צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > טיולים לאנטארקטיקה > טיול לאנטארקטיקה - 30 יום - אנטארקטיקה וים רוס: בעקבות סקוט, שקלטון וחוקרי הקוטב הגדולים


צילום: מולה יפה

טיול לאנטארקטיקה - 30 יום

טיול לאנטארקטיקה - 30 יום

אנטארקטיקה וים רוס בעקבות חוקרי הקוטב הגדולים

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אזור ים רוס שבאנטארקטיקה הוא אחד המקומות הנידחים והמבודדים ביותר בכדור הארץ, והוא האזור המרתק ביותר ביבשת, מבחינת ההיסטוריה האנושית הקצרה שמלווה אותה. אפילו מקרב המטיילים ההרפתקנים, מעטים האנשים שביקרו בטבע המשגע והנדיר של הטריטוריה הזו, והאיים הסוב-אנטארקטיים שסביבה. בצד זה של אנטארקטיקה התרחש "המירוץ אל הקוטב", שהחל עם המשלחת של רוברט פלקון סקוט ב-1901, והמשיך עם משלחות נוספות של שקלטון ואחרים, והסתיים עם הדו-קרב הדרמטי בין סקוט לאמונדסן, שבו ניצח הנורבגי והיה לראשון שהגיע אל הקוטב הדרומי. תקופה זו אמנם הסתיימה לפני בדיוק 100 שנה, אבל הבקתות ושאר שרידים מרתקים נותרו, ובחלק מהם נבקר בהפלגה המיוחדת הזו. וכמובן הטבע הפראי של אנטארקטיקה, בצד הפחות מתוייר שלה, ביחד עם איים מיוחדים כמו האי קמפבל עם פריחה משגעת והאי מקווירי עם מישורי הפינגווינים האינסופיים, הם גולת הכותרת של טיול השייט המדהים הזה.
יש כל כך הרבה מה לראות, לעשות ולהשתאות ממנו, מקרחוני ענק ומפרצים לבנים, לווייתנים בציד ומושבות של פינגווינים ממגוון מינים, ביקור בבקתות פרה-היסטוריות ותחנות מחקר חדישות, עופות ימיים, כלבי ים ונופים שלא מהעולם הזה, שקשה להכיל את כל זה ולעכל את החוויה.
אתם מוזמנים להצטרף למסע מסקרן במיוחד, הרפתקני ופראי, מסע של פעם בחיים.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה לעיירה אינוורקרגיל

נגיע לעיר הדרומית ביותר בניו-זילנד, וניפגש עם שאר חברי ההפלגה לארוחת ערב משותפת, ולילה אחרון על היבשה לפני היציאה למסע המיוחד שלפנינו.

יום 2
נמל Bluff והיציאה לים

בבוקר נבקר במוזיאון הקוטב הדרומי, ובצהריים נתכנס בספינה ונעלה על הספינה Spirit of Enderby, נתארגן בתאים ונכיר את צוות הספינה שיקבל את פנינו.

יום 3
"איי המלכודת" – Snares islands – האי הצפון-מזרחי

באורח פלאי, בקבוצת איים קטנה ונידחת זו יש יותר עופות ים מקננים מאשר בכל האיים הבריטיים ביחד! נשייט בסירות הזודיאק לאורך החופים ונלמד מדוע זכו האיים הללו לשם מאיים כל כך, נאתר מושבות של הפינגווין האנדמי Snares Crested Penguin, של יסעורוני הכף ואלבטרוס בולר, המקננים על צוקים מעוררי יראה.

ימים 4-5
איי אוקלנד

מאופיינים על ידי צוקים נישאים וקו חוף מרשים, איים אלה היו עדים לאוניות רבות שנטרפו מול חופיהם בימים עברו. נבלה את היום בסיור על האי אוקלנד, ספק היפה ביותר מבין כל האיים הסוב-אנטארקטיים שמקיפים את היבשת. נצפה בתוכים מעופפים מעל מרבדים אדומים, לבנים וצהובים של פרחי בר, ולאורך החופים נפגוש באריות ים נדירים. במפרץ קנרלי, אם התנאים יאפשרו, נעגון את סירות הזודיאק על החוף ונטפס לתצפת על מושבת אלבטרוסים המקננים על הצוק.

יום 6
הפלגה בים פתוח

ננצל את יום זה כדי ללמוד על ההיסטוריה והביולוגיה של האיים הללו, ועל הים הדרומי הגועש, החי, המרתק ומזמן ההרפתקאות, שריתק את בני האדם עוד מימי קדם. נשמע הרצאות ממיטב המומחים בתחומם, ותוך כדי אנחנו מצפים גם לראות מספר רב של עופות ימיים מרתקים, ביניהם חמישה או ששה מיני אלבטרוסים ועוד יסעורים, יסעורונים ועוד.

ימים 7-8
האי מקווירי

האי הנידח, הסלעי והדרמטי הזה, הסופג רוחות ול פינגווינים מקננים באי הזה, ביניהם גם הפינגווין המלכותי המרשים. לעולם לעולם לא תוכלו לשכוח את החוויה שב"עיר הפינגווינים" האינסופית, שבה התושבים הפינגוויניים לא חוששים כלל מהמבקרים האנושיים. נפגוש את הריינג'רים שומרי הפארק, נבקר בבסיס האנטארקטי האוסטרלי ונצפה במאות פילי ים דרומיים הרובצים על החופים

ימים 9-12
הפלגה בים פתוח

בשעה שאלבטרוסים גדולי ממדים מקיפים ומלווים את ספינתנו, נפליג דרומה אל עבר לבו של האוקיינוס הדרומי. נשמע הרצאות מרתקות על ים רוס, על הקרחונים שלאט לאט יצבעו את קו האופק שלנו בלבן, ועל מסעות מחקר מרתקים מלפני מאה שנה. נחצה את החוג האנטארקטי לעבר אזורים של אור יום בכל שעות היממה.

ימים 13-22
אזור ים רוס של יבשת אנטארקטיקה

כשתנאי המזג האוויר ונוכחות הקרחונים אינם צפויים, אי אפשר לצפות לתכנית יומית מפורטת ומוגדרת מראש, אלא נבצע הערכה מדי יום לגבי הסיורים והמסלול המיטבי לימים הקרובים, ונפליג בהתאם. ננצל כל הזדמנות שתהיה לנו לרדת לחופים היבשת עם סירות הזודיאק, ובמהלך ימים אלה נבלה בטבע פראי, נצפה בשפע של בעלי חיים, נבקר בבסיסי מחקר ואתרים היסטוריים וכמובן ניהנה מנופים כחולים-לבנים משגעים.
אנחנו מקווים לבקר באיזורים הבאים:
כף אדרה (Cape Adare): מושבת פינגווין האדלי הגדולה ביותר באנטארקטיקה, בה נוכל לראות האכלת צאצאים, מאבקים על טריטוריה, טקסי חיזור והתנהגות יום-יומית מגוונת של הפינגווין החינני ביותר שקיים. בין חבורות הפינגווינים נמצאת גם בקתת החוקרים הוותיקה ביותר ביבשת, ששימשה כמחסה חורף למשלחת הראשונה לאנטארקטיקה, בשנת 1899.
כף הלת (Cape Hallet): ההרים הנישאים שבאופק מגיעים לגבהים של למעלה מ-4,000 מטרים, וסביבם חגורה של מדף קרח עצום. ננחת בבסיס מחקר נטוש, כיום ביתם של פינגוויני האדלי וכלב הים של וודל.
האי פרנקלין (Franklin island): מבודד ומרוחק, אי זה הוא ביתם של פינגווינים רבים, ושפע של עופות ים מקננים.
האי פוזשן (Possession island): אי קטן שלעתים רחוקות מבקרים בו, ועל הסלעים התלולים שלו מושבות של פינגווינים ועופות ים נוספים, כשברקע הרי האדמירליות המרשימים יוצרים נוף קסום.
מדף הקרח של רוס (Ross ice shelf): גוש הקרח הצף הגדול ביותר בעולם, ומחסום טבעי שלעתים יוצר מזג אוויר בלתי אפשרי. במרחק של רק כ-800 מייל ימי מהקוטב הדרומי, המראה המאיים שלו הרתיע בעבר מגלי ארצות והרפתקנים, ששאפו להגיע אל הקוטב. נפליג לאורך הצוק של מדף הקרח, גובהו לעתים כ-30 מטר ומעלה, הרבה מעל לספינתנו.
האי רוס (Ross island): הר ארבוס, כף בירד, בקתת שקלטון, בקתת סקוט, ביקורים בתחנת מחקר ככל שיתאפשר. האי רוס הוא המרכז של ה"פעילות" באזור ים רוס, והנוף בו נשלט על ידי הר ארבוס, הר געש מפלצתי ופעיל הקרוי על שמה של אלת החושך היוונית. הבקתות השמורות מתור הזהב של חקר היבשת גורמות להיסטוריה לקום לתחייה, וללבוש פנים וצבע.
מפרץ טרה נובה (Terra Nova bay): תחנת מחקר איטלקית תקבל את פנינו כאן, באירוח לבבי. החוקרים ישתפו אותנו בפעילות המחקר שלהם, יראו לנו את הבית המבודד והקסום שלהם ואולי גם יכבדו אותנו באספרסו הטוב ביותר בכל היבשת!

ימים 23-26
הפלגה בים פתוח

ניקח את הזמן לנוח וליהנות מהחיים בספינה, נשמע עוד הרצאות מסכמות וניתן לכמות החוויות שצברנו למלא אותנו באווירה מיוחדת שאי אפשר להסבירה במילים.

ימים 27-28
האי קמפבל, מפרץ "ההתמדה"

נטיל עוגן במפרץ ההתמדה, מפלט עונתי של לווייתני הבלנה השחורה הדרומית המרשימים. נסייר אל אתרי הקינון של האלבטרוס המלכותי הדרומי והצמחייה הייחודית שעל גבעות האי. הפרחים הצבעוניים והמרשימים עברו הסתגלות אבולוציונית לתנאי הקיצון שבחורף האנטארקטי, והם בעלי צבעים וצורות ייחודיים בנוף שבדרום.

יום 29
הפלגה בים הפתוח

ננוח ונחלוק זכרונות, צילומים וסיפורים ממסע כה מיוחד, וניהנה מארוחת ערב מסכמת לשייט.

יום 12

לאחר ארוחת הבוקר נרד מהספינה ולאחר פרידות מרגשות, נצא איש איש לדרכו חזרה ארצה, או המשך טיול בניו-זילנד.

תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים מועדים למסלול זה.

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת בסך 25% מעלות הטיול. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 91 ימי עבודה לפני היציאה.


דמי ביטול 

 • מרגע ההרשמה ועד 91 ימי עבודה לפני היציאה: 25% דמי ביטול.
 • 90 ימי עבודה או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול. 


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות 

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו. 
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • 29 לילות בספינה בתא עפ"י בחירתכם.
 • כל סיורי החוף, מודרכים באנגלית ע"י צוות ההדרכה של הספינה.
 • מדריך ישראלי – פרופ' משה אגמי .
 • פנסיון מלא במהלך ההפלגה.
 • העברות משדה התעופה או ממלון ביום העלייה לספינה והירידה ממנה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות ושירותי קרקע לפני ואחרי ההפלגה.
 • מסי נמל ותשלומים מקומיים: 880 דולר (לתשלום במזומן בהפלגה)
 • טיפים לנותני השירותים בספינה.
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולים במסגרת הפנסיון המלא.
 • ביטוח בריאות ומטען, כולל הרחבה לספורט אתגרי (בשל הירידה לסירות זודיאק).
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
 • ויזות אם נדרשות.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

האיים המלדיביים: מפרץ האניפארו

מאת: אמיר גור

מפרץ האניפארו, או לגונת האניפארו מהווה מוקד עלייה לרגל לחובבי טבע וצוללים שרוצים להיפגש עם "הגדולים" של האוקיינוסים, במספרים גדולים. המפרץ הוכרז בשנת 2011 כאתר מורשת טבע של ארגון UNESCO העולמי, וזה שם את המקום בשורה אחת עם שמורות טבע עולמיות מפורסמות כאיי גלפגוס, שמורת קומודו ואחרים. 

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו