צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > אירופה והים הבלטי > טיול לאיסלנד - 9 ימים - הפלגה בעקבות ויקיניגים ונופים געשיים באי המרתק בעולם


נעם סגן-כהן

טיול לאיסלנד - 9 ימים

טיול לאיסלנד - 9 ימים

הפלגה בעקבות ויקיניגים ונופים געשיים באי המרתק בעולם

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הפלגה גיאוגרפית באיסלנד, בעקבות ויקינגים ונופים געשיים באחד האיים המרתקים בעולם.
נצא בספינה 'פנורמה', ספינת מפרשים מקסימה ואינטימית, אשר שופצה לחלוטין בשנת 2014, ונושאת על סיפונה עד 49 נוסעים ב- 24 תאים נעימים ונוחים. גודלה של הספינה מאפשר לה להיכנס לתוך פיורדים, מפרצים טבעיים ונמלים קטנים, אליהם אי אפשר להגיע בדרך אחרת.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
תל אביב - רקיאוויק

בשעות הבוקר המראה מת"א בטיסה ישירה לרקיאוויק, בירת איסלנד (המראה 08:55 / נחיתה 13:10 לא סופי). לאחר הנחיתה העברה למלון ותחילת הסיור בעיר.

יום 2
רקיאוויק - אקוריירי

ארוחת בוקר במלון ולאחריה העברה לשדה התעופה וטיסה לעיר אקוריירי. אקוריירי, השוכנת לחופו של הפיורד הארוך ביותר באיסלנד, נחשבת ל"בירת הצפון" ולעיר השניה בגודלה באיסלנד, עם קצת פחות מ- 20,000 תושבים. לאחר הנחיתה יציאה לסיור באקוריירי: נסייר במרכזה של העיר, בין בתי הקפה והמוזיאונים, נעלה דרך סמטת האמנים אל הכנסייה המשקיפה על הפיורד המרשים מלמעלה, ומהווה את סמלה של העיר ומושא לגאוותם של תושביה.  
בשעות אחר הצהריים נגיע לספינה שלנו, פנורמה, ספינת מפרשים מקסימה ואינטימית, אשר שופצה לחלוטין בשנת 2014.
לינה: בספינה.

יום 3
אגם מיוואט והאזור התרמו-וולקני של איסלנד

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במפל גודפוס (Gudafoss), "מפל האלים", אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך לאזור אגם מיוואט (Myvatn), מאתרי הטבע הפופולאריים ביותר באיסלנד, האזור התרמו- וולקני הפעיל במדינה ואחד הפעילים ביותר בעולם. נסייר באתרים סביב האגם, כולל אתרי גופרית, בריכות בוץ מבעבעות וגזים רותחים, ושדות לבה מרשימים. 
לקראת ערב נגיע לנמל הקטן והצבעוני של עיירת הדייגים הוסאוויק, בה תמתין לנו הספינה שלנו. 
לינה: בספינה.

יום 4
סיגלופיורדר (Siglufjordur)

הבוקר אנו מפליגים אל סיגלו, עיירה קטנה לחופו של פיורד צר הנושא את אותו השם. עיירה זו, הממוקמת בסמוך לחוג הקוטב, נחשבת לצפונית ביותר באיסלנד, והנמל שלה הוא כנראה הנמל הציורי ביותר במדינה. בעבר, היתה סיגלו מרכז של דייג הרינג, וכיום יש בה מוזיאון נחמד המציג את תור הזהב של דייג ההרינג, כולל מופע קצר וטעימות. המשך סיור ייקח אותנו אל מרכז המוסיקה המקומי הממוקם בתוך הבית העתיק בעיר ומשמר כלי נגינה איסלנדיים ייחודיים מכך, ואת המוסיקה המקומית מאידך. 
בשעות אחר-הצהרים נשוב לספינה ונפליג אל יעדנו הבא: איספיורדר. 
לינה: בספינה.

יום 5
איספיורדר (Isafjordur)

הבוקר אנו מגיעים לאיספיורדר, נמל דייג מרכזי באזור הפיורדים המערביים של איסלנד. נצא בנסיעה דרך מרכז העיירה אל אוסבור (Osvor), בקתת דייגים ישנה אשר שופצה ושוחזרה בשנת 1988 ומהווה דוגמא מצויינת לחיי התושבים המקומיים בתחילת המאה ה- 20. ממשיכים לבולונגארוויק (Bolungarvik), אחד הכפרים העתיקים באיסלנד. נסייר ברחובות הכפר ונתארח בכנסייה המקומית לקונצרט קצר. נשוב לעיר איספיורדר. בדרכנו נחלוף על פני נהר הבונה (Buna) ומפל טונגוסקוגור (Tunguskogur), אשר מימיו הזורמים מן ההרים ראויים לשתיה (ואנו כמובן נטעם מהם). ניסע ברחובותיה העתיקים של איספיורדר עד למוזיאון הימי של העיר. נבקר במוזיאון ובבתי הסוחרים הסמוכים אליו, כולם נבנו במאה ה-18, ונשקיף על הנוף הנפלא הנראה מכאן. בנקודה זו יהיה קל להבין את הדיסוננס שבין יופיים של הפיורדים המערביים המרהיבים, לתנאי החיים כאן, ההופכים את התושבים לקשוחים. 
לינה: בספינה.

יום 6
אל בילדודאלור (Bildudalur)

את היום נקדיש לפיורדים המערביים של איסלנד: שרשרת הרים מרשימה, פיורדים עמוקים וכפרים קטנים נחים על לשונות יבשה צרות, זהו אחד המקומות היפים באיסלנד. 
נפתח את היום בנסיעה למפל דינייאנדי (Dynjandi). הגעה אל המפל מצריכה הליכה, אבל שווה את המאמץ… חוזרים לאוטובוס ונוסעים לבילדודאלור, לביקור במוזיאון מפלצות הים. מוזיאון ייחודי זה, באמצעות סרטוני וידאו, תמונות, עדויות של תושבי המקום ועוד, עושה כבוד ל- 4 מפלצות ים חמקמקות אשר נצפו באזור זה בהזדמנויות שונות. בתום הבוקר נשוב בהליכה דרך בתי הכפר, אל הספינה שלנו. 
אחר הצהריים נשוט דרומה לאורך קו החוף של הפיורד המערבי וצוקי לאטרארבג (Latrarbag) המתנשאים לגובה של 450 מטר מעל פני הים. 
לינה: בספינה. 

יום 7
בעקבות הויקינגים של מחוז בורגרפיורדר (Borgarfjordur)

היום אנו יוצאים בעקבות הויקינגים האיסלנדים אל האתרים בהם התרחשו אירועי הסאגה של אגיל, אחד מסיפורי המיתולוגיה המפורסמים באיסלנד. הסאגות, או סיפורי העם האיסלנדים, הסעירו במשך שנים את דמיונם של אירופאים רבים, ועד היום מהווים השראה לסיפורי פנטזיה. תחילה נבקר ב'מרכז ההתיישבות' בבורגרנס (Borgarnes), מעין מוזיאון המציג את תחילת ההתיישבות באיסלנד, ואת הסאגה של אגיל. נמשיך לביקור במפל הראונפוסאר, המכונה גם "מפל הלבה", וב"מפל הילדים" – בארנאפוס (Barnafoss), ומשם אל העיר ריקהולט (Reykholt), לארוחת צהריים וביקור בביתו של אחד מסופרי ימי-הביניים המפורסמים באיסלנד, סנורי סטורלוסון, אשר התגורר כאן עד מותו ב- 1241. לסיום אנו מגיעים אל אחד המעיינות החמים הגדולים והעוצמתיים באירופה – דיילדאטונגובר (Deildatunguhver): כ- 180 ליטרים של מים בטמפרטורה של 97 מעלות עוברים כאן מדי שניה. 
לינה: בספינה.

יום 8
רקיאוויק

הבוקר אנו מגיעים אל רקיאוויק, בירת איסלנד, ואת היום כולו נקדיש לה ולסביבותיה. העיר רקיאוויק מחולקת ל- 7 אזורים, היא ביתם של כ- 190,000 תושבים, ונחשבת לאחת הערים הירוקות והמודרניות באירופה. לאחר סיור קצר בעיר נצא לביקור בחצי האי הגעשי רייקיאנס, המשובץ מספר הרי געש ושדות לבה רחבים. ניסע דרך עיירת הדייגים האפנריורדר אל אגם קלייפארווטן, האגם הגדול ביותר בחצי האי, וממנו אל השדות הגאו-תרמיים של קריסוביק (Krysuvik), לתצפית על סילוני האדים המתפרצים מבטן האדמה, בריכות הבוץ המבעבע הצבעוניות. נגיע אל העיירה גרינדוויק וממנה אל מוזיאון הוויקינגים בעיירה ניירדוויק, בה נוכל להתרשם מהעתק בגודל טבעי של ספינת ויקינגים שנמצאה בנורבגיה בשנת 1882. 
לינה: בספינה.

יום 9
רקיאוויק - תל אביב

בהתאם ללוח-הטיסות העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040


תוספת לתא יחיד:

 • קטגוריה A תוספת לתא ליחיד: €1,763
 • קטגוריה Bתוספת לתא ליחיד: €1,082


תנאי תשלום 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 25% ממחיר הטיול.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 60 ימי עבודה לפני היציאה.


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 181 ימי עבודה לפני היציאה:15% ממחיר הטיול.
 • 180 עד 61 ימי עבודה לפני היציאה: 25% ממחיר הטיול.
 • 60 עד 31 ימי עבודה לפני היציאה: 50% ממחיר הטיול.
 • 30 ימי עבודה לפני היציאה או פחות: 100% ממחיר הטיול.


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040. 

מחיר השייט כולל

 • טיסות במסלול ת"א – רקיאוויק – אקוריירי // רקיאוויק – ת"א.
 • 1 לילה במלון ברקיאוויק.
 • 7 לילות בספינה פנורמה בתא כפ"י בחירתכם.
 • פנסיון מלא בספינה.
 • כל סיורי החוף.
 • מדריך ישראלי מומחה ליעד: נעם סגן-כהן.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש.
 • כניסות לאתרים.
 • טיפים לנותני השירותים.
 • קפה/תה/מים חופשי 24 שעות ביממה.

מחיר השייט אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען.
 • שתייה בארוחות.
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, wi-fi וכד').
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף כולל.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו