צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > טיולים לאנטארקטיקה > טיול לאנטארקטיקה – 17 יום – כולל איי פוקלנד ודרום ג'ורג'יה, משולב בטיסה

טיול לאנטארקטיקה – 17 יום

טיול לאנטארקטיקה – 17 יום

טיול שייט מקיף לאנטארקטיקה, משולב בטיסה

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כמי שכבר שנים רבות עוסקים בהפלגות לאנטארקטיקה, לא אחת אנו נתקלים בחששם של מטיילים ממיצר דרייק, המפריד בין אמריקה הדרומית לאנטארקטיקה, ואשר התפרסם במימיו הגועשים. בשנים האחרונות החלו שתי חברות להפעיל הפלגות לאנטארקטיקה המשלבות טיסה מעל מיצרי דרייק. הפלגות אלה הפכו מבוקשות מאוד ומתמלאות למעלה משנה מראש, אך מי שבוחר בהן נאלץ לוותר על ביקור באיי פוקלנד והאי סאות' ג'ורג'יה. 
החל מפברואר 2016 מפעילה חברת Quark Expedition, מהחברות המובילות בהפלגות לקטבים, הפלגה  הכוללת את אנטארקטיקה, האי ג'ורג'יה הדרומית ואיי פוקלנד, המשלבת טיסה מעל מיצרי דרייק אל האי קינג ג'ורג' (בו עולים על הספינה), וחזרה מאיי פוקלנד לסנטיאגו דה צ'ילה בטיסה. 
ההפלגה מתקיימת בספינה Sea Adventurer, ספינה עמידה לקרח, נעימה ונוחה, הנושאת על סיפונה 117 מטיילים.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה לפונטה ארנאס, צ'ילה

עפ"י לוח הטיסות נחיתה בפונטה ארנאס, צ'ילה. פונטה ארנאס ממוקמת בדרום צ'ילה, על הגדה הצפונית של מיצר מגלן. העיר, אשר החלה את דרכה כעיירת – עונשין נידחת, הפכה לעיר תוססת ובה מגוון אפשרויות טיול ובילוי. לאחר הנחיתה נסיעה עצמאית למלון. בערב – ארוחת ערב ומפגש עם המטיילים וצוות ההדרכה.
לינה: פונטה ארנאס.

יום 2
עליה לספינה

בשעות הבוקר נמריא בטיסת שכר אל האי קינג ג'ורג' הסמוך לאנטארקטיקה (כ- 4 שעות טיסה). ממבט על טרום-הנחיתה נוכל להתחיל ולהתרשם מהמרחבים העצומים של יבשת מסתורית, פראית ונפלאה זו. באי קינג ג'ורג' נעלה על סירות הזודיאק, ונעשה את דרכנו לעבר הספינה, שתשמש לנו בית במהלך המסע.

ימים 3-6
חצי האי אנטארקטיקה ואיי שטלנד הדרומיים

נופיה הדרמטיים של יבשת אנטארקטיקה ומרחביה הבלתי נגועים, יקבלו את פנינו בבוקר הראשון שלנו בחצי האי. את הימים הבאים נקדיש לסיורים וגיחות אל יבשת אנטרקטיקה והאיים הסמוכים לה, בין קרחוני ענק צפים שהרוח והמים יצרו בהם פסלים מרהיבים, לחומות קרח אדירות המתנשאות על היבשת עצמה, בין לוויתנים השוחים לצידי הספינה ופינגווינים הקופצים אל וממדפי הקרח, קבוצות כלבי ים, דובי ים ופילי ים, ביניהם כאלה נדירים שמעט זכו לפגשם, כמו כלב הים הנמרי, ועוד. נשוט בסירות הזודיאק במנהרות קרח, לצד מפלי מים זעירים, חורים ומעברים נסתרים. כל הפלגה בסירת זודיאק, וכל ירידה לחוף, מביאות איתן מראות נפלאים וריחות חדשים. למרות שהתכנית הסופית תיקבע ע"י תנאי מזג האויר, מצב הים ומיקום בעלי החיים, צוות המדריכים של הספינה ידאג לכך שכל ירידה לחוף תהיה מרתקת, וכל רגע יהיה מרשים מקודמו.

ימים 7-9
בים

אנו מצפינים לכיוון האי ג'ורג'יה הדרומית, אי מרשים וייחודי בנופיו ובעוצמתו, 170 ק"מ אורכו ו- 34 ק"מ רוחבו המקסימאלי, ובו רכסי הרים המתרוממים כמעט עד 3,000 מטר, שפע של קרחונים המכסים למעלה ממחצית האי, אגמים ונהרות גולשים ממרומי ההרים, ובהיות האי מיושב בעבר ע"י ציידי לוויתנים, יש לו חלק נכבד גם בהיסטוריה של התגליות. גושי הקרח הצפים חולפים על פנינו מימין ומשמאל האוניה, והטבע מתגלה בפנינו במלוא עצמתו. אם יתמזל מזלנו נוכל לצפות בלהקות לוויתנים חולפים על פנינו ויונקי ים אחרים גם הם מצויים בסביבה. במהלך היום תתקיימנה הרצאות והקרנות בנושאים שונים הקשורים למקומות בהם אנו חולפים.

ימים 10-12
האי ג'ורג'יה הדרומית

שלושה ימים בהם נבלה את מרבית זמננו בסיורים בין המפרצים. נצא לסיור למישורי Salisbury ולאי האלבטרוסים, שם בנופים מדהימים כשהקרחונים ניצבים מעל ונחלים זורמים אל הים נפגוש בפינגווינים בהמוניהם, נשוט לאי הסמוך שם מקננים האלבטרוסים המלכותיים, העוף בעל מוטת הכנפיים הגדולה ביותר בעולם. נמשיך למפרץ Fortuna ומפרץ Stromness בהם נפגוש את הפינגווין המלכותי הגבוה הגאה והצבעוני ואת פילי הים הענקיים וגוריהם הרובצים בהמוניהם על החופים. נבקר ב Grytviken , השריד היחיד להיות האי מקום ישוב לא מכובד של ציידי הלוויתנים שכמעט והצליחו להשמיד את אוכלוסיית הלוויתנים וכלבי הים באזור. לשמחתנו אלה הפסיקו את מלאכת השמד עוד בחלקה הראשון של המאה הקודמת והלוויתנים וכלבי הים שבו לשגשג, ושוב ניתן לפגוש בהם בשיא תפארתם. שרידי המשחטות עדיין נמצאים במקום. Grytviken שימשה גם בסיס קדמי למשלחות מחקר שונות שניסו את כוחן באנטארקטיקה בתחילת המאה הקודמת ובסוף המאה שלפניה, וביניהן משלחתו המפורסמת של שקלטון, ובמקום נמצא גם את קברו. מפרץ הזהב ומפרץ הנחושת הם יעדים נוספים ונופים נוספים בהם נפגוש עשרות אלפי פינגווינים מלכותיים, כלבי ים ופילי ים, גורים וגוזלים, מקומות שוקקי חיים בהן שלטון הטבע קובע את החוקים.

ימים 13-14
בים

ממשיכים בדרכנו לכיוון איי פוקלנד. את היום נוכל לבלות על הסיפון בנסיון לאתר לוויתנים משייטים בסביבת הספינה, או ציפורים ימיות חגות ממעל, או להצטרף להרצאות רקע (באנגלית) בנושאי גיאולוגיה, טבע והיסטוריה.

יום 15
פורט סטנלי, איי פוקלנד

נגיע לפורט סטנלי , עיר הבירה של איי פוקלנד, בה מתגוררים כ- 2000 תושבים. בעיר קטנה זו נמצא את מוסדות ממשלת הוד מלכותה, משטרה, צבא, בית חולים, בי"ס עממי ותיכון, תחנת מכבי אש, כמה כנסיות, ומה שאף מקום יישוב לא יהיה שלם בלעדיו – הפאב המקומי, ובעיקר תושבים גאים בהשתייכותם לממלכה הבריטית. נטייל בעיר ונחזור לספינה ללינת הלילה.

יום 16
ירידה מהספינה וטיסה חזרה

נרד מהספינה ונטוס חזרה מפורט סטנלי לפונטה ארנאס, צ'ילה. לאחר הנחיתה העברה למלון ללינת לילה.

יום 17
טיסה חזרה הביתה

בהתאם ללוח הטיסות, נסיעה עצמאית לשדה התעופה וטיסה לסנטיאגו דה צ'ילה, בדרכנו חזרה ארצה.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום וביטול 

 • עם ההרשמה ייגבו דמי קדימה בסך 20% ממחיר ההפלגה. את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 ימים לפני היציאה. 


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $1,000
 • 120-179 ימים לפני היציאה: מלוא המקדמה
 • 119 ימים לפני היציאה או פחות: מלוא מחיר ההפלגה 


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות

 • המחיר הינו למטייל בתא זוגי.
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים.
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • אם הטיסה מפונטה ארנאס לאנטארקטיקה תידחה בגין תנאי מזג אויר, לא יינתן פיצוי כלשהו על הפסד הימים בהפלגה. 
 • אם הטיסה מפונטה ארנאס לאנטארקטיקה תתבטל כתוצאה מתנאי מזג אויר, לא יינתן החזר כספי כלשהו. ניתן לרכוש ביטוח נוסעים דרך חברת Quark Expeditions, לפרטים פנו אלינו. 
 • ניתן יהיה להזמין טיסות מתל אביב לפונטה ארנאס למטיילים שנרשמו להפלגה. בהתאם ללוח-הטיסות הזמינות, יתכן וניאלץ להוסיף לילות בבתי מלון לפני ו/או אחרי ההפלגה. עלות לילות אלה תחול על המטיילים בהתאם.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו.
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • 2 לילות (ראשון ואחרון) בפונטה ארנאס, צ'ילה. 
 • העברות: מהמלון בפונטה ארנאס לשדה התעופה ביום 2. 
 • מהספינה בפורט סטנלי לשדה התעופה ביום 16. 
 • משדה התעופה פונטה ארנטס למלון ביום 16. 
 • טיסות במסלול פונטה ארנאס – האי קינג ג'ורג' // פורט סטנלי – פונטה ארנאס. 
 • 15 ימי הפלגה בספינה Sea Adventurer , בתא עפ"י בחירתכם. 
 • כלכלה: כלכלה מלאה במהלך ההפלגה, לינה וארוחת בוקר במלון בפונטה ארנאס. 
 • כל סיורי החוף. 
 • הדרכה באנגלית ע"י צוות המדריכים של הספינה. 
 • הרצאות וסרטי טבע בערבים ובמהלך ההפלגות בים. 
 • זוג מגפי גומי אטומות למים בהשאלה למשך תקופה ההפלגה. 
 • מעיל "פארקה" דו שכבתי אטום למים ולרוח. 
 • סבלים בספינה. 
 • ביטוח חילוץ חירום בסך עד $100,000 למטייל (לא במקום ביטוח נוסעים).

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות במסלול ת"א – פונטה ארנאס – ת"א. 
 • העברה משדה התעופה למלון בפונטה ארנאס ביום הראשון, ומהמלון לשדה התעופה ביום האחרון. 
 • טיפים לנותני השירותים. 
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים וכיוב'. 
 • ביטוח נוסעים ומטען. 
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

האיים המלדיביים: מפרץ האניפארו

מאת: אמיר גור

מפרץ האניפארו, או לגונת האניפארו מהווה מוקד עלייה לרגל לחובבי טבע וצוללים שרוצים להיפגש עם "הגדולים" של האוקיינוסים, במספרים גדולים. המפרץ הוכרז בשנת 2011 כאתר מורשת טבע של ארגון UNESCO העולמי, וזה שם את המקום בשורה אחת עם שמורות טבע עולמיות מפורסמות כאיי גלפגוס, שמורת קומודו ואחרים. 

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו