה. 


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 121 ימי עבודה לפני היציאה: $375 לאדם. 
 • 120  – 91 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך $750 לאדם. 
 • 90 ועד 46 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך 50% ממחיר ההפלגה. 
 • 45 ימי עבודה לפני היציאה או פחות: דמי ביטול בסך 100% ממחיר ההפלגה.


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040. 

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.

מחיר השייט כולל

 • 7 לילות  על הספינה, כמפורט במסלול הטיול.
 • כל הארוחות על סיפון הספינה (החל מיום 1 בערב ועד יום  8 בבוקר).
 • כל סיורי החוף והפעילויות, כולל הפלגות בסירות קטנות, זודיאקים, קיאקים, כמפורט במסלול הטיול.
 • תכנית הרצאות מרתקת אשר יועברו על-ידי חוקרי טבע וצוות המשלחת המנוסה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • טיסה קבוצתית מסיאטל לג'ונו וחזרה מסיטקה לסיאטל בסך $500.
 • העברות מהספינה ואליה.
 • ארוחות שאינן מתקיימות על סיפון הספינה.
 • הוצאות דרכון.
 • ביטוח מטען וביטוח רפואי (חובה).
 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, בר משקאות, טלפון, אינטרנט וכו'.
 • תשר לצוות הספינה.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו