צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > שייט לגרינלנד > טיול לגרינלנד – 8 ימים – קרחוני ענק ולווייתנים במערב גרינלנד


צילום: דפנה בן נון

טיול לגרינלנד - 8 ימים

טיול לגרינלנד - 8 ימים

קרחוני ענק ולווייתנים במערב גרינלנד

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גרינלנד הוא האי הגדול ביותר בעולם. כ-85% מאדמתו של האי מכוסה על ידי כיפת קרח ענקית. בחורף שטחה של המעטפת הלבנה גדל, והאי הופך ארץ פלאים של מזחלות כלבים ואורות הזוהר הצפוני. בקיץ מאירה שמש חצות באור כתמתם על בתים ציוריים, מפרצים יפים וחתיכות קרח מפוסלות המשייטות במי הים. 
זהו מסע מרתק אל מערב גרינלנד, שייט בפיורדים ציוריים החורצים את האי בנופי פרא ראשוניים לאורך חזית הקרחונים, מפגשים עם לוויתנים גדולי סנפיר (עם קצת מזל) ועוד הרפתקאות שמזמן לנו הטבע הפראי שסביבנו.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
ת"א - קנגרלוסאק - מניטסוק

נטוס בטיסת שכר מקנגרלוסאק (Kangerlussuaq) למניטסוק (Maniitsoq), השוכנת על אי בפתחו של פיורד, המוקף בפסגות שגובהן מעל 2000 מטרים. קהילת העיירה מתבססת בעיקר על דיג מקומי, המהווה את עמוד השדרה הכלכלי שלהם. לפני היציאה לים נוכל להתרשם ממוזיאון מקומי, המציג את ההיסטוריה האזורית והתרבותית של העיירה. הנמל של מנטיסוק נקי מקרח מסוף האביב ועד לתחילת החורף, ובתקופה זו ניתן לעיתים לצפות בלווייתנים בקרבת העיירה. בשעות אחר הצהרים נעלה על סיפונה של Rembrandt van Rijn לתחילת המסע הימי.

יום 2
הפיורד סרמילינגאק

נפליג מזרחה מהמבורגרלנד (Hamborgerland) ונגיע אל נופיו הנפלאים של הפיורד סרמילינגאק (Sermilinguaq). אזור מנטיסוק מציע נוף סלעי, המוקף בפסגות הרים וקרחונים אין סוף. ננעל את נעלי השלג שלנו ונרד ליבשה לטייל במדרונות הנמוכים של ההרים ואל נקודות התצפית עוצרות הנשימה של האזור.

יום 3
חיפוש אחר לווייתנים בפיורד הנצח

בפתחו של הפיורד אוויגייד (Evighedsfjord), שפרוש שמו "פיורד הנצח" (Eternity Fjord), ניתן לצפות לעיתים תכופות בלווייתנים גדולי סנפיר. נפליג אל עומקו של הפיורד ולאורך חזית הקרחון הסמוך אליו. נמשיך להפליג בפיורד כשאנו מוקפים בהרי האלפים, הגבוהים ביותר במערב גרינלנד, בנופים עוצרי נשימה.

יום 4
סידביי

היום נעגון בעיירה סידביי (Sydbay), בה סחרו ציידי לווייתנים עם התושבים המקומיים במהלך המאה ה-18 פעם בשנה, בתקופה בה תושבים רבים היו מגיעים לאזור ליהנות מהחופים החוליים היפים של האזור. בהמשך היום נעגון סמוך לאיסורטוק (Isortoq), שם נוכל להתרשם משרידי בתיהם של האינואיטים שהתגוררו באזור בעבר, ואולי יתמזל מזלנו ונצליח להבחין גם באיילים.

יום 5
אזור מפרץ דיסקו

נתחיל את יומנו בפתחו של מפרץ דיסקו (Disko bay) בחופה המערבי של גרינלנד. המפרץ התגלה לראשונה על ידי אנשיו של אריק האדום, אשר התיישבו בחופה המערבי של גרינלנד בשנת 985. המתיישבים גילו את המפרץ זמן קצר לאחר התיישבותם באי, ובחודשי הקיץ צדו את בעלי החיים הרבים שהתגוררו במפרץ: את הניבתנים בשביל חטיהם, את כלבי הים בשביל עורם ואת הלוויתנים שבמפרץ בשל בשרם. המפרץ מוקף במים עשירים אשר מושכים אליהם מגוון רחב של עופות ים ולווייתנים. נעמוד על המשמר בציפייה דרוכה לצפות בלווייתנים הגרינלנדיים (Greenland Whales). בשעות הערב נגיע למפרץ פורטון, "מפרץ המזל" (Fortune), שם נוכל למצוא מעיינות חמים טבעיים ושם גם נבלה את הלילה.

יום 6
ג'קובסהאון

לפנינו יום נוסף של הזדמנויות נפלאות לצפות בלווייתנים גרינלנדיים, בעת ההפלגה דרומה מגודהאוון (Godhavn, שפרוש שמו – נמל האלוהים). בשעות אחר הצהרים נגיע אל פתחו של הפיורד ג'קובסהאוון (Jakobshavn Isfjord), המלא בקרחונים ענקיים, שם נהנה מסיור של מספר שעות.

יום 7
שמורת הטבע גרונה

זהו יום ההזדמנויות השלישי שלנו למפגש עם לווייתנים, בעת ההפלגה מהפיורד ג'קובסהאוון (Jakobshavn Isfjord) אל שמורת הטבע Grønne Ejland (האי הירוק), בה נוכל להתרשם משרידיו של ישוב גרינלנדי קטן מהמאה ה-19 ובית הקברות הקטן שלו.

יום 8
אסיאט

הבוקר נגיע אל אסיאט (Aasiaat), יישוב אשר נבנה במאה ה-17 למטרת צייד לווייתנים בפתחו של מפרץ דיסקו. הנמל של אסיאט חופשי מקרח מסוף האביב ועד תחילת החורף. זוהי התחנה האחרונה במסענו המרגש והמרתק. מכאן נעלה על טיסת פנים חזרה אל קנגרלוסאק (Kangerlussuaq), משם נצא בטיסות בינלאומיות.

תאריכי יציאה ומחירים

עונת הלווייתנים בגרינלנד:
הלווייתנים מגיעים אל חופה המערבי של גרינלנד בחודש מאי ועוזבים באמצע יוני, ולכן אלה החודשים לראות אותם כאן.

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה ייגבו דמי קדימה בסך 20% ממחיר ההפלגה.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 60 ימי עבודה לפני היציאה.


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך 20% ממחיר ההפלגה+עלות כרטיס טיסת הצ'ארטר. 
 • 89-60 ימי עבודה לפני היציאה: דמי ביטול בסך 50% ממחיר ההפלגה + עלות כרטיס טיסת הצ'ארטר.
 • 59 ימים לפני היציאה או פחות: דמי ביטול בסך 100% + עלות כרטיס טיסת הצ'ארטר.


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותה ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מההפלגה, ואשר כוללת סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040

הערות חשובות 

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה. 
 • המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ"ל אותן ניתן להזמין דרך משרדנו.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו.
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • העברה קבוצתית לספינה ביום ההגעה ולשדה התעופה ביום העזיבה.
 • אירוח על סיפון הספינה S/V Rembrandt van Rijn. 
 • כל הטיולים והסיורים המפורטים במסלול. 
 • הדרכה מקצועית במהלכך כל ההפלגה על-ידי צוות משלחת מנוסה. 
 • כלכלה מלאה במהלך ההפלגה. 
 • עמדת שתייה חמה (קפה / תה) 24 שעות ביממה. 
 • מעיל פרקה מיוחד המתאים להפלגות באזורי הקטבים. 
 • נעלי שלג (רק למהלך ההפלגה). 
 • מיסי נמל. 
 • הכנה לקראת המסע.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות תל-אביב – קופנהגן – קנגרלוסאק – קופנהגן – תל-אביב.
 • טיסת צ'ארטר קבוצתית מקנגרלוסאק למניסטוק ומאסיאט לקנגרלוסאק.
 • ביטוח מטען וביטוח בריאות.
 • הוצאות דרכון וויזה.
 • משקאות קלים ואלכוהוליים אשר אינם כלולים.
 • ארוחות אשר אינן מתקיימות על סיפון הספינה.
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפון, אינטרנט וכו'.
 • תשר לצוות.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף ה"מחיר כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו