צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > שייט לגרינלנד > טיול לשפיצברגן וגרינלנד – 13 יום – הפלגה בעקבות הזוהר הצפוני

טיול לשפיצברגן וגרינלנד – 13 יום

טיול לשפיצברגן וגרינלנד – 13 יום

הפלגה בעקבות הזוהר הצפוני

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מסענו מתחיל בלונגרביין השוכנת באיי שפיצברגן, עיר הבירה של הארכיפלג סבאלברד שבאוקיינוס הארקטי, וממשיך לאורך החוף הצפון-מזרחי של גרינלנד עד לאיסלנד. זהו מסע קלאסי הכולל בתוכו שלושה איים וקרח, אינואיטים (שם כולל למספר עמים אסקימוסים החיים באזור הארקטי) וריחוק.
המסע הייחודי והמרתק מתרחש על סיפונה של הספינה  Plancius. מסעותיה של הספינה פותחו בעיקר על-מנת לאפשר לנוסעים לרדת לחוף כמה שיותר ולצפות במגוון בעלי החיים הייחודי לאזורים הקוטביים במגוון הזדמנויות. משלחות הספינה מושכות מטיילים עצמאיים במגוון גילאים ומוצאים מרחבי העולם, שהמשותף לכולם הוא הסקרנות והרצון העז לחקור מקומות מרוחקים. 

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה ללונגרביין ועלייה לספינה

מסענו מתחיל בלונגיירביין (Longyearbyen) באיי שפיצברגן, עיר הבירה של ארכיפלג סבלברד, אשר נחשבת כיישוב הקבע הצפוני ביותר בעולם שאוכלוסייתו מונה מעל 1000 בני אדם. לפני יציאתנו אל הים נבקר בכפר כרייה לשעבר, בכנסיית פאריש (Parish) ובמוזיאון הקוטב. בשעות הערב המוקדמות הספינה תרים עוגן ומסענו יתחיל באופן רשמי.

יום 2
הפיורד רדפורד - הפלגה לאורך החוף הצפוני של מערב שפיצברגן

רדפורד (Raudfjord) הוא פיורד יפהפה עם קרחונים מרהיבים, המשמש כביתם של כלבי הים המזוקנים, מושבות של ציפורי ים וצמחייה עשירה באופן מפתיע למדי. הסיכויים לצפות בדובי קוטב עומד לטובתנו, בעיקר ליד קרחון המילטון (Hamilton) או בראשו של הפיורד. לאחר מכן נמשיך בהפלגתנו לכיוון האי מופן (Moffen), בו נוכל לצפות בניבתנים.

ימים 3-4
בים, הפלגה לגרינלנד

בעת הפלגתנו לגרינלנד, אנו עשויים להצליח לצפות בקצהו של ים הקרח המזרחי של גרינלנד. כמו כן, נישאר ערניים ללווייתנים ולעופות ים, בתקווה שנצליח לצפות בהם במהלך ההפלגה.

יום 5
מיגבוקטן, גרינלנד

בעת התקרבותנו לגרינלנד, ננסה להפליג דרך ים הקרח לתוך מפרץ פוסטר (Foster Bugt), עד לעגינה הראשונה שלנו במיגבוקטן (Myggebugten). פה נוכל לראות את צריף הציידים הישן, אשר שימש ציידים נורבגיים במחצית הראשונה של המאה שעברה. נוף הטונדרה – המישורים הצחיחים שהאדמה תחתיהם קפואה תמיד – זרועים באגמים בהם משוטטים אווזים ומדי פעם מתרוצצים כבשי המושק. 
נמשיך בהפלגה דרך פיורד קיסר פרנץ יוזף (Kaiser Franz Joseph Fjord), פיורד מרהיב שהרים מתנשאים משני צדדיו, וחלקו הפנימי מלא בקרחונים ענקיים. אופציה נוספת היא הפלגה דרך Sofia Sund, שהמעבר בה צר הרבה יותר.

יום 6
מפרץ הפרחים

היום נעגון במפרץ הפרחים Blomster Bugt, שם נוכל להתרשם מהתצורות הגיאולוגיות היפות ומהאגם הגדול, וננסה לאתר את ארנבות הקוטב המתרוצצות. בשעות אחר הצהרים נפליג לאורך Teufelschloss ו- Ella Ø, ובשעות הערב המוקדמות נעגון בנקודת תצפית יפה במיוחד.

יום 7
תחנות צייד נורבגיות במזרח גרינלנד

את מחציתו הראשונה של היום נבלה ב- Antarctichavn, עמק רחב בו נוכל גם לצפות בכבש המושק – זהו בעצם היונק היחיד המסוגל לשרוד בתנאים הקשים של הטונדרה בחורף. כבשי המושק משוטטים בעדרים ומצטופפים זה אל זה כדי לשמור על חום גופם ולהתגונן מפני טורפים. בתקופה זו של השנה הצמחייה הדלילה באזור מקבלת צבעים סתוויים ויפהפיים, מה שמבטיח לנו נופים מרגשים מאוד.

יום 8
מפרץ סקוסבי, החוף המזרחי של גרינלנד

היום נגיע אל מפרץ סקוסבי (Scoresby Sund). בשעות הבוקר נפליג לאורך חוף Volquart Boons Kyst הקפוא. נשוט בסירות הזודיאק (מותנה במזג אויר) לאורך חזית הקרחונים. מאוחר יותר נעגון ב-Danmark, בו נוכל למצוא שרידי יישוב אינואיטי שננטש לפני למעלה מ-200 שנים. מעגלי האבנים, שעדיין נמצאים במקום, מציינים את מיקומם של בתי הקיץ של היישוב הנטוש. האתרים ביישוב שמורים היטב, כך שנוח ונגיש לטייל ביישוב ואף לזהות את המקומות בהם החביאו התושבים את הבשר שצדו ואת אחוזות הקבר. בשעות הערב נמשיך בהפלגתנו מערבה דרך הפיורדים היפים, שמלאים בקרחונים.

יום 9
קייפ הופמן הלוו

היום נגיע אל קייפ הופמן הלוו (Cape Hofmann Halvø), כאן נמצאים שני מיני ציפורים: שכוי הסלעים (rock ptarmigan) ו- וצולל צפוני גדול (Great northern diver), וגם את כבש המושק. הנוף באזור זה הוא יפה במיוחד, בעיקר בעונת הסתיו, בה הפריחה משנה את צבעיה ופירות היער הטעימים נמצאים בשיא בשלותם. בשעות הערב נפליג בפיורד דרך Scoresby Land, ונהנה מהניגודיות המופלאה בין הצבעים הסתוויים החמים של הצמחייה בחוף, לבין ההרים הכהים הענקיים והקרחונים הצבועים בכחול עז וקר.

יום 10
קרחוני ענק

את שעות הבוקר נעביר בנעימים בהפלגה דרך הפיורד המערבי באזור Scoresby Land, שם נתקל בקרחוני ענק, המתנשאים קצת מעל 100 מטרים ואורכם הוא מעל לקילומטר! נעגון ליד סידקאפ (Sydkap), שם נוכל לראות את שרידי בתי החורף של אנשי תרבות ה- Thule (תרבות הקדומה לזו של האינואיטים). כ-20 בני אדם חיו בבתים זעירים אלו בעבר, כשהם צדים לווייתנים ומשתמשים בחוליותיהם לבניית הבתים. במידת האפשר נעגון גם ב- Gurreholm שעל אדמת ג'יימסון (Jameson Land), שם נוכל להתרשם מהנוף העדין והגלי של האזור.

יום 11
איטוגורטורמיט

היום נעגון באיטוגורטורמיט (Ittoqqortoormiut), היישוב הגדול ביותר באזור סקורסבי (Scoresby), המונה כ-500 תושבים. כאן תוכלו לרכוש בולים וגלויות בסניף הדואר המקומי, או סתם לשוטט ולצפות בכלבי המזחלות ובייבוש עורותיהם של כלבי הים, הכבשים ודובי הקוטב. לאחר ארוחת הערב נתחיל בהפלגה דרומה, דרך הנוף המדהים של בלוסוויל (Blosseville).

יום 12
בים

נבלה את היום כולו בהפלגה נינוחה בים, בתקווה שתינתן לנו ההזדמנות לצפות בלווייתנים גדולים ובציפורים נודדות. בשעות הלילה נוכל לצפות בתופעה המדהימה מכולן, הלא היא הזוהר הצפוני, תופעת טבע המאופיינת בהופעה של אורות מרהיבים בצבעים שונים בשמי הלילה.

יום 13
אקוריירי, איסלנד - העברה למלון בריקיאוויק - טיסה חזרה לתל אביב

בשעות הבוקר נעגון באקוריירי (Aakureyri) הנמצאת בצפונה של איסלנד, וניפרד מצוות הספינה שליווה אותנו במסע מופלא זה. נעלה על אוטובוס אשר יעביר אותנו אל מלוננו בריקיאוויק (Reykjavik), כשש שעות נסיעה.

תאריכי יציאה ומחירים

עונת הטיולים לגרינלנד:
טיולים לגרינלנד יוצאים במבחר תאריכים, בין החודשים יוני עד ספטמבר.
בחודש ספטמבר, עונת הסתיו הגרינלנדי, שמש החצות הקיצית מפנה את מקומה וקיים סיכוי לראות את הזוהר הצפוני, תופעת טבע ייחודית לקטבים, במסגרתה רצועות אור בוהקות, בד"כ ירוקות, מפלחות את שמי הלילה בריקוד מרהיב.
לתאריכים מפורטים ופרטים נוספים פנו אלינו: 03-5639040 או מלאו את הטופס משמאל ונחזור אליכם בהקדם.

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 20% מעלות הטיול. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 60 ימי עבודה לפני היציאה.


דמי ביטול 

 • מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה לפני היציאה: 20% דמי ביטול.
 • 89 עד 60 ימי עבודה לפני היציאה: 50% דמי ביטול. 
 • 59 ימי עבודה או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול. 


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה.
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים..
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ"ל אותן ניתן להזמין דרך משרדנו.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו.
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • שהייה על סיפונה של m/v Plancius, כמפורט במסלול הטיול.
 • כל הארוחות על סיפון הספינה לאורך כל המסע, כולל חטיפים, קפה ותה.
 • כל סיורי החוף והפעילויות, כולל הפלגה בסירות הזודיאק, כמפורט במסלול הטיול.
 • תכנית הרצאות מרתקת אשר יועברו על-ידי חוקרי טבע וצוות המשלחת המנוסה.
 • שימוש חופשי במגפי הגומי ובנעלי השלג של הספינה.
 • העברה וטיפול במטען בין הספינה לבין בית המלון בריקיאוויק בסיום המסע.
 • מיסי והיטלי נמל.
 • עמלות AECO ומיסים ממשלתיים.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות (תל-אביב – שפיצברגן, ריקיאויק – תל-אביב).
 • הוצאות דרכון.
 • מיסי כניסה ויציאה.
 • ארוחות שאינן מתקיימות על סיפון הספינה.
 • ביטוח מטען וביטוח רפואי (חובה).
 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, בר משקאות, טלפון, אינטרנט וכו'.
 • תשר לצוות הספינה.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו