צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > איי האוקיינוס השקט > טיול למלנזיה – 11 יום – שייט מאיי שלמה לאיי ונואטו


צילום: פרופ' משה אגמי

טיול שייט מאיי שלמה לאיי ונואטו - 11 יום

טיול שייט מאיי שלמה לאיי ונואטו - 11 יום

הפלגה בעקבות סודות מלנזיה

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הפלגה לעולם שמטיילים מעטים ביקרו בו, אל איים מבודדים וכפרים צבעוניים שמקיימים מסורות עתיקות, ריקודים ותחפושות ססגוניות. הפלגה מבירת איי שלמה, דרך מפרצים תכולים, ג'ונגלים והרי געש, שוניות אלמוגים צבעוניות וסיום באיי ונואטו – קליידוסקופ עשיר של תרבויות עם יותר מ-100 שפות מדוברות, באחת מהמדינות השמחות בתבל. כל זאת עם הדרכה צמודה בכל הסיורים וההפלגות של פרופ' משה אגמי והרצאות העשרה במגוון נושאים.

פרופ' משה אגמי הוא מדריך טיולים ותיק, המתמחה בהדרכת טיולים ייחודיים בדגש טבע ביעדים אקזוטיים וייחודיים מסביב לעולם בכל היבשות. אקולוג וחוקר ידוע בתחומי מחקר בוטניים וזואולוגיים, אשר ניהל במשך 13 שנים את הגנים הבוטניים באוניברסיטת תל אביב.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הוניארה - איי שלמה

בחוף הצפוני של גוודלקנל העיר הוניארה הוקמה כבסיס צבאי בריטי במלחמת העולם השנייה, וקרבות עזים התחוללו בה במסגרת המערכה באוקיינוס השקט. היום נסייר באתרים היסטוריים מרתקים. מי שיעדיף יוכל לצאת לסיור צפרות בג'ונגל, בחיפוש אחר ציפורים שונות ובפרט עיטם שלמה הנדיר. בשעות אחה"צ נעלה על הספינה Spirit of Enderby שתהיה ביתינו ב-11 ימים הבאים.

יום 2
האי סנט ג'ורג' וסנטה איזבל

למרות שזה אחד האיים הגדולים והמרשימים באיי שלמה, סנטה איזבל הוא גם אחד הפחות ידועים ומתויירים שבהם. נפליג אל החופים הדרומיים של האי ולמפרץ שבין ההרים הנישאים של סנטה איזבל והאי סאן ג'ורג', ונבקר בכפרים מקומיים, מפרצים קסומים ועוד.

יום 3
מלאיטה

האי ההררי מאלאיטה מאכלס כשליש מכל תושבי איי שלמה לצד נהרות בתוליים ויערות עד. הספינה תעגון באחד המפרצים ונרד עם סירות הזודיאק לבקר בלגונת Langa langa המפורסמת בזכות האיים המלאכותיים שבנו בה התושבים. האזור עשיר בתרבות מקומית, חלק מהתושבים סוגדים לכרישים וקונכיות של חלזונות משמשות עדיין כמטבע מקומי סמלי, ונלבשות כביגוד לסמל מעמד. נאזין לנגינת חלילים מתוקה שמנגנים התושבים.

יום 4
מאקירה וסנטה אנה

האי מאקירה הא כמעט המזרחי ביותר בארכיפלג של איי שלמה ומעט מזרח לו שוכן סנטה אנה, אטול אלמוגים שעלה מן הים. במערות שעל החופים בסנטה אנה התיישבו האנשים הראשונים באיי שלמה, במאה ה-13 לפני הספירה. נבלה עם המקומיים, שיחלקו עמנו שירה וריקודים המשלבים סימנים פולינזיים (להבדיל מהתושבים המלנזים של האיים). אנשי הטבע יהנו מסיור בליווי זואולוג הטיול בחיפוש צמחים ובעלי חיים אנדמיים וייחודיים.

יום 5
ננדו, פרובינציית טמוטו

ננדו הוא האי הגדול ביותר בקבוצת איי סנטה קרוז, השוכנת ממזרח לאיי שלמה. מבחינה ביולוגית האיים הללו דומים הרבה יותר לאיי ונואטו מאשר לאיי שלמה, ושפע של ציפורים אנדומיות מסתתר בג'ונגלים. תושבי האי חוגגים היום בריקודים מסורתיים ואנחנו נצטרף לחגיגתם הצבעונית. הגברים ילבשו את ה"טמה" – שריון טקסי העשוי מדיסקות עשויי צדפות ושריון צב לחיפוי.

 
יום 6
איי דאף

קבוצה של 11 איים צפופים בהם התושבים הם ממוצא פולינזי, בוני סירות מצטיינים שעוד משתמשים ובונים סירות מפרש מסורתיות. נסייר בין האים ונתוודע למלאכת בניית סירות הקאנו והשטתם, הפולינזים ידועים כנווטים מצטיינים שהפליגו בכל רחבי האוקיינוס השקט.

יום 7
ואניקולו

ארכיפלג נוסף הכולל 5 איים מוקפי שונית אלמוגים צבעונית. הקפטן הצרפתי הידוע לה פרוז' עלה עם ספינתו על איים אלה, וקרוב ל-200 שנה עקבותיהם לא נודעו והפכו להיות אחת התעלומות הגדולות של הניווט בימים. נבקר באנדרטה לזכרו של לה פרוז' וצוותו ונתוודע לסיפור המדהים. כ-900 תושבים בלבד באי ואניקולו, כ-600 ממוצא מלנזי ו-300 ממוצא פולינזי – מקום מצוין להתוודע ולהבחין בהבדלים בין העמים השונים של איי האוקיינוס השקט. נוכל להצטרף לזואולוג ההפלגה בסיור ג'ונגל לחיפוש ציפורים נדירות ו/או לשנרקל בלגונות מקסימות עם שוניות אלמוגים מרהיבות.

יום 8
ונואה לאווה

היום נגיע לאיי ונואטו, מדינה מערב פסיפית מרהיבה הממוקמת בין איי שלמה לאיי פיג'י. מעל האי ונואה לאווה מתנוסס הר הגעש הפעיל סרה אמה. האי עשיר בתרבות מקומית, נופים מגוונים ולגונות קסומות. באי זה נתחיל את המסע שלנו בוונואטו, המדינה השמחה ביותר בתבל. 

יום 9
אספיריטו סנטו

נבלה את היום כולו באי הגדול ביותר בוונואטו, סנטו.  האי מציע שפע של פעילויות לפי תחומי העניין החל מסיור צפרות, שייט בקאנו מסורתי לאורך הנהר אל "החור הכחול", ביקור ב"נקודת מיליון הדולר" שבה נטשו האמריקנים את ציודם הצבאי לאחר המלחמה וביקר בכפר לוגנוויל המקומי.

יום 10
מאלאקולה

לאחר שחצינו בהפלגה את מיצר בוגנוויל נפליג לעבר האי השני הכי גדול בוונואטו – מאלאקולה. קפטן קוק ביקר באי בשנת 1774 והאי נודע מאז בכינוי "אי הקניבלים" בגלל המוניטין הקשוח שזכו לו שבטי הנמבה המקומיים. זהו גם האזור המגוון ביותר בוונואטו מבחינה תרבותית, עם יותר מ-30 שפות מדוברות באי אחד. נסייר באזורים הנידחים והפחות מתויירים של האי, נבקר את שבטי הנבמה ונחזה בריקוד המסיכות של מאלאקולה ונחזה בגברים כשהם מעצבים את ציורי החול המרהיבים שלהם, הצופנים מסרים וסיפורים. 

יום 11
פורט וילה - ונואטו

בבוקר נרד מהספינה בבירת ונואטו, פורט וילה, ונעבור למלון מקומי או לשדה התעופה, לפי תכנית ההמשך הפרטנית של כל מטייל.

 

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי הפלגות התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום: 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 25% מעלות הטיול.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 יום לפני היציאה. 


דמי ביטול: 

 • מרגע ההרשמה ועד 121 ימים לפני היציאה: 25% מעלות הטיול.
 • 120 יום או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול. 


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • המסלול כולל שחייה ושנירקולים בהזדמנויות אחדות. מי שאינו נהנה מטבילה בים יפסיד חלק זה של הטיול, אבל זה לא במקום פעילויות אחרות ולרוב על חשבון זמן מנוחה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים.
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.

מחיר השייט כולל

 • לינה לאורך כל ההפלגה בחדר לפי הסוג שהוזמן – לפי אדם בחדר זוגי.
 • כלכלה מלאה לאורך כל ההפלגה.
 • כל הביקורים בתכנית היומית לאורך כל ההפלגה – למעט אלה הכלולים בחבילות האופציונליות שהספינה עשויה להציע.
 • הדרכה לכל אורך ההפלגה, בספינה ובביקורים היבשתיים, ע"י מדריכים מקצועיים מצוות הספינה ומשה אגמי.
 • מדריך ישראלי אקולוג מטעם החברה הגיאוגרפית – פרופ' משה אגמי.
 • תכנית הדרכה יומית והרצאות מפי חוקרי טבע ונטורליסטים ומשה אגמי.
 • חומרי הדרכה והכנה ברורים בשפה האנגלית.
 • פינת שתייה חמה נגישה 24 שעות ביממה.
 • כל הטיפול במטען אישי על גבי הספינה.
 • העברה לשדה התעופה ביום הירידה מהספינה, או לנקודות הורדה אחרות לפי התכנית.
 • מסי נמל והיטלי ביטחון.

מחיר השייט אינו כולל

 • ארוחות נוספות שאינן כלולות בתכנית הטיול.
 • תשר לצוות המקומי בספינה.
 • קרן גילוי מקומית – $600 לאדם, לתשלום בספינה.
 • תוספת לסיורי צפרות עבור צפרים – $450.
 • תוספת עבור קיאקים עבור חובבי קיאקים – $915.
 • ביטוח נסיעות.
 • טיסות בינ"ל או פנים
 • ויזה מכל סוג, מסי עזיבה ממשלתיים.
 • הוצאות אישיות.
 • שתייה קלה וחריפה.
 • כל מה שלא כלול תחת הסעיף "מחיר הטיול כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו