צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > טיולים לאנטארקטיקה > טיול לאנטארקטיקה - 14 יום - דרומה מחוג הקוטב


צילום: פרופ' משה אגמי

טיול לאנטארקטיקה - 14 יום

טיול לאנטארקטיקה - 14 יום

דרומה מחוג הקוטב

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לפני שלושים מיליון שנה נפרדה אנטארקטיקה מיבשת אמריקה, התייצבה סביב הקוטב הדרומי והפכה ליבשת החמישית בגדולה, המבודדת ביותר, הפראית ביותר, הקרה ביותר והמקום היחיד על פני כדור הארץ שיד אדם (כמעט) לא נגעה בו! הצטרפו אלינו להפלגה מרתקת שבה נכיר את היבשת הפראית, הקפואה והמופלאה הזו, אשר מאות אלפי פינגווינים ואין ספור יונקי ים – לוויתנים, כלבי ים, פילי ים ואחרים, קוראים לה בית. 

הפלגות בתנאי קיצון, מטבען, תלויות במזג האויר, וגם במזל. הפלגות שבהן מגיעים אל דרומה מחוג הקוטב, הן הפלגות ארוכות יותר, המתפרשות על פני שטח גדול יותר, וכיוון שכך, מזמנות יותר אפשרויות למפגשים מרתקים עם בעלי-חיים, קרחונים בצורות שונות, ויותר ימי שמש.

כל סיורי החוף כלולים במחיר ההפלגה, ומודרכים באנגלית על-ידי צוות המדריכים של הספינה.

לתשומת ליבכם, התכנית המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות, ובסופו של דבר מצב הקרח ומיקומם של בעלי-החיים הם שיקבעו את התכנית הסופית של ההפלגה ואת אזורי הביקור.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
לינה באושואיה, ארגנטינה

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה באושואיה, העיר הדרומית ביותר בעולם, ונקודת ההתחלה של המסע שלנו. אושואיה צמחה בזכות היותה המרכז האדמיניסטרטיבי לכל ההפלגות לאנטארקטיקה. מעיירה זנוחה בקצה העולם המונה אלפי אנשים בלבד, היא הפכה לעיר המונה כ- 70,000 תושבים. ברחובה הראשי נמצא בתי קפה וחנויות (בעיקר של ציוד לטיולים), הנמל שוקק במהלך כל שעות היממה ויש בה אווירה נעימה של עיר תיירותית פעילה. 
לינה: אושואיה.

יום 2
עליה לספינה

את שעות הבוקר נבלה באושואיה, ואחר הצהריים נעלה לספינה. לאחר קבלת התאים והתארגנות קלה, נתכנס להסבר על ההפלגה והנהלים בספינה. לפנות ערב נפליג דרך תעלת ביגל, כשבדרך ילוו אותנו נוף הרי האנדים המרשים של פטגוניה, מושבות של פינגווין מגלן, קורמורן סלעים וכלבי ים.

ימים 3-4
מיצרי דרייק

בבוקר נתעורר ונמצא את עצמנו בלב האוקיינוס, בדרכנו לחצי האי האנטארקטי. מעלינו נוכל לראות שחפיות, יסעורים או אלבטרוסים מלווים את הספינה, וצוות הספינה יסתובב על הסיפונים ובגשר, בחיפוש אחר לווייתנים ודולפינים, שגם הם נראים בסביבה לעיתים קרובות. במהלך היום נשמע הרצאות רקע בנושאי גיאולוגיה, טבע והיסטוריה של אנטארקטיקה. אם תנאי מזג האוויר והים יהיו נוחים, בשעות הערב של היום הרביעי אנו צפויים להגיע לאיי שטלנד הדרומיים הסמוכים לאנטארקטיקה.

ימים 5-7
איי שטלנד וחצי האי אנטארקטיקה

ימים אלה מוקדשים לסיורים ולגיחות אל יבשת אנטארקטיקה והאיים הסמוכים ליבשת. חלק מזמננו נבלה על הסיפונים ובגשר הפיקוד בתצפיות אל חומות הקרח האדירות שמצידי האוניה. נתמרן בין הרי קרח צפים שגודלם לעיתים כמה ק"מ רבועים ובין הרי היבשת שגם הם, בחלקם הגדול, מכוסי קרח. באזור זה יש מעל 200 אתרי נחיתה ומנהל המסע, יחד עם קברניט הספינה, יבחרו עבורנו את הטובים ביותר בהתאם לתנאי הים ומיקום בעלי החיים. המים והרוחות חצבו ויצרו צורות בקרח העוברות כל דמיון. נצא בסירות הזודיאק ונשוט במנהרות קרח, בין מפלי מים זעירים, חורים ומעברים נסתרים. נטייל במושבות של פינגווינים מסוג ג'נטו (לבן אוזן), צ'ינסטראפ (רצועת הסנטר) ואדלי, נשוט בין זנבות לוויתנים, קבוצות כלבי ים, דובי ים ופילי ים, וביניהם כאלה נדירים שמעט זכו לפגשם, כמו כלב הים הנמרי ועוד. נעשה מאמץ לבקר באחת מתחנות המחקר הממוקמות כאן, ונשמע על החיים במקום.

ימים 8-9
חציית חוג הקוטב

אנו ממשיכים להפליג דרומה, ומקווים שתנאי מזג האויר והים יאפשרו לנו לחצות את קו רוחב 66 מעלות 33 דקות 44 שניות, ולהגיע אל חוג הקוטב הדרומי. בתעלת קריסטל (Crystal Sound) נוכל להתרשם מההרים הגבוהים וקרחוני הענק, ובאיי פיש נראה את מושבת הפינגווינים מסוג אדלי הדרומית ביותר בחצי האי האנטארקטי.

ימים 10-11
חצי האי אנטארקטיקה

את דרכנו צפונה אנו עושים לאורך חופו המזרחי של חצי האי האנטארקטי. הנופים והפינגווינים כבר ייראו לכם מוכרים, ותדעו להבחין בין כלבי הים השונים. נשוב ונרד לחוף באתרים שונים, ונצבור עוד ועוד חוויות לאלבום המסע לאנטארקטיקה, מסע שהוא חוויית חיים.

ימים 12-13
מיצרי דרייק

ניפרד מאנטארקטיקה ונתחיל במסע חזרה צפונה, אל אושואיה. את הזמן נבלה בהרצאות אינפורמטיביות ומפגשי סיכום של ההפלגה שלנו. הגעה לאושואיה צפויה ביום 13 לפנות בוקר.

יום 14
הגעה לאושואיה

בשעות הבוקר נרד מהספינה ונעבור לשדה התעופה או למרכז העיר.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי הרשמה ותשלום
עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 20% ממחיר הטיול.
את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 ימים לפני היציאה.
כל תשלום, מרגע שבוצע, הינו בלתי-חוזר. 

ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות  למחיר

 • מדיניות חדר ליחיד: מטילים הנוסעים בגפם יוכלו לבקש שותפ/ה לתא מאותו מין, או לבקש תא ליחיד בתוספת של 70% בחדר זוגי ו- 100% בסוויטה. 

 • כבכל טיול טבע, המסלול המופיע לעיל הינו בגדר הצהרת כוונות. המסלול בפועל ייקבע מדי ערב לקראת היום הבא,  ע"י מנהל המסע וקברניט הספינה, על-פי תנאי מזג האוויר והים, ומיקומם של בעלי-החיים, מתוך כוונה להראות למטיילים כמה שיותר, מבלי לסכן את בריאותם בכל צורה שהיא. 

 • הצטרפות המדריך הישראלי מותנית במינימום 10 מטיילים.

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 

 • המחיר אינו כולל טיסות.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו. 
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

 

מחיר השייט כולל

 • לילה ראשון במלון באושואיה.
 • העברה מהמלון לנמל ביום 2.
 • 12 לילות בספינה Ocean Diamond בתא עפ"י בחירתכם.
 • כלכלה:
  • במלון – לינה וארוחת בוקר.
  • בספינה – פנסיון מלא.
 • מגפיים אטומות למים בהשאלה לתקופת ההפלגה.
 • מעיל דו-שכבתי עמיד למים ולרוח במתנה.
 • מדריך ישראלי מומחה ליעד.
 • מדריכים מעולים דוברי אנגלית מטעם הספינה.
 • כל סיורי החוף.
 • פינת קפה/פה זמינה 24 שעות ביממה.
 • העברה מהספינה לשדה התעופה באושואיה או למרכז העיר ביום 14.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות כלשהן.
 • שתיה בארוחות.
 • טיפים לנותני השירותים בספינה.
 • הוצאות בעלות אופי אישי: טלפונים ואינטרנט, כביסה וכד'.
 • חתירה בקיאקים (מותנה בהזמנה מראש וכרוך בתשלום נוסף, נדרש נסיון קודם).
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

האיים המלדיביים: מפרץ האניפארו

מאת: אמיר גור

מפרץ האניפארו, או לגונת האניפארו מהווה מוקד עלייה לרגל לחובבי טבע וצוללים שרוצים להיפגש עם "הגדולים" של האוקיינוסים, במספרים גדולים. המפרץ הוכרז בשנת 2011 כאתר מורשת טבע של ארגון UNESCO העולמי, וזה שם את המקום בשורה אחת עם שמורות טבע עולמיות מפורסמות כאיי גלפגוס, שמורת קומודו ואחרים. 

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו