צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > טיולי שייט לשפיצברגן > טיול לשפיצברגן - 9 ימים - הפלגה מסביב לאי שפיצברגן

טיול שייט לשפיצברגן - 9 ימים

טיול שייט לשפיצברגן - 9 ימים

הפלגה מסביב לאי שפיצברגן

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הארכיפלג של סבלברד, אשר שפיצברגן הוא האי הגדול בו, הינו יעד נפלא לחובבי טבע. הוא ממוקם במחצית הדרך בין נורבגיה לקוטב הצפוני, ושייך לנורבגיה. מרבית השנה הארכיפלג מבודד ומוקף קרח והגישה אליו הינה במטוסים בלבד. בחודשי הקיץ, ניתן לסייר בין האיים בספינה עמידה לקרח, בין קרחונים, ובתוך פיורדים כשנוף ההרים הנישאים עטורי הקרח מלווה את הספינה בדרכה. זהו מסע חווייתי אל אחד מאזורי הטבע הפראיים האחרונים על פני כדור הארץ. נשמח אם תצטרפו אלינו.
המסע שלנו מסביב לאי שפיצברגן מתחיל בלונגרבין או בשמה המקוצר ליר, אליה נגיע בטיסה ובה נעלה על ספינה עמידה לקרח אשר תשמש לנו כבית למשך תקופת ההפלגה. מדי יום אנו יורדים לסיורי חוף בסירות זודיאק ומצפים לפגוש בעולם החי המרתק שהאוקיינוס הארקטי מזמן לנו. נחפש דובי קוטב צדים כלבי-ים, ולהקות של ניבתנים. נגיע אל מושבות-ענק של ציפורים על מצוקים, בינהן אלפי אוריות, ריסות, ועוד. בסיורים הרגליים נפגוש צמחיה  ייחודית לאזור ונעמוד על דרכי ההסתגלות שלה לתנאי האקלים הקשוחים. אנו מקווים לפגוש עדרים של איילי-צפון ייחודיים לאזור, ואם יהיה לנו מזל – גם שועלי קוטב.  עוד נגיע ונבקר באתרים ההיסטוריים – מושבות של ציידי ליוויתנים, כורים וחוקרי קוטב. נשוט בסירות זודיאק לאורך חופי הקרח, ולצידי קרחונים הגולשים מההרים אל הים.
הספינה שלנו, Expedition, היא ספינה עמידה לקרח הנושאת על סיפונה 134 נוסעים בתאים ברמות שונות, כולם עם חלון עם נוף לים ושירותים ומקלחת פרטיים בתא. הספינה מאוד נעימה ונוחה, אך אינה מצויידת במעלית (כמו חלק גדול מהספינות המפליגות באזורים הארקטיים).
כל סיורי החוף ופנסיון מלא כלולים במחיר ההפלגה.
הטיול מתאים לכל אדם אוהב טבע, ואינו דורש מאמץ או כושר גופני.
לתשומת ליבכם, התכנית המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות, ובסופו של דבר מצב הקרח ומיקומם של בעלי-החיים הם שיקבעו את התכנית הסופית של ההפלגה ואת אזורי הביקור.
המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ"ל ולילה במלון לפני ההפלגה (מומלץ!), אותם ניתן להזמין באמצעותנו.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה לשפיצברגן ועלייה לספינה

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה בלונגיירבין, או בשמה המקוצר ליר, מקום היישוב היחיד בכל הארכיפלג של סבלברד. ביום זה אתם עולים לספינה ויוצאים לדרך להפלגה שהיא חוויית-חיים.

כיוון שעל המטיילים להגיע לליר לא יאוחר מהשעה 14:00, אנו ממליצים בחום להקדים ולהגיע לעיר בערב הקודם על-מנת להימנע מלחץ מיותר. נשמח לסייע בהזמנת מלון ליום הנוסף.

העיר ליר הוקמה בתחילת המאה הקודמת ע"י ג'ון מונרו לונגיר, בעליה של חברת הפחם הארקטית, אשר העניק לה את שמו. עד שנות ה- 90' של המאה ה- 20 היתה תעשיית הפחם ענף התעשייה העיקרי בעיר, והחיים באי סבבו סביבו. מאז התפתחה העיר וכיום היא מציעה מגוון רחב של שירותים: בתי קפה ומסעדות, בתי-מלון, בנק, סניף דואר מקומי, חנויות לתיירים ועוד. ביקור בעיר כולל סיור בין בתיה הצבעוניים, וברחוב היחיד בעיירה שלאורכו תמצאו מספר בתי-קפה ומסעדות, וחנויות להשלמת ציוד להפלגה. יש בליר גם מוזיאון נחמד העוסק בעיקר בעולם הקרח הסובב את האיים.

בשעות אחר-הצהריים נסיעה לנמל, ועלייה לספינה. לפנות ערב מרימים עוגן ויוצאים לדרך. נפליג דרך הפיורד אדוונט אל הפיורד איס. כבר בשלב זה של ההפלגה נוכל לצאת אל הסיפונים ולהתפעל מנופי הקרח המלווים אותנו. נפגוש את צוות הספינה לתדריך ראשוני, ולאחר מכן נאכל ארוחת ערב ראשונה בספינה. בתקופה זו של השנה השמש אינה שוקעת, ולאחר ארוחת הערב ניתן יהיה לצאת שוב אל הסיפון.

ימים 2-7
מסביב לאי שפיצברגן

במהלך 7 הימים הבאים נחקור כל פינה של שפיצברגן שנצליח להגיע אליה… תכניותינו תלויות בתנאי מזג האוויר, הים, מצב הקרח ומיקומם של בעלי-החיים – וכל מה שיזמן לנו הטבע הוא חלק מהחוויה ומהמסע שלנו אל מעבר לקצה הצפוני של אירופה.
נגיע אל פיורד הצלב הציורי, הנקרא על שם הצלב שנטע ג'ונאס פול, מגלה ארצות וצייד לווייתנים, סמוך לנקודת הכניסה לפיורד בשנת 1610, עליו כתב את היום והתאריך שבו הגיע למקום. חופיו של הפיורד הם בית למספר מושבות קינון של ריסות ואוריות חייכניות, ואנו נצא להפלגות זודיאק לאורכן, ומול חזיתו המפוסלת של קרחון ה- 14 ביולי, ונתור אחר כלבי ים טבעתיים וכלבי ים מזוקנים, השוחים כאן לעיתים קרובות. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות שועל קוטב מפטרל למרגלות המצוקים ומייחל לגוזל שייפול מהצוק.
נמשיך אל קרחון ליליהוק (Lilliehook), בקצה הזרוע הצפון מערבית של הפיורד. קרחון מרשים זה נמתח על-פני שבעה קילומטרים, ומתנשא לגובה של 80 מטרים.
נבקר בקרחון מונקו, קרחון רחב הניצב בפתחו של הפיורד והופך אותו למושלם להפלגות קיאק וזודיאקים. לחופו של הפיורד אנו מחפשים לווייתני בלוגה המשייטים כאן תכופות. מחקרים מעריכים את אוכלוסיית הבלוגות בארכיפלג של סבלברד ב- 5000-10000 פרטים. הלווייתנים הבוגרים הינם לבנים, והגורים מנומרים בגווני אפור. בדומה למיני לוויתנים אחרים שחיים באזורים הארקטיים, גם ללווייתני הבלוגה אין סנפיר גבי, כיוון שהוא יכול להינזק מגושי הקרח הצפים במימי האוקיינוס.
קרחון מונקו נחשב למקום קינון מועדף על אדריות שחורות-כיפה ואווזים ורודי-רגל, וגם על האדריות המלכותיות הנדירות יותר. מעבר לנוף הנפלא כאן, גם כאן נראים לעיתים קרובות דובי קוטב הבאים לצוד כלבי ים או לאכול ביצי ציפורים.
ממשיכים צפונה לעבר קו רוחב 80, וכיפת הקרח הארקטית. כשאנו מגיעים אליה,  כל נוסעי הספינה צריכים להיות מוכנים עם מצלמותיהם בגשר או על הסיפונים החיצוניים, סורקים את השטח בחיפוש אחר כלבי ים מזוקנים, כלבי ים טבעתיים וניבתנים, הנמצאים כאן לעיתים תכופות, שרועים על גבי הקרח. עוד נתור אחרי כלבי ים צילצליים השוחים כאן בקבוצות של 10-20 פרטים, דרך נתיבי המים הפתוחים בין הקרחונים. הקברניט שלנו יסרוק כל העת את החוף במטרה לאתר דובים משוטטים על הקרח, ולקרב אותנו אליהם ככל שניתן, מבלי להפריע להם.
נגיע לפיפסויה, הנקודה הצפונית ביותר במסע שלנו, הממוקם בקו רוחב 81, כ- 870 ק"מ בלבד מהקוטב הצפוני! קרבתה היחסית לכיפת הקרח הופכת גם אותה למקום טוב לראות בו דובי קוטב. עוד ניתן לראות באזור זה שחפים שנהביים. נעלה לגשר ונצלם את ה- GPS, לפני שאנו מתחילים להפליג דרומה.
בדרכנו דרומה אנו מקווים להגיע אל מיצר הינלופן המפריד בין 2 האיים הגדולים של הארכיפלג של סבלברד: שפיצברגן ונורדאוסטלנדט. זהו אזור המחיה של כלבי הים הטבעתיים והמזוקנים, דובי קוטב ואינספור ציפורים. נרד לסירות זודיאק וננווט בין גושי קרח צפים אל המצוקים של אלקפיילט, בהם מקננות אלפי אוריות חייכניות . בצידו המזרחי של המיצר, על האי נורדאוסטלנדט, גרים איילים, אווזים ורודי-רגל, וכן שחפים שנהביים וניבתנים. באזור זה יש אפשרויות רבות לטיול הליכה מרהיבים, ואנו נבחר באחדים מהם בהתאם לתנאי השטח ומיקום בעלי-החיים.

יום 9
הפרידה משפיצברגן

לפנות בוקר נשוב את נמלה של לונגירבין, ולאחר ארוחת הבוקר של אותו יום, נארוז את חפצינו וניפרד מהספינה. העברה לשדה התעופה של לונגיירבין וטיסה חזרה ארצה, דרך אוסלו ואחת מבירות אירופה.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040


תנאי תשלום:

עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת של 750 $ לאדם. את יתרת הסכום יש לשלם עד 91 ימים לפני היציאה (6.4.17).


דמי ביטול:

מרגע ההרשמה ועד 90 ימים לפני היציאה  750 $

61-89 ימים לפני היציאה – 50% ממחיר ההפלגה

60 ימים או פחות לפני היציאה – 100% ממחיר ההפלגה

דמי ביטול בגין טיסות ובתי מלון שהוזמנו עבורכם ייגבו בנפרד עפ"י מדיניות חברות התעופה ובתי המלון.

* אנו ממליצים להנפיק ביטוח המכסה גם דמי ביטול במועד ההרשמה. חברת 'מגדל' יצרה עבורנו פוליסת ביטוח ייחודית להפלגות גיאוגרפיות, הניתנת להנפקה עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ומכסה דמי ביטול עד 12000 $  לאדם אם הביטול הוא מסיבה בריאותית בלתי צפויה. לפרטים פנו אלינו.

 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו.
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • 7 לילות בספינה Expedition, עמידה לקרח, בתא עפ"י בחירתכם.
 • כל סיורי החוף.
 • מדריך ישראלי – ד"ר אבי שפיר.
 • צוות מדריכים בינ"ל מעולה מטעם הספינה.
 • כלכלה: פנסיון מלא.
 • מגפי גומי אטומים למים בהשאלה למשך ההפלגה. לתשומת ליבכם, המגפיים זמינים במידות 36-49, מי שכפות רגליו קטנות או גדולות יותר, יצטרך להביא איתו מגפיים. לפרטים נוספים פנו אלינו.
 • מעיל דו-שכבתי עמיד למים ורוח (parka) במתנה.
 • חם-צוואר איכותי במתנה.
 • מפגש קבוצה לפני היציאה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות כלשהן. הערכת מחיר לטיסות: כ- 1100-1300 $ לאדם.
 • לילה בליר/באוסלו לפני ההפלגה. הערכת מחיר למלון: כ- 200-250 $ לחדר ללילה.
 • מכנסי ניילון אטומים למים.
 • שייט בקיאקים (אופציונלי, בתוספת תשלום, מותנה בהרשמה מראש ובזמינות מקומות).
 • טיפים לנותני השירותים בספינה.
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, אינטרנט, משקאות אלכוהוליים וקלים (למעט מים, קפה ותה).
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו