צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > שייט לגרינלנד > טיול לגרינלנד - 23 יום - הפלגה למערב גרינלנד, הכי צפונה שאפשר

טיול לגרינלנד - 23 יום

טיול לגרינלנד - 23 יום

הפלגה למערב גרינלנד, הכי צפונה שאפשר

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הפלגה לגרינלנד מבית National Geographicהפלגות בעולם עם ה National Geographic

הפלגה לאורך חופי גרינלנד ואל עומקו של  האזור הארקטי, בעקבותיהם של מגלי ארצות. נפליג לאי באפין (Bafin) ולאי אלסמיר (Ellesmere), נחקור את החוף הצפון-מערבי של גרינלנד שמעטים מגיעים אליו, ונמשיך עד שחומת הקרח של הקוטב הצפוני תעצור אותנו. בדרכנו נפגוש בלווייתנים, להקות של עופות, כפרי אינואיטים ואולי אפילו דובי קוטב. הפלגה באזור הארקטי הגבוה במלוא תפארתו היא חוויה בלתי נשכחת.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
רייקיאוויק, איסלנד

ננחת בשדה התעופה הבינלאומי של איסלנד, קפלאוויק (Keflavik), וניסע אל המלון שלנו בבירה ריקיאוויק (Reykjavik). נצא לסיור מודרך בעיר העתיקה, כולל ביקור בקתדרלת Hallgrímskirkja, שהיא הכנסיה המפורסמת ביותר באיסלנד. לחילופין נוכל לבקר בלגונה הכחולה ולטבול במים החמימים.

יום 2
רייקיאוויק – קנגרלוסואק, גרינלנד

נטוס בטיסת שכר פרטית לגרינלנד ונעלה על הספינה National Geographic Explorer בקצה הפיורד קנגרלוסואק (Kangerlussuaq) – זרוע ים ציורית, שנמתחת לאורך קרוב ל-200 ק"מ.

יום 3
החוף המערבי של גרינלנד וסיסימיוט – בים

עשרות פיורדים עמוקים חורצים את חופה המערבי של גרינלנד, וברובם קיימים קרחונים הניזונים מיריעת קרח המכסה את רוב שטחה של גרינלנד. בסיסימיוט (Sisimiut), בעבר נמל לציד לווייתנים, נבקר במוזיאון ונסייר בין בתי עץ מהמאה ה-18. אחר-הצהריים נשוט לאורך החוף הפראי ונתור אחר לווייתנים.

ימים 4-6
האי באפין

מגלה הארצות וויליאם באפין (Baffin) הגיע לכאן לראשונה במאה ה-15, אבל האזור היה מיושב כבר לפני כ- 4,000 שנה. במהלך שלושת הימים הבאים נחלץ עצמות במסלולי הליכה בקיקיקטרג'ואק (Qikiqtarjuaq) – שם אינואיטי שמשמעו 'אי גדול'; נפליג לתוך פיורד קורוניישן (Coronation Fjord) שבו הצוקים מתנשאים לגובה 1,500 ליד הקרחון, נעצור בניאקורנק פוינט (Niaqurnak Point) – מחנה אינואיטי לשעבר, שבו נראה לשונות קרחוניות נושקות למים ומרבצי ניבתנים (walruses) מקשטים את הנוף. נעצור במפרץ איזבלה – בית גידול טבעי שבו אפיקים עמוקים היוצרים תנאים אידיאליים עבור לווייתנים מסוג בלנה גרינלנדית.

ימים 7-9
האזור הארקטי הגבוה של קנדה

לנקסטר סאונד (Lancaster Sound), שעוצב על-ידי קרחונים, הוא שער הכניסה המזרחי לארכיפלג הארקטי. נבלה את הימים באזור זה בחיפוש אחר כלבי ים, שועלי שלג, ניבתנים, דובי קוטב ולווייתנים. ייתכן שאף נזכה לראות לווייתן חדשן (Narwhal) – לווייתן ארקטי חמקמק הידוע בזכות החט הספירלית שלו, העשויה להגיע לאורך של שלושה מטרים. מתוכננת גם הפלגה למפרץ מילן (Milne Bay) בתקווה לראות עוד לוויתני חדשן, ולמפרץ פרינס ריג'נט (Prince Regent Inlet), כדי לראות דובי קוטב על הקרח.

יום 10
האי דבון

היום ניכנס אל המעבר הצפון-מערבי ונפליג לעבר החלק הדרום-מזרחי של האי דבון (Devon Island). נגיע למפרץ קרוקר (Croker Bay), שם גילתה משלחת של National Geogrpahic חורבות של בית חורף מתרבות ת'ול (Thule) שהשתמרו היטב. במאה ה-13 ועד המאה ה-19 גרו כאן אינואיטים והתקיימו מציד קאריבו וכבשי מושק (Musk-ox) – בהמה מרשימה בעלת שכבה עבה של שערות ארוכות ופרווה, שעם קצת מזל נראה בעצמנו, יחד עם דובי קוטב. נמשיך לאי פילפוטס (Philpots), שסלעיו גרניט אדומה וגילו מוערך ב-1.6 מיליארד שנים! נרד אל החוף ונוכל לטייל ברגל על אדמת הטונדרה ולחפש מינים שונים של צמחים, ציפורים, ארנבות קוטב וכבשי מושק. נעמוד על הסיפון בזמן שהספינה יוצאת אל הים הפתוח כדי לצפות בקרחונים ימיים ענקיים צפים במים.

ימים 11-12
האי אלסמיר

נמשיך צפונה ונשייט לאורך קו החוף המזרחי היפהפה והנידח של האי אלסמיר (Ellesmere Island). נשוט לאורך מפרץ סמית (Smith Bay) ונחזה בחומת ההרים והקרחונים שמקיפה אותו. נעלה על הסיפון כדי לחפש דובי קוטב על הקרח בעזרת משקפת, ונרד לטיולים ברגל על החוף או לשייט בקיאק בנופים מרהיבים שהקרח שולט בהם. למחרת, ניכנס למפרץ בצ'אנן (Buchanan Bay) ואל פיורד אלכסנדרה, שדרכו נגיע לאי סקראלינג (Skraeling) בתקווה לאתר ממצאים מתרבויות אינואיטיות. בעבר התגלו במפתיע שאריות מחנה עתיק של ילידים אינואיטים, שאולי שימש למסחר עם תרבויות נורדיות.

ימים 13-14
ממשיכים צפונה

בימים אלה נצפין עד לקו רוחב 80º צפון, ובתקווה נמשיך עוד צפונה ממנו, במידה והקרח יאפשר לנו. נחלוף על פני שברי קרחונים מנצנצים ונחווה את תחושת ההרפתקנות שמלווה הפלגה לאזור שכמעט ולא נחקר. נהנה מפינוקי הספינה, כולל הספא וסיפון התצפיות, ונאזין להרצאות של המומחים והצלם של National Geographic.

ימים 15-18
צפון-מערב גרינלנד

פנינו אל החופים הנידחים של צפון-מערב גרינלנד ואל מקומות שה-Explorer מעולם לא ביקרה בהם. נבקר באתרים בעלי חשיבות היסטורית בזכות משלחות שניסו להגיע אל הקוטב הצפוני, כולל הקהילה הקטנה אטה (Etah) – הצפונית ביותר בגרינלנד. ה-Explorer תתפקד כספינת תגליות אמיתית בכל רגע ורגע, בזמן שניכנס אל אחד האזורים היפים ביותר בגרינלנד ונחזה בקרחונים, פיורדים, מפרצים ואיים. כאן יש בעלי-חיים בשפע בהשוואה לדרום, שם מתקיים ציד פעיל.

יום 19
אומנאק

היום נחזור למים מוכרים יותר ונעצור באומנאק (Uummannaq), שם התגלה ב-1972 אוסף של מומיות מהמאה ה-15. הסיפור התפרסם על שער גיליון ה-National Geographic בפברואר 1985.

יום 20
אילוליסאט

נפליג אל מפרץ דיסקו (Disko Bay) כדי לסייר בפיורד אילוליסאט – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נצא לשיט יוצא-דופן בין שברי קרחון אדירים הנישאים גבוה מעל המים, ונבקר בכפר הדייגים האינואיטי סרמרמיוט (Sermermiut).

יום 21
החוף המערבי של גרינלנד

נבלה את היום האחרון שלנו על סיפון ה- National Geographic Explorer בפיורדים המרהיבים מצפון לפיורד קנגרלוסואק (Kangerlussuaq). נצא לשייט בזודיאק או קיאק, או שנצא להליכה על אדמת הטונדרה. המומחה התת-ימי שלנו עשוי לשגר את הצוללת הבלתי-מאוישת כדי לראות את בעלי-החיים שעל קרקעית הפיורד.

יום 22
קנגרלוסואק – רייקיאוויק, איסלנד

לאחר ארוחת הבוקר נרד מהספינה בעיירה קנגרלוסואק. נטוס בטיסת שכר פרטית לרייקיאוויק וניסע אל בית המלון.

יום 23
רייקיאוויק – ישראל

נטייל בבירת איסלנד בסיור מודרך, נבקר במרחצאות החמים בלגונה הכחולה ונאכל ארוחת צהריים לפני הטיסה הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה ייגבו דמי קדימה בסך $750 לנוסע.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 90 ימי עבודה לפני היציאה.


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 121  ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך $375 לנוסע. 
 • 120 עד 91 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך $750 לנוסע.
 • 90 עד 46 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך 50% ממחיר ההפלגה.
 • 45 ימי עבודה ימים לפני היציאה או פחות: דמי ביטול בסך 100%.


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותה ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מההפלגה, ואשר כוללת סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040 

הערות חשובות 

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה. 
 • המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ"ל אותן ניתן להזמין דרך משרדנו.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו.
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • טיסת שכר מריקיאוויק לגרינלנד וחזרה.
 • 20 לילות  על סיפונה של National Geographic Explorer, כמפורט במסלול הטיול.
 • כל הארוחות על סיפון הספינה (החל מיום 1 בצהרים ועד יום  23 בבוקר).
 • כל סיורי החוף והפעילויות, כולל הפלגות בסירות קטנות, זודיאקים, קיאקים, כמפורט במסלול הטיול.
 • תכנית הרצאות מרתקת אשר יועברו על-ידי חוקרי טבע וצוות המשלחת המנוסה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • העברות מהספינה ואליה.
 • ארוחות שאינן מתקיימות על סיפון הספינה.
 • הוצאות דרכון.
 • ביטוח מטען וביטוח רפואי (חובה).
 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, בר משקאות, טלפון, אינטרנט וכו'.
 • תשר לצוות הספינה.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו