צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > שייט לגרינלנד > טיול למערב גרינלנד - 9 ימים - שייט גיאוגרפי בין נופי הקרח היפים בעולם

טיול למערב גרינלנד - 9 ימים

טיול למערב גרינלנד - 9 ימים

שייט גיאוגרפי בין נופי הקרח היפים בעולם

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

האי גרינלנד, האי הגדול בעולם, שוכן מצדו הצפוני של חוג הקוטב, מכוסה כמעט כולו בקרח-עד, וכיפת הקרח שלו היא השניה בגודלה בעולם, אחרי אנטארקטיקה. שטיח הקרח הלבן יוצר כאן נופים דרמטיים של קרחונים אדירים מתנפצים אל הים, מפלים קפואים ופיורדים טבעיים, מרהיבים. 

ההפלגה שלנו תתרכז במפרץ דיסקו, בחופו המערבי של האי. נבקר כאן בערים ובעיירות אשר בתיהן הצבעוניים, על רקע נופי הפרא הלבנים, יוצרים מראה קסום. נפליג בסירות זודיאק בין קרחונים תכולים למושבות ציפורים גדולות, עם קצת מזל נראה באזור לווייתנים מרימים את זנבם אל-על וצוללים למעמקים, ועם קצת יותר מזל, יש כאן סיכוי לראות אפילו דובי קוטב. 
תחילת הטיול וסיומו ברייקיאוויק, בירת איסלנד, כולל 2 ימי סיור מלאים: אחד במשולש הזהב המפורסם, והשני בחצי האי רייקאנס, חצי אי געשי פראי, מתוייר הרבה פחות ונפלא. 

הספינה שלנו, עמידה לקרח כמובן, נושאת על סיפונה כ- 200 נוסעים בתאים וסוויטות ברמות שונות, מרביתם עם חלון פונה לים, ושירותים ומקלחת פרטיים. השטחים הציבוריים בספינה כוללים מסעדה, טרקלין, בר, אולם הרצאות, בריכה, סאונה, חדר כושר, ספריה, חנות ומרפאה. יש בספינה מעלית. בנוסף, נושאת הספינה על סיפונה 20 סירות זודיאק, עם מקום ל- 10 מטיילים בכל סירה.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

1
ת"א - רקיאוויק

בשעות הבוקר המוקדמות ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה ישירה אל רקיאוויק, בירת איסלנד (המראה 08:40 / נחיתה 13:15). לאחר הנחיתה העברה למלון ותחילת הסיור בעיר. 
לינה: רקיאוויק.

2
רקיאוויק: משולש הזהב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל "משולש הזהב" – מסלול הטיולים המפורסם ביותר באיסלנד, ולא בכדי. נגיע אל ת'ינגווליר (Thingvellir), שמורת טבע מרהיבה ביופיה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ובעלת חשיבות הן מבחינה היסטורית: כאן נולד הפרלמנט הראשון באירופה, והן מבחינה גיאולוגית: כאן ניתן לראות מערכת סדקים הקשורה לתזוזת הלוחות הטקטוניים. ממשיכים אל גולפוס (Gulfoss), "מפלי הזהב", מהיפים במפליה של איסלנד, ואל גייזר – האזור הגיאו-תרמלי שמעיינותיו המבעבעים הקנו את השם "גייזר" לכל תופעה דומה בעולם. 
אחר-הצהריים נשוב למלון. 
לינה: רקיאוויק.

3
חצי האי הגעשי רייקאנס - הלגונה הכחולה - קנגרלוסואק (Kangerlussuaq), גרינלנד - עלייה לספינה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בחצי האי הגעשי רייקאנס, דרומית-מערבית לבירה רייקיאוויק. נבקר בשדות הגאו-תרמיים של קריסוביק (Krysuvik), עם בריכות הבוץ המבעבע, נמשיך אל עיירת הדייגים גרינדוויק וממנה אל המגדלור המפורסם של רייקאנס. נסיים בביקור בלגונה הכחולה, אתר נופש וספא גיאותרמי טבעי, בו טובלים בבריכות מים חמימות ויפהפיות. בשעות אחר-הצהריים העברה לשדה התעופה וטיסה לקנגרלוסואק, עיירה קטנה במערב גרינלנד, ושדה תעופה בינ"ל. לאחר הנחיתה נצא אל ההפלגה הראשונה בסירות הזודיאק, באמצעותן נגיע אל הספינה שלנו, Ocean Atlantic, העוגנת מול חופי העיירה (המזוודות עוברות בנפרד). קבלת החדרים, התארגנות קלה ותרגולת ביטחון, ולאחריה, בזמן שנסב אל השולחנות בארוחת הערב, הספינה תצא לדרכה בפיורד קנגרלוסואק, שאורכו 160 ק"מ, אל הים הפתוח.

4
סיסימוויט (Sisimiut)

הבוקר אנו מגיעים אל סיסימוויט, ה"עיר" השניה בגודלה בגרינלנד, שאוכלוסייתה מונה 5500 תושבים בקירוב. ביקור בסיסימוויט, על בתיה הצבעוניים והאווירה השלווה השורה בה, הוא מפגש עם גרינלנד המודרנית. למרות שסיסמוויט, בשמות וגלגולים שונים, היתה מיושבת כבר משנת 2500 לפנה"ס, ההיסטוריה המודרנית שלה מתחילה במאה ה- 18, אז הקים כאן הרוזן יוהן לודוויג הולשטיין את המושבה "הולשטיינבורג", אשר שרידיה ניצבים על תילם במרכז העיר עד היום. סיסמוויט של היום היא מרכז כלכלי חשוב, הנמל שלה הוא היחיד בגרינלנד באזור קו רוחב זה שמימיו אינם קופאים, מה שמאפשר תנועה סדירה של אוניות כל השנה. כיוון שכמעט כל חומרי הגלם, המזון והדלק לסוגיו מיובאים לגרינלנד מאירופה, ובעיקר מארץ החסות דנמרק, חשיבותו של נמל זה היא ראשונה במעלה. אנו נבקר במרכז ההיסטורי של העיר, במוזיאון המקומי ובכנסיה היפה, וגם במרכזה המודרני של העיר, במטרה להכיר את גרינלנד של המאה ה- 21. נשוב לספינה, ונמשיך בהפלגה בכיוון האי דיסקו. בדרכנו אנו חולפים על פני כפרים ועיירות, המונים עשרות עד מאות בודדות של תושבים. בהגיענו אל האי דיסקו, המפורסם במצוקיו המתנשאים לגובה של כ- 1000 מ', נהיה באופן רשמי צפונית לחוג הארקטי! משכימי קום יוכלו לראות את הקרחונים של מפרץ דיסקו נדחקים החוצה מפיורד אילוליסאאט אל עבר מימי האוקיינוס הקרים.

5
האי דיסקו וקרחון אקיפ סרמיה (Eqip Sermia)

נפתח את הבוקר בקקרטארסואק (Qeqertarsuaq), בגרינלנדית: האי הגדול, עיר נמל בקצהו הדרומי של האי דיסקו. כבר במאה ה- 16 נחשבה העיר למרכז כלכלי חשוב ומשגשג, בשל היותה תחנת גדולה של ציד לווייתנים. נסייר בעיר, נבקר בכנסייה המתומנת ונתארח במרכז הקהילתי המקומי לקפה, עוגה ומוסיקה מסורתית. נשוב לספינה ונפליג אל עבר קרחון אקיפ סרמיה, קרחון מרשים ביופיו, אשר היווה בסיס-מחקר למדענים רבים אשר חקרו אספקטים שונים של האזור הארקטי. נפליג לאורך הקרחון, קרוב מספיק כדי להתפעל ממנו, אך עדיין במרחק בטוח כדי לא להיפגע מגושי קרח הניתקים ממנו, או מגלים העלולים להיווצר מגושי קרח הנופלים למים. 

6
אילוליסאט (Illulissat)

משמעות שמה של העיר אילוליסאט בגרינלנדית הוא 'קרחון', ואת הכינוי שלה, "בירת הקרחונים", היא קיבלה בשל מיקומה האטרקטיבי: לפתחו של פיורד אילוליסאט, המחבר בין קרחון יאקובסהאון למפרץ דיסקו. קרחון יאקובסהאון נחשב לקרחון היצרני ביותר בעולם מחוץ לאנטארקטיקה, וגושי הקרח הניתקים ממנו זורמים לאורכו של הפיורד, ופורצים אל מפרץ דיסקו באזור העיר אילוליסאט. תופעה מרשימה זו הכניסה את הפיורד לרשימת "אתרי המורשת העולמית" של אונסק"ו. העיר אילוליסאט הוקמה לפני 250 שנה, ומאז ועד היום שמרה על מעמדה כאחת הערים החשובות בגרינלנד. כיום זוהי העיר השלישית בגודלה בגרינלנד, עם כ- 5000 תושבים. נסייר בעיר, נצא לשייט בפיורד בו נראה מקרוב את הקרחונים הניתקים ממנו, ולאחר מכן נצא לטיסה נופית מעל הקרחון והפיורד, על מנת להתרשם מהם מזווית קצת אחרת… 
נשוב לספינה, ובשעות הערב ניפרד ממפרץ דיסקו ונעשה את דרכנו דרומה.

7
איתילק (Itilleq)

הכפר הציורי איתילק, על כל 100 תושביו, שוכן למרגלות הרים נישאים, באמצע שום מקום, מה שמסביר את תרגום שמו מגרינלנדית: הריק. תושבי הכפר מתפרנסים מצייד, בעיקר של איילי צפון וכבשי מושק, ודייג של דגי טרוטה. נפתח את היום בביקור בכפר, בו אינטרנט ופלאפונים משוכללים מתקיימים בסמיכות משונה למנהגים אינואיטים ומסורות עתיקות יומין. בסיור בין בתי הכפר נכיר זווית נוספת של החיים בארץ קשוחה זו. נשוב לספינה לארוחת צהריים, בזמן שהיא מפליגה אל עבר, ובהמשך בתוך, פיורד קנגרלוסואק, בגרינלנדית "הפיורד הארוך".

8
קנגרלוסואק - רקיאוויק

כיפת הקרח של גרינלנד, המכסה כ- 80% משטחה, היא אחד ממוקדי המשיכה הראשונים במעלה באי, והיעד שלנו להיום. נצא ברכב שטח 4X4 בנסיעה של כשעה וחצי אל קרחון האיילים, קרחון מרשים המתנשא מעל סביבתו כחומת קרח, ובחלק מהמקומות קירותיו מגיעים לגובה של 60 מטרים! שמו של הקרחון ניתן לו כיוון שלעיתים קרובות ניתן לראות בסביבה איילי צפון, כמו גם כבשי מושק. בשעות הצהריים נשוב לקנגרלוסואק ממנה נטוס חזרה לרקיאוויק. לאחר הנחיתה העברה למלון. 
ארוחת ערב ולינה: רקיאוויק.

9
רקיאוויק - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה (המראה 12:30 / נחיתה 23:40).

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת בסך 20% ממחיר הטיול.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 91 ימים לפני היציאה (16.5.19).

 

דמי ביטול 

 • מרגע ההרשמה ועד 91 ימים לפני היציאה: 20% ממחיר ההפלגה
 • 90 ימים או פחות לפני היציאה: 100% ממחיר ההפלגה

דמי ביטול בגין טיסות ובתי מלון שהוזמנו עבורכם ייגבו בנפרד עפ"י מדיניות חברות התעופה ובתי המלון.

 

ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
אנו ממליצים להנפיק ביטוח המכסה גם דמי ביטול במועד ההרשמה. חברת 'מגדל' יצרה עבורנו פוליסת ביטוח ייחודית להפלגות גיאוגרפיות, הניתנת להנפקה עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ומכסה דמי ביטול עד 6000/12000/15000 $  לאדם אם הביטול הוא מסיבה בריאותית בלתי צפויה. לפרטים פנו אלינו 03-5639040.

 

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה.
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, בהתאם לתנאי מזג האויר. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה. 
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו. 
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • טיסות בינ"ל במסלול ת"א – רקיאוויק – ת"א.
 • טיסות שכר במסלול רקיאוויק – קנגרלוסואק – רקיאוויק.
 • 3 לילות ברקיאוויק במלון מדרגת תיירות ראשונה.
 • 5 לילות בספינה Ocean Atlantic, עמידה לקרח, בתא עפ"י בחירתכם.
 • כל סיורי היום באיסלנד וכל סיורי החוף בגרינלנד.
 • טיסת מסוק נופית מעל קרחון קנגרלוסואק.
 • מדריך ישראלי: נעם סגן-כהן.
 • צוות מדריכים בינ"ל מעולה מטעם הספינה.
 • כלכלה:
  • באיסלנד: ארוחות בוקר במלון + 2 ארוחות צהרים + 3 ארוחות ערב.
  • בספינה: פנסיון מלא.
 • מגפי גומי אטומים למים בהשאלה למשך ההפלגה.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
 • מפגש קבוצה לפני היציאה.

מחיר השייט אינו כולל

 • ארוחות בגרינלנד שאינן בספינה.
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, אינטרנט, משקאות אלכוהוליים וקלים (למעט מים, קפה ותה).
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו