צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > נורבגיה > טיול שייט לנורבגיה - 6/7/12 יום - הפלגה בפיורדים הנורבגיים

טיול שייט לנורבגיה - 6/7/12 יום

טיול שייט לנורבגיה - 6/7/12 יום

הפלגה אל הפיורדים הנורבגיים

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הפלגות לאורך חופי נורבגיה מתקיימות במעבורות-דואר לשעבר, אשר הוסבו לספינות נוסעים נעימות ונוחות, המפליגות מברגן בדרום נורבגיה ועד קירקנס בצפון, ובחזרה. הספינות מפליגות בתוך פיורדים, לצד כפרי דייגים, קרחונים, איים פראיים וערים נעימות, ומאפשרות למטיילים לראות את נורבגיה לעומק, ומזווית אחרת.

גודלן של הספינות בין 600-1000 מטיילים. אלה אינן ספינות הקרוזים הגדולות והמפנקות, אבל הן בהחלט ספינות טובות, עם תאים ברמות שונות, מתאים רגילים ועד סוויטות בדרגות שונות. הספינות מפליגות באותו נתיב שבעבר חילקו בו דואר, במשך 24 שעות ביממה, כשבחלק מהנמלים עוצרים לזמן קצר, ובאחרים למספר שעות. בתחנות העגינה השונות ניתן לרדת לטייל לבד או לקחת סיור מטעם הספינה (בתוספת תשלום). הספינה מפליגה בקרבת החוף, כך שגם אם לא יורדים ממנה, רואים הרבה. 
ניתן לשלב בטיול מספר ימים בברגן ובאוסלו, לפני או אחרי ההפלגה.

ההפלגות בנורבגיה יוצאות במשך כל השנה.
לפרטים מדוייקים על תאריכים ומחירים התקשרו 03-5639040, או מלאו את הטופס משמאל ואנו נחזור אליכם בהקדם.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה לברגן

ההפלגה שלנו מתחילה בברגן, היושבת על חצי-אי ומוקפת שבעה הרים. במאות 12-13 היתה ברגן  בירת נורבגיה, ובתחילת המאה ה- 17 היא היתה העיר הגדולה ביותר בסקנדינביה. כיום היא העיר השניה בגודלה בנורבגיה, ולמרות זאת, יש בה קצב חיים איטי ונינוח והיא נעימה למבקרים. 
נחיתה בברגן בהתאם ללוח-הטיסות, ונסיעה לנמל (ניתן לקחת מונית במקום, או להזמין מראש העברה באוטובוס או העברה פרטית בתוספת תשלום). 
העלייה לספינה אפשרית החל מהשעה 16:00 (צ'ק אין למזוודות אפשרי החל מהשעה 13:00, ולנוסעים החל מהשעה 15:00), קבלת התאים בשעה 18:00. 
בטרמינל הורטיגרוטן בנמל יש תאים לאכסון מזוודות תמורת 30 קרונות נורבגיות (3 מטבעות של 10 קרונות). 
ארוחת ערב בספינה, ולאחריה הספינה תצא בדרכה צפונה.

יום 2
פלורו (Floro) - מולדה (Molde)

כיוון שהספינה שלנו מפליגה 24 שעות ביממה, בכל שעה שנקום יהיה לנו מה לראות. המשכימים קום יזכו לראות את הנורדפיורד (Nordfjord), בתרגום חופשי – הפיורד הצפוני, פיורד באורך של 110 קילומטרים, עוצר נשימה ביופיו. הספינה תעבור את הנורדפיורד, והמסעדה תפתח לארוחת הבוקר. 
נמשיך ונשוט בין איים ואיונים, ונגיע לאלסונד, עיר נעימה, אשר נבנתה מחדש לאחר ששריפה מחקה אותה לחלוטין ב- 1904, ורחובותיה משובצים בניינים בסגנון אר-נובו. האטרקציה המרכזית באלסונד הוא הר אקסלה (Aksla), בו 418 מדרגות מובילות לתצפית ממנה ניתן להשקיף על העיר והאיים המקיפים אותה. 
תכנית ההמשך של ההפלגה משתנה בהתאם לעונות השנה: בקיץ, תיכנס הספינה לפיורד גייראנגר, הפיורד המפורסם בנורבגיה, אשר קירותיו מתנשאים לגובה 800 מ', ונשפכים אליו מספר מפלים מרשימים. בסתיו, תיכנס הספינה להיורונפיורד (Hjorundfjord), פיורד מקסים השוכן מבודד בין הרי האלפים של סנמור, מה שמעניק לו אופי אחר, ייחודי ונפלא. בחורף, זוהי ההזדמנות הראשונה שלנו לצאת את הסיפון ולחפש את זוהר הקוטב, ואם יהיה לנו מספיק מזל – גם למצוא…

יום 3
כריסטיאנדסונד (Kristiansund) - רורוויק (Rorvik)

נפקח את עיננו כשהספינה מגיעה לטרונדהיים, העיר השלישית בגודלה בנורבגיה, השוכנת בקצהו של חצי אי קטן, במפגש של נהר הנידלבה ופיורד טרונדהיים. לטרונדהיים נקדיש את שעות הבוקר: בין אם בסיור מאורגן מטעם הספינה (בתוספת תשלום) או בשוטטות עצמאית במרכזה העתיק והיפה של העיר, בין בתיה הצבעוניים שעל שפת הנהר, בתי העץ הישנים ובתי הקפה של העיר טרונדהיים. לאחר ארוחת הצהריים הספינה תמשיך בדרכה. נחלוף על פני מגדלור שנגשר (Kjeungskjær) היפה, הבנוי על אי קטנטן, ועל פני איים ומחשופי סלע, ונגיע לרורוויק, כפר צבעוני קסום שיש לו נמל, המהווה נקודת מפגש בין הספינות של הורטיגרוטן העולות צפונה, לבין אלה היורדות דרומה.

יום 4
ברונויסונד (Bronnoysund) - סבולבר (Svolvaer)

אנחנו ממשיכים להצפין וחוצים את חוג הקוטב הצפוני, קו דמיוני המקביל לקו רוחב 66.5 מעלות, המסמן את גבול האזור הארקטי. בימות הקיץ, מכאן וצפונה השמש זורחת 24 שעות ביממה – תופעה שזכתה לכינוי "שמש חצות". בסתיו ובחורף, זה האזור עם הסיכויים הטובים ביותר לראות את זוהר הקוטב – קרני אור בצבעים בוהקים המרקדים בשמי הלילה ויוצרים מראה מרהיב ביופיו. אנחנו ממשיכים להפליג לאורך החוף, וכבר רואים מרחוק את 'חומת לופוטן' – חומת סלעים המתנשאת לגובה של 1000 מ', ומסמנת כי הגענו אל הארכיפלג של לופוטן. קבוצת איי לופוטן היא ארכיפלג פראי נפלא, משובץ כפרי דייגים קטנים וציוריים, פיורדים אשר שולחים אצבעות עמוקות אל תוך היבשה, הרים מושלגים, צוקים מזדקרים בתלילות מתוך הים, ועולם חי עשיר ומגוון.  
נמשיך ונפליג דרך מיצר ראפטסונד אל טרולפיורד – פיורד צר המתפתל בין הרים גבוהים, וקרוי על-שם הטרולים – יצורים חביבים בעלי אף ארוך ומכופף, ארבע אצבעות בכל יד ורגל, ולרובם יש זנב ארוך. יש טרולים גדולים ויש טרולים קטנים, ישנם טרולים עם שניים ואף שלושה ראשים, ומאידך – טרולים עם עין אחת בלבד. נחפש אותם באזור זה…

יום 5
טרומסו

היום אנו ממשיכים לעשות את דרכנו בין איי לופוטן, ומגיעים לטרומסו, בירתה של צפון נורבגיה, אשר שימשה כנקודת מוצא למשלחות-מחקר רבות שיצאו אל הקוטב הצפוני, וזכתה בשל כך לכינוי "שער המוצא אל הארקטיק". את היום נקדיש לסיורים בעיר, המהווה בית לאוניברסיטה, גנים בוטניים, פלנטריום ומבשלת בירה, כולם הצפוניים ביותר בעולם.

יום 6
אוקספיורד (Oksfjord) - ברלוואג (Berlevag)

נפליג דרך נופים סוב-ארקטיים ונחצה את קו רוחב 71 בדרכנו אל הכף הצפוני, הנקודה הצפונית ביותר ביבשת. בקיץ, יש כאן סיכוי טוב לראות עדרים של איילי צפון ומאהלים קטנים של אנשי שבט הסאמי. נגיע אל הונינגסוואג, נקודת המוצא אל הכף הצפוני. כאן נמצאת אחת משמורות הציפורים הטובות באירופה. נמשיך צפונה דרך ארץ הסאמי והאתר המקודש שלהם פינקירקה (Finnkirka), עד כפר הדייגים שולפיורד (Kjollefjord), בו נתוודע אל האוכלוסייה הסאמית, ואורחות חייהם בנקודה קיצונית זו על הגלובוס.

יום 7
קירקנס (Kirkerens) - תחילת המסלול הדרומי

בשעות הבוקר אנו מגיעים לקירקנס, עיירה נורבגית הסמוכה לגבול הרוסי. חדי העין ביניכם בודאי ישימו לב, שככל שאנו מתקרבים לקירקנס, יותר ויותר שלטי דרכים כתובים בנורבגית ורוסית גם יחד. מטיילים אשר הצטרפו להפלגה בכיוון אחד מדרום לצפון, נפרדים הבוקר מהספינה ועושים את דרכם לשדה התעופה הקטן של קירקנס. 
בשעות הצהריים תחל הספינה שלנו את מסעה דרומה. המצטרפים להפלגה בקירקנס יתפעלו לראשונה במסע זה, מהנוף הארקטי הנשקף מהסיפונים והטרקלין הפנורמי. בדרכה דרומה, תעצור הספינה במהלך היום במקומות שבהם בדרכה צפונה, עצרה בערב. 
נפליג לאורך חצי האי ווראנגר  (Varanger) אל הפיורד באטס (Bats), ולפנות ערב נגיע אל ברלוואג (Berlvag). 

יום 8
טרומסו

לפנות בוקר נגיע אל הונינגסוואג, נקודת המוצא אל הכף הצפוני. המעוניינים, יוכלו להצטרף (בתוספת תשלום) לארוחת בוקר וביקור בכף הצפוני. נמשיך דרך שדה הגז הטבעי הגדול העולם של מלקויה (Kelkoya) אל המרפסט, הנחשבת למרכז של התרבות הסאמית, התרבות הילידית הצפונית ביותר באירופה, ולעיר העתיקה באירופה. זהו גם מקום מושבה של אגודת דובי הקוטב המלכותית העתיקה (Royal and Ancient Polar Bear Society), שבפועל אינה מלכותית ולא עתיקה (הוקמה בשנת 1963), אבל החברות בה כוללת כובע וסיכת דש… נמשיך דרומה דרך הפיורד אוקס (Oksfjord), והכפר שרבוי (Skjervoy) אל טרומסו, בירתה של צפון נורבגיה, בה נהנה מקונצרט חצות בקתדרלת הים הצפוני. לחילופין, נוכל לשוטט במרכז העיר וליהנות מבירה מקומית באחד הפאבים הידידותיים הפזורים בעיר.

יום 9
טרומסו - איי לופוטן

הבוקר נגיע לסטוקמרקנס (Stokmarknes), העיר שבה הוקמה חברת הורטיגרוטן לפני 120 שנה. כשממשיכים בהפלגה דרומה, זה נראה כאילו הספינה עומדת להתנגש בהר, אולם הקברניט המיומן שלנו ינווט אותה בבטחה דרך מיצר ראפט (Raftsund), אל טרולפיורד (פיורד 'הטרול'), אחד הפיורדים היפים בנורבגיה, המתפתל בין הרים גבוהים, וקרוי על-שם הטרולים: אותם יצורים חביבים בעלי אף ארוך ומכופף, ארבע אצבעות בכל יד ורגל, ולרובם יש גם זנב ארוך. יש טרולים גדולים ויש טרולים קטנים, ישנם טרולים עם שניים ואף שלושה ראשים, ומאידך – טרולים עם עין אחת בלבד, ואנו נתור אחריהם באזור זה. נמשיך ונגיע אל סבולבר, בירת איי לופוטן, ארכיפלג פראי, משובץ כפרי דייגים קטנים וציוריים, פיורדים אשר שולחים אצבעות עמוקות אל תוך היבשה, הרים מושלגים, צוקים מזדקרים בתלילות מתוך הים, ועולם חי עשיר ומגוון. נמשיך את סטאמסונד (Stamsund) – מפרץ ממנו נשקפת חומת 'לופוטן', וממנה נפליג בחזרה לחופי היבשת.

יום 10
בודו (Bodo) - רורוויק (Rorvik)

היום אנו חוצים את חוג הקוטב (קו רוחב 66.5 בקירוב) דרומה, ומגיעים לרכס 7 האחיות – שבע פסגות, כולן בגובה של 900-1000 מטר, סביבן נותרו מגוון מיתוסים עתיקים. נמשיך ונחלוף על פני תחנת מסחר עתיקה, ובקרבת האי ווגה, הוא גן עדן לצפרים, ואתר מורשת עולמי. בין כפרי הדייגים והמגדלורים הפזורים לאורך חופי האי ניתן עדיין לראות חוות לגידול אדריות שחורות כיפה –  ברווזים אשר מנוצותיהם מייצרים מוצרי פוך שונים. תיהתנו הסופית להיום היא רורוויק, כפר צבעוני קסום שיש לו נמל, המהווה נקודת מפגש בין הספינות של הורטיגרוטן העולות צפונה, לבין אלה היורדות דרומה.

יום 11
טרונדהיים (Trondheim) - מולדה (Molde)

היום אנו מגיעים שוב לטרונדהיים. סיור בעיר הוא מסע בזמן לאורך 1000 שנות קיומה של העיר. טרונדהיים היא העיר השלישית בגודלה בנורבגיה, והיא השוכנת בקצהו של חצי אי קטן, במפגש של נהר הנידלבה ופיורד טרונדהיים. נוכל לסייר במרכזה העתיק והיפה של העיר, בין בתיה הצבעוניים שעל שפת הנהר, בתי העץ הישנים ובתי הקפה שלה. נמשיך בהפלגה דרך פיורד טרונדהיים, וכפרי הדייגים הפזורים לכל אורכו, ונלמד על חשיבות ענף הדייג לכלכלה הנורבגית. נגיע לכריסטיאנסונד (Kristiansund), מרכז דייג, מספנות ותעשיית נפט, וממנה למולדה, "עיר השושנים".

יום 12
אלסונד - ברגן (Bergen)

בשעות בוקר המוקדמות, עת ההפלגה היפה בעולם מתקרבת לקיצה, תפליג הספינה שלנו דרך הפיורד הצפוני המרהיב (Nordfjord), ולמרגלות קרחון יוסטדאל (Jostedal), הקרחון הגדול באירופה. עוד נעצור בפלורו, עיירה מודרנית הנחשבת לעיירה המערבית ביותר בנורבגיה. נמשיך דרך קרחון סוגנה (Sognefjord) ונגיע לברגן ביום ה- 12 בשעות הצהריים. ירידה מהספינה  בסביבות השעה 14:30.

תאריכי יציאה ומחירים

עונת ההפלגות בנורבגיה
הפלגות לנורבגיה יוצאות מדי יום, במשך כל השנה.

מחירים
מחירי ההפלגות משתנים בהתאם למשך ההפלגה, העונה בה נוסעים וקטגוריית התא.
בנוסף, לחברת הורטיגרוטן יש מערכת מחירים גמישה, והמחירים עולים ויורדים בהתאם לזמינות המקומות בספינה. 
המחירים המובאים כאן הינם מחירים לדוגמא, למחירים מדוייקים אנא פנו אלינו בטלפון 03-5639040, או צרו קשר בטופס משמאל ואנו נחזור אליכם בהקדם.

 

הפלגה בנורבגיה בת 12 ימים מברגן לברגן

עונה תאריכים תא פנימי תא חיצוני סוויטה
קיץ 01.06 עד 31.08.17 החל מ- 2,173 € החל מ- 2,321 € החל מ- 5,321 €
סתיו 01.09 עד 31.10.17 החל מ- 1,102 € החל מ- 1,420 € החל מ- 2,748 €
חורף 01.11 עד 31.03.18 החל מ- 1,148 € החל מ- 1,289 € החל מ- 2,603 €
אביב 01.04 עד 31.05.17 החל מ- 1,894 € החל מ- 2,198 € החל מ- 6,282 €

 

 הפלגה בנורבגיה בת 7 ימים מברגן לקירקנס

עונה תאריכים תא פנימי תא חיצוני סוויטה
קיץ 01.06 עד 31.08.17 החל מ- 1,581 € החל מ- 1,747 € החל מ- 3,238 €
סתיו 01.09 עד 31.10.17 החל מ- 854 € החל מ- 938 € החל מ- 1,751 €
חורף 01.11 עד 31.03.18 החל מ- 748 € החל מ- 822 € החל מ- 1,603 €
אביב 01.04 עד 31.05.17 החל מ- 1,541 € החל מ- 1,859 € החל מ- 3,962 €

  

הפלגה בנורבגיה בת 6 ימים מקירקנס לברגן

עונה תאריכים תא פנימי תא חיצוני סוויטה
קיץ 01.06 עד 31.08.17 החל מ- 1,432 € החל מ- 1,461 € החל מ- 2,869 €
סתיו 01.09 עד 31.10.17 החל מ- 745 € החל מ- 827 € החל מ- 1,649 €
חורף 01.11 עד 31.03.18 החל מ- 672 € החל מ- 750 € החל מ- 1,446 €
אביב 01.04 עד 31.05.17 החל מ- 1,291 € החל מ- 1,552 € החל מ- 3,118 €

 

 

תנאי תשלום 

 • עם ההרשמה ייגבו דמי קדימה בסך 20% ממחיר ההפלגה. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 60 ימי עבודה לפני היציאה. 


דמי ביטול 

 • עד 60 ימים לפני היציאה: 20% ממחיר ההפלגה.
 • 42-59 ימים לפני היציאה: 30% ממחיר ההפלגה.
 • 28-41 ימים לפני היציאה: 60% ממחיר ההפלגה.
 • 14-27 ימים לפני היציאה: 90% ממחיר ההפלגה.
 • 13 ימים לפני ההפלגה או פחות: 100% ממחיר ההפלגה.


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית!

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותה ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מההפלגה, ואשר כוללת סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040

הערות חשובות 

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה. 
 • המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ"ל אותן ניתן להזמין דרך משרדנו.

מחיר השייט כולל

 • הפלגה במסלול ותא עפ"י בחירתכם.
 • כלכלה: פנסיון מלא.
 

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות כלשהן.
 • סיורי חוף.
 • ביטוח נוסעים ומטען.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו