צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > איי האוקיינוס השקט > טיול מפפואה ניו גיני לאיי ונואטו - 14 יום - הפלגה בעקבות שבטים אבודים ונופי גן-עדן


צילום: PNG Papua New Guinea Tourism Board

טיול מפפואה ניו גיני לאיי ונואטו - 14 יום

טיול מפפואה ניו גיני לאיי ונואטו - 14 יום

הפלגה בעקבות שבטים אבודים ונופי גן-עדן

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

זהו מסע אל לב האוקיינוס השקט – אל מדינות איים רחוקות בעלות שמות המסעירים את הדמיון, אל כפרים נידחים שתושביהם שומרים עדיין על אורח חיים מסורתי, כולל טקסי שירה וריקודים במלבושים ייחודיים ומסיכות מעשה אמן, אל הרי געש נישאים שעל מורדותיהם יערות טרופיים עשירים – בית לבעלי-חיים רבים ועשרות מינים של ציפורים צבעוניות, אל עולם תת-ימי עשיר, ססגוני ומגוון מאין כמוהו.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
נחיתה בפורט מורסבי, פפואה ניו-גיני

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה בפורט מורסבי, עיר הבירה של פפואה ניו גיני, והעברה למלון. 
בשעות הערב ארוחת ערב ומפגש עם שאר חברי הקבוצה וצוות ההדרכה של הספינה. 
לינה: Airway Hotel, או דומה.

יום 2
עליה לספינה

בשעות הבוקר נבקר במוזיאון הלאומי ובגלריה לאמנות, ונוכל להתרשם מהאוסף המרהיב של אמנות פרימיטיבית המצוי בו, כולל תחריטים ופסלים, מסיכות ודגמים של סירות מקומיות. אחר-הצהריים עלייה לספינה Caledonian Sky, ספינה מצוינת שכל תאיה סוויטות, הנושאת על סיפונה 100 מטיילים, ונתחיל במסענו בין האיים השונים של מלנזיה, הנחלקים בין המדינות פפואה גיניאה החדשה, איי שלמה ואיי ונואטו.

יום 3
החוף הדרומי של פפואה ניו-גיני, מעל ומתחת למים

בשעות הבוקר נשייט בין ולאורך חופה הדרומי של פפואה ניו-גיני. אחר-הצהריים נרד לשנרקול ראשון בין הריפים הצבעוניים המרהיבים, האופייניים לאזור.

יום 4
האיים דובו, פרגוסון ודא'נטרקסטו

את היום נקדיש לביקור בשלושה מתוך מאות האיים השייכים לפפואה: דובו (Dobu), פרגוסון (Fergusson) ודא'נטרקסטו (D'Entrecasteaux), איים יפים, המחופים, כמו רבים מהאיים בפפואה, בהרי געש פעילים מרשימים. נבקר באחד מכפרי הדייגים באזור, נגיע אל סדרת מעיינות חמים ובריכות בוץ מבעבע, השוכנים במעבה צמחייה טרופית עשירה, ונשנרקל במים העשירים של האזור.

יום 5
האיים הטרובריאנדים קויאווה ונאקוואבה

הבוקר ניפגש עם תושבי האי קויאווה (Kuyawa) וניקח חלק בטקס הריקודים המסורתי האנרגטי שלהם, לכבוד הדייג ועונת איסוף הבטטות. נלמד על ההיסטוריה של טבעת קולה, מערכת קשרי מסחר טקסית בין האיים של מפרץ מילנה (Milne) והחלק המזרחי של פפואה ניו גיני, אשר נועדה להעיד ולהודות על ידידות רבת-שנים בין הצדדים. הנוסף, ידועים תושבי איים אלה בעבודות העץ האיכותיות שלהם, שלרוב מעוטרות בצדפים. חזרה לספינה לארוחת הצהריים. אחר הצהריים נעגון ליד האי נאקוואבה (Nakwaba), לשנירקול או צלילה בין שוניות אלמוגים קליידוסקופיות, מאוכלסות בדגי שונית צבעוניים. נצטרף לחוקרי טבע לסיור באי וחיפוש אחר 'שועלים מעופפים' (עטלפי פירות), תוכים מסוג קקדו צהוב ציצית ועוד.

יום 6
איי לאולאן

התושבים של איי לאולאן (Laughlan Islands), בפינה המזרחית המרוחקת של פפואה ניו גיני, מתמחים בבניית סירות קאנו מסורתיות. נבקר באיים ונראה את סירות הקאנו המגולפות ביד, והמיועדות לצאת אל הים הפתוח, בשלבי בנייה שונים. נסייר בכפר בין הבקתות המחופות כפות תמרים. אחה"צ נצא לשנרקל באזור.

ימים 7-9
איי שלמה

את שלושת הימים הבאים נבלה בכמה מתוך כ- 1000 האיים והאיונים של מדינת איי שלמה (Solomon Islands): נרד לחופים, נפגוש את האוכלוסייה המקומית ונלמד על החיים בגן-עדן טרופי זה, נשנרקל או נצלול בין אלמוגי אבן ואלמוגים רכים, ואינספור יצורים תת-ימיים ססגוניים.

יום 10
האי אוטופואה, איי סנטה קרוז

האי אוטופואה (Utupua), המוקף בלגונה ובשונית מחסום, הוא אי שלא רבים מגיעים אליו. נשוט בסירות זודיאק בתעלה דמויית-פיורד בין עצי מנגרוב, נלמד על המערכת האקולוגית המקומית העשירה, ונותיר זמן חופשי לשוטטות עצמאית בכפר נמבו (Nembo).

יום 11
טיקופיה

באי טיקופיה (Tikopia), אחד האיים היפים והנידחים בעולם, שומרים התושבים על אורח חיים מסורתי, כולל לבוש ומנהגי יום-יום. תלמידי בית-הספר, עטויי תלבושת מקומית, יקבלו את פנינו בשירה, ונערי הכפר ירקדו בעקבותיהם. נטייל אל אגם הלוע במרכזו של הכפר, ובדרכנו נראה ציפורים מסוגים שונים. 
אחה-הצהריים יציאה לטיול רגלי על החוף היפה, או שנורקלינג/צלילה בשונית חוגרת, ובה כ- 60 סוגים שונים של דגים.

יום 12
האי אספיריטו סנטו ("רוח הקודש"), ונואטו

היום נוכל לבחור באחת מבין 3 אפשרויות שהספינה מציעה: נוכל להצטרף לסיור אל הכפר נקאט (Nekat) ולהשתתף בטקס קאווה (kava) מסורתי; הצוללנים שביננו אולי יעדיפו לצלול אל הספינה האמריקאית President Coolidge אשר טבעה כאן בשנת 1942, והצפרים יוכלו להצטרף אל מדריכי הטבע בסיור אל פנים האי, ובו כ- 50 מינים של ציפורים. אחר-הצהריים, אם מזג האוויר יאפשר זאת, נרד לשנרקל בנקודת מליון הדולר, בה השליכו בנות הברית למים כמויות עצומות של ציוד מלחמה עודף.

יום 13
האי אמברים

הבוקר נגיע אל הכפר לינבול (Libul), אשר באי אמברים (Ambrym). תושבי הכפר, עטויי תלבושת עשויה מעלי עץ דקל וכיסוי ראש אלגנטי, יקבלו את פנינו במוסיקה וריקודים. האי אמברים התפרסם בתופים שלו, המגולפים מגזעיהם העצומים של עצי הלחם. נסייר בכפר ונכיר את תושביו ואורחות חייהם.

יום 14
פורט וילה - פרידה מהספינה וטיסה הביתה

הבוקר אנו מגיעים לפורט וילה, עיר הבירה של ונואטו. בימי מלה"ע השניה, היתה פורט וילה בסיס אווירי אמריקאי, וכיום יש בה נמל, ותושבים שעוסקים בעיקר בחקלאות ובדייג, ובשנים האחרונות גם בתיירות שהולכת ומתפתחת כאן. נסייר בעיר, ובתום הסיור ניסע לשדה התעופה, ממנו נטוס, כל אחד בהתאם ללוח הטיסות שלו, חזרה הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 25% מעלות הטיול. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 יום לפני היציאה. 


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $750 לאדם. 
 • 120-179 ימים לפני היציאה: 25% ממחיר ההפלגה. 
 • 119 ימים לפני היציאה או פחות: 100% ממחיר ההפלגה.


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 

לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • המסלול כולל שחייה ושנירקולים בהזדמנויות אחדות. מי שאינו נהנה מטבילה בים יפסיד חלק זה של הטיול, אבל זה לא במקום פעילויות אחרות ולרוב על חשבון זמן מנוחה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.

מחיר השייט כולל

 • לילה ראשון בפורט מורסבי.
 • הפלגה בספינה Caledonian Sky בתא עפ"י בחירתכם.
 • כלכלה: פנסיון מלא בספינה, כולל שתייה בארוחות צהריים וערב (משקאות קלים, בירה ויין).
 • העברות מ/אל שדה התעופה ביום הראשון והאחרון (מותנה בהגעה ועזיבה במועדי הקבוצה הבינ"ל).
 • כל סיורי החוף.
 • צוות מדריכים דוברי אנגלית.
 • הרצאות, סרטי טבע ותדרוכים לקראת הירידה לחוף.
 • טיפים לנותני השירותים.
 • מיסי נמל.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות לפורס מורסבי וחזרה מפורט וילה.
 • העברות מ/אל שדה התעופה אם מועדי ההגעה שונים ממועדי הקבוצה.
 • אשרות כניסה (אם נדרשות).
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • הוצאות בעלות אופי אישי, כגון: כביסה, טלפון ואינטרנט, משקאות אלכוהוליים (למעט יין ובירה) וכד'.
 • כל מה שאינו מופיע ב'מחיר כולל'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו