צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > שייט לקוטב הצפוני > טיול לקוטב הצפוני - 14 יום - שייט אל הנקודה הצפונית ביותר בעולם


Fifthy Years of Victory

טיול לקוטב הצפוני - 14 יום

טיול לקוטב הצפוני - 14 יום

שייט אל הנקודה הצפונית ביותר בעולם

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הגעה לקוטב הצפוני היא הדובדבן שבקצפת עבור חובבי הפלגות לאזורי הקטבים. לא הרבה אנשים בעולם יכולים להגיד שעמדו בנקודה האחת על פני כדור הארץ, שכל הדרכים ממנה מובילות דרומה. נפליג בשוברת קרח מרשימה המפלסת את דרכה במשטחי קרח עבים אל הנקודה הצפונית ביותר בעולם, ונעצור לביקור בארץ פרנץ יוזף – ארכיפלג הנמצא כולו בחוג הארקטי, ונופיו דמויי הירח משמשים בית לדובי קוטב וסוגים שונים של ציפורים ארקטיות. אם מזג האוויר יאפשר, נשלב בהפלגה טיסת מסוק שתוסיף לחוויה חד פעמית ומסעירה זו, של מסע אל הקוטב הצפוני.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה להלסינקי, פינלנד

ההרפתקה שלנו מתחילה בהגעה להלסינקי, בירתה החביבה של פינלנד, שם נלון לילה אחד במלון.

יום 2
הלסינקי – מורמנסק, עלייה לספינה

מהלסינקי נעלה על טיסת צ'ארטר לטיסה קצרה בת שעתיים אל העיר מורמנסק בצפון רוסיה. במורמנסק נעלה על הספינה 50 Years of Victory, שוברת הקרח הגדולה והחזקה בעולם, שעל סיפונה נצא למסע לעבר הקוטב הצפוני.

ימים 3-6
האוקיינוס הארקטי

ימים אלה נעביר בשיט דרך אוקיינוס הקרח הארקטי. תנאי השייט משתנים כל הזמן. בשל כך, השייט ממורמנסק ועד הקוטב עשוי להימשך עד 8 ימים. בזמן הזה נתרווח בביתנו החדש, ניהנה מהבריכה ומשאר השירותים המוצעים בה, נתפעל מנופי הקרח האינסופיים מהסיפון, וגם נתוודע ליכולות הספינה: ספינה שמפלסת את דרכה דרך שכבת הקרח הארקטית הוא מראה בלתי נשכח. אם תנאי מזג האוויר יאפשרו, נצא גם לטיסות במסוק שתאפשר לנו לראות את הספינה מלמעלה ולקבל זווית ראייה שונה על מרחבי הקרח.

יום 7
הקוטב הצפוני

לאחר ימים של המתנה, שוברת הקרח שלנו תגיע סופסוף לקו רוחב 90 צפון – הקוטב הצפוני. הספינה תעצור ואנחנו נחגוג את המעמד המרגש ונצא להליכה על הקרח, נצטלם, ננופף בדגלים, וניהנה מארוחה חגיגית והרמת כוסית על הקרח. האמיצים, יוכלו לציין את המעמד בטבילה מסורתית במים המקפיאים…

יום 8
שייט דרומה באוקיינוס הארקטי

היום נוכל לנוח לאחר הביקור בקוטב והחגיגות, ולהמשיך ליהנות מהנופים הלבנים. בזמן שנתקדם דרומה אולי יתמזל מזלנו ונזכה לראות דובי קוטב צדים כלבי ים.

ימים 9-10
הארכיפלג ארץ פרנץ יוזף

ארכיפלג זה, המכיל כ-190 איים, הוא הארכיפלג הצפוני ביותר באירו-אסיה ונמצא כולו בתוך החוג הארקטי. איים אלה, עם "נופי ירח", הם בית לדובי קוטב ומגוון ציפורים. נשוט סביב כף פלורה ונגלה שאריות משלושה מסעות שכשלו בדרך לקוטב. אם התנאים יאפשרו, נרד מהספינה לסיורים בסירות זודיאק תחת צוקים נישאים וקני ציפורים, ונזכה לזווית אווירית בטיסת מסוק.

ימים 11-12
בים

ימים אלה מוקדשים להפלגה חזרה למורמנסק. נמשיך לבלות ולסכם את ההרפתקה על הסיפון עם שותפינו לשיט.

יום 13
חזרה למורמנסק – הלסינקי, פינלנד

נחזור אל העיר הצפונית ביותר ברוסיה וניפרד לשלום מהספינה. ניסע יחד לשדה התעופה ונמריא חזרה להלסינקי כדי ליהנות מלילה אחרון לפני החזרה הביתה.

יום 14
הלסינקי

אחרי ארוחת הבוקר, נסיים את הטיול ונחזור בטיסה הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום דומי ביטול: 

 • משתנים בין התאריכים השונים.
  לפרטים מדוייקים התקשרו אלינו 03-5639040. 

 

ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותה ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מההפלגה, ואשר כוללת סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040 

הערות חשובות 

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין בטבלה. 
 • כל טיול באזורים הארקטיים הוא תלוי מזג-אויר, ולכן תכנית הטיול המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. את תכנית הטיול בפועל ייקבעו בשטח מצב הקרח, מזג האויר ומיקומם של בעלי-החיים.  
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה. 
 • שימו לב: היות שמטיילים שונים מעדיפים לטוס בדרכים שונות, והיות שהמחירים של כרטיסי הטיסה משתנים בהתאם לחברות התעופה ולתאריכים השונים, לא כללנו את מחיר הטיסות במחיר הטיול. כרטיסי הטיסה יוזמנו לכל מטייל עפ"י דרישתו סמוך למועד הזמנת הטיול.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו. 
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • לילה לפני ההפלגה ולילה אחרי ההפלגה בהלסינקי, על בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • העברה קבוצתית מבית המלון לשדה התעופה בהלסינקי, ובסוף הטיול משדה התעופה בהלסינקי לבית המלון.
 • כלכלה מלאה בספינה: ארוחות בוקר, צהריים וערב מדי יום.
 • תה, קפה ושוקו – 24 שעות ביממה.
 • כל סיורי החוף בסירות זודיאק ובמסוק.
 • תכנית הרצאות ודיונים בערבים ובעת ההפלגות בים.
 • צוות מדריכים בינ"ל מעולים דוברי אנגלית.
 • מעיל דו שכבתי מחמם ואטום למים ורוח במתנה.
 • מגפי גומי אטומות למים בהשאלה לתקופה ההפלגה.
 • מייבש שיער וחלוק רחצה בכל תא.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות עד הלסינקי וחזרה.
 • טיסות שכר במסלול הלסינקי – מורמנסק – הלסינקי בתוספת של 1750 $ לאדם (חובה).
 • אשרת כניסה לרוסיה (בעלי דרכונים ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לרוסיה).
 • טיסת מסוק מעבר לטיסות הכלולות בהפלגה.
 • ארוחות צהריים וערב בהלסינקי.
 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, טלפונים, אינטרנט וכד'.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו