צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > שייט לגרינלנד > טיול לגרינלנד – 11 יום – אל דרום ומערב גרינלנד, ביתם של הויקינגים

טיול לגרינלנד - 11 יום

טיול לגרינלנד - 11 יום

שייט אל דרום ומערב גרינלנד, ביתם של הויקינגים

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מסע מרתק אל דרום גרינלנד ומערבה: נופי פרא ראשוניים, פיורדים ציוריים, כיפות קרח בלתי נגועות, קהילות אינואיטים קטנות המאכלסות בדלילות את הכפרים והעיירות שלאורך החוף, ובעלי חיים, אשר עם קצת מזל, ניתן לפגוש כאן: כלבי ים וניבתנים, לווייתנים גדולי סנפיר ואולי אפילו דובי קוטב.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
תל-אביב - ריקיאוויק (איסלנד) - עלייה לספינה Sea Spirit

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה בריקיאוויק (Reykjavik), בירתה של איסלנד ונקודת ההתחלה של המסע שלנו. למרות שאיסלנד שוכנת מתחת לחוג הקוטב הצפוני, רקיאוויק נחשבת לבירה הריבונית הצפונית ביותר בעולם. המקדימים להגיע, יוכלו לסייר ברחובותיה של העיר ובמוזיאונים שלה, או לצאת לסיור אל אזור הגייזרים ומפלי המים הסמוכים לעיר. בשעות אחר-הצהריים המוקדמות נעלה על סיפון הספינה שלנו, Sea Spirit. לאחר התארגנות בתאים והיכרות ראשונית עם הספינה והצוות, נעלה לסיפון וכבר בדרכנו אל מחוף למפרץ הציורי נתור אחר הלווייתנים הראשונים שלנו למסע זה.

ימים 2-3
הפלגה בים

נעשה את דרכנו לעבר חוג הקוטב הצפוני וגרינלנד. ננצל את הזמן ליהנות מהרצאות מקצועיות שונות, שיועברו על ידי צוות המדריכים הבינלאומיים, להכיר את הנוסעים האחרים בספינה ולפקוח עין אל מעבר לסיפון, מי יודע מה אנו עשויים לראות שם…

ימים 4-5
דרום גרינלנד

הספינה שלנו סובבת את קייפ פיירוול (כף הפרידה – Cape Farewell), הנקודה הדרומית ביותר בגרינלנד. נעגון בנמל העיירה הדרומית ביותר, ננורטליק (Nanortalik), השוכנת בפתחו של פיורד טאסרמוויט (Tasermiut) היפהפה, המוקף הרים תלולים. משמעות שמה של העיירה בתרגום חופשי הוא "המקום עם דובי הקוטב", ואכן, אם יהיה לנו מזל, נוכל לפגוש כאן את בעלי החיים הארקטיים הנפלאים הללו. העיירה מציעה גם מוזיאון מקומי ופתוח, אשר ממחיש את ההיסטוריה המרתקת של האזור מימי הויקינגים ועד ימינו אנו. נמשיך אל אזור אונרטוק (Uunartoq), המפורסם בזכות המעיינות החמים הטבעיים שבו. כאן נוכל לטבול במי מעינות שהטמפרטורה שלהם מגיעה ל 37-38 מעלות, בעוד נופי הקרחונים עוצרי הנשימה עוטפים אותנו מכל כיוון.

ימים 6-10
מערב גרינלנד

במהלך חמשת הימים הקרובים נפליג צפונה, לביקור בנקודות יישוב קטנות והיכרות מעמיקה עם הפיורדים הנפלאים של מערב גרינלנד. נתחיל בביקור בעיירה קאקורטוק (Qaqortoq), בה נשמע על ההיסטוריה התרבותית של האזור, כולל תקופת הויקינגים והתמודדות התושבים עם תנאי הקיצון בהם הם חיים. נסייר בין בתיה הצבעוניים של העיירה הממוקמת על גבעה יפה, ונבקר במוזיאון המקומי המצוין. 
נמשיך לביקור בעיירה הוואלסי (Hvalsey), לביקור בכנסייה אשר נבנתה במאה ה-14 והשתמרה באופן הטוב ביותר מבין הכנסיות שנבנו בגרינלנד באותה התקופה. כאן נלמד כיצד התפשטה הנצרות בכל רחבי אירופה והגיעה בסופו של דבר, בשנת 1000 לספה"נ, גם לגרינלנד המרוחקת. 
נמשיך במסענו בנתיבם של הוויקינגים דרך הפיורד הציורי אריקס (Eriksfjord), לכיוון העיירה קטסיארסוק (Qassiarsuk), אשר נוסדה במאה ה-10 על-ידי אריק האדום. נראה את שרידי בית האחוזה ונבקר בכנסייה הנוצרית הראשונה שנבנתה כאן. נמשיך לעיירה מקסימה בשם פאאמיוט (Paamiut), אשר תושביה מסבירי הפנים מלאי גאווה על הכנסייה היפה שלהם. כאן נוכל לראות גם  עיטמים לבני זנב (white-tailed eagles). נמשיך אל עיר הבירה של גרינלנד, נוק (Nuuk), אשר מאכלסת כ-14 אלף תושבים בלבד, והיא העיר הראשונה שהוקמה בגרינלנד, בשנת 1728. נראה את המומיות המפורסמות של קילאקיטסוק (Qilakitsoq) במוזיאון הלאומי של הבירה, ונלמד על החיים העירוניים בצפון הארקטי. עוד נבקר בכפר הגרילנדי איטליק (Itteliq), ובעיר סיסמיוט (Sisimiut), הממוקמת 40 ק"מ צפונית לחוג הארקטי. זהו היישוב הדרומי ביותר שבו קיים מספיק שלג למזחלות כלבים בחורף ובאביב, והשני בגודלו במדינה, עם כמעט 6,000 תושבים. הטענה הרווחת היא שניתן למצוא בעיירה זו יותר מזחלות כלבים מאשר תושבים. המתעניינים יוכלו לנסות ולבדוק טענה זו…

יום 11
הפרידה מגרינלנד

נגיע אל נמלה של קנגרלוסואק (Kangerlussuaq), ולאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהספינה וניסע לשדה התעופה, ממנו נטוס חזרה ארצה (דרך אירופה).

תאריכי יציאה ומחירים

עונת הטיולים לגרינלנד:
טיולים לגרינלנד יוצאים במבחר תאריכים, בין החודשים יוני עד ספטמבר. 
לתאריכים מפורטים ופרטים נוספים פנו אלינו: 03-5639040

תנאי תשלום: 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת של 20% מעלות הטיול. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 ימים לפני היציאה. 


דמי ביטול: 

 • מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $1,000 לאדם. 
 • 179 עד 120 יום לפני היציאה: 20% מעלות הטיול (המקדמה). 
 • 119 יום או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול.


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותה ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מההפלגה, ואשר כוללת סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040 

הערות חשובות 

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין בטבלה.
 • כל טיול באזורים הארקטיים הוא תלוי מזג-אויר, ולכן תכנית הטיול המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. את תכנית הטיול בפועל ייקבעו בשטח מצב הקרח, מזג האויר ומיקומם של בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • שימו לב: היות שמטיילים שונים מעדיפים לטוס בדרכים שונות, והיות שהמחירים של כרטיסי הטיסה משתנים בהתאם לחברות התעופה ולתאריכים השונים, לא כללנו את מחיר הטיסות במחיר הטיול. כרטיסי הטיסה יוזמנו לכל מטייל עפ"י דרישתו סמוך למועד הזמנת הטיול.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו.
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • העברה קבוצתית לספינה ביום ההגעה ולשדה התעופה ביום העזיבה.
 • אירוח על סיפון הספינה M/V Sea Spirit.
 • כל הטיולים והסיורים המפורטים במסלול.
 • הדרכה מקצועית במהלך כל ההפלגה על-ידי צוות משלחת מנוסה.
 • כלכלה מלאה במהלך ההפלגה.
 • עמדת שתייה חמה (קפה / תה) 24 שעות ביממה.
 • מעיל פרקה מיוחד המתאים להפלגות באזורי הקטבים.
 • מגפי גומי לירידות מהספינה (רק למהלך ההפלגה).
 • מיסי נמל.
 • ביטוח פינוי חירום עד $10,000 לאדם עד גיל 85.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינ"ל: תל-אביב – ריקיאוויק, קופנהגן – תל-אביב.
 • טיסה מגרינלנד לקופנהגן בסך $457. 
 • ביטוח מטען וביטוח בריאות. 
 • משקאות קלים ואלכוהוליים אשר אינם כלולים. 
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפון, אינטרנט וכו'. 
 • תשר לצוות. 
 • כל מה שאינו מופיע תחת סעיף "המחיר כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו