צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > המזרח הרחוק הרוסי > טיול לים אוחוצק - 12 יום - לווייתנים, כלבי ים, עופות ימיים ומורשת היסטורית


צילום: Heritage Expeditions

טיול שייט לים אוחוצק - 12 יום

טיול שייט לים אוחוצק - 12 יום

לווייתנים, כלבי ים, עופות ימיים ומורשת היסטורית

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

האזורים העליונים של ים אוחוצק (Sea of Okhotsk) נותרים קפואים רוב השנה, וסופות החורף הופכות אותם למקומות עם חזות עוינת. עם זאת, חיות הבר עדיין משגשגות ומתרבות, כולל מינים מיוחדים ונדירים להפליא. בים אוחוצק ניתן למצוא מינים מרהיבים של עופות ימיים וציפורים, חלק ממושבות הקינון הגדולות ביותר באוקיינוס השקט וגם אוכלוסייה עשירה במיוחד של עיטם שטלר המלכותי (Steller’s Sea Eagle). 
ים אוחוצק משתרע מצפון לאי הוקאידו (האי הצפוני ביותר של יפן) ומוקף ממזרחו באיי קוריל וחצי האי קמצ'טקה. במהלך שנות ההיסטוריה היה ים אוחוצק עד לכמות אדירה של סבל אנושי. בין השנים 1932-1953 הועברו בו מעל שלושה מיליון אסירים, רובם טבעו במימיו, כאשר רק חמש מאות אלף הצליחו לשרוד את המסע. 
המסע בים אוחוצק הינו טיול שייט ייחודי באזור שמוכר רק למעטים, עם היסטוריה מרתקת ועשירה, והוא משופע בחיות בר ובערכי טבע נדירים. אתם מוזמנים להצטרף למסע מסקרן במיוחד, הרפתקני ופראי, מסע של פעם בחיים. 

הטיול מתאים לכל אדם אוהב טבע, ואינו דורש כושר פיזי מיוחד מעבר למה שנדרש להפלגה בספינה וירידה לסירות קטנות, וסיורים קלים ביבשה. 
תכנית ההפלגה פתוחה לשינויים בהתאם למזג האוויר, מצב הקרח ומיקומם של בעלי החיים, והם שיקבעו את התכנית הסופית של ההפלגה ואת אזורי הביקור.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
האי סחלין, נמל קורסקוב

הבוקר נעבור לנמל קורסקוב, שם נעלה על ספינתנו, The Spirit of Enderby. על סיפון הספינה יערכו תדריכים והקדמות ע"י הצוות. לאחר מכן נצא בהפלגה לכיוון הים של אוחוצק.

יום 2
האי טיולניי

היום נבקר באי אשר רק מעטים מכירים אותו, האי טיולניי (Tyuleniy), אשר ממוקם דרומית מזרחית לאי סחלין (Sakhalin Island). האי הקטן הזה הוא ביתם של דובי הים ואריות הים של שטלר הענקיים. מספרם גדל בשנים האחרונות, מאז החוק הבינלאומי שנחתם באי בשנת 1990, האוסר על צייד כלבי ים ואריות ים. גם מספר אריות הים בעלייה וכיום שוכנים באי כ-2,500 פרטים. בכפוף לתנאי הים נעגון באי ונזכה להזדמנות להציץ ולצלם את דובי הים ואריות הים הנפלאים.

יום 3
מפרץ פילטון, האי סחלין

האי סחלין עלה על המפה והתפרסם בזכות גילויי הנפט והגז באזור. מפרץ פילטון (Piltun Bay) הוא בית גידול חשוב לאוכלוסייה הקטנה של לווייתנים אפורים מערביים. חוקרים רבים מגיעים לאזור בחודשי הקיץ על מנת לעקוב אחריהם. נצא בחיפוש אחר הלווייתנים האפורים ונרד באמצעות סירות זודיאק לכיוון החוף, למים הרדודים, שם הלווייתנים ניזונים.

יום 4
האי לוני

האי לוני (Lony Island), הוא למעשה סלע גדול הבולט מתוך הים, במרכזו של ים אוחוצק. הוא מפצה על גודלו הקטן בעושר הרב של חיות הבר השוכנות באי ובסביבתו: מינים רבים של עופות ים כגון אוריות, שחפים, ריסות ואלקות ובעלי חיים נוספים. נתקרב לאי באמצעות סירות הזודיאק שלנו ונערוך תצפית על עולם החי המרתק, המתקיים על החופים הסלעיים של האי.

ימים 5-6
ארכיפלג שנטר

האיים בארכיפלג שנטר (Shantar), השוכנים בגזרה המערבית של ים אוחוצק, מהווים את אחד המקומות האחרונים בהם הקרח נמס באזור בכל שנה. ריבוי הקרח באזור עלול להקשות לעתים על המחקר וההתקרבות לאיים עצמם, אך מצד שני הקרח מאפשר לנו לראות מינים מיוחדים של כלבי ים אשר מתרבים באזור. אם תתאפשר נחיתה באיים, נערוך בארכיפלג סיורי צפרות, בוטניקה וצילום בהדרכת הצוות המקצועי שעל הספינה.

יום 7
איי מלמינסקיי

איי מלמינסקיי (Mal’minskie Islands) מזמנים חגיגה אמיתית של עופות ימיים, באוויר, במים וביבשה. מינים רבים מתרבים באזור, כולל מספר גדול של אוריות ממושקפות, תוכיי ים משני מינים ועוד. גם אוכלוסיית עיטם שטלר סביב האיים וביבשה הסמוכה הינה עשירה ומעניינת. באיים מותרת הירידה לחוף רק ברצועה חוף צרה, אולם ביבשה הסמוכה נוכל לחלץ את רגלינו ולחקור את יער הטייגה (Taiga) והעצים המחטניים שלו.

יום 8
העיר אוחוצק

עיר זו הינה חלק בהיסטוריה של רוסיה עוד מאז המגלים הקוזאקים המוקדמים, שהגיעו ממערב רוסיה. העיר מהווה את מרכז הדייג באזור והנמל שלה מייצא כמויות משמעותיות של סלמון ודגים אחרים. נפליג בסירות הזודיאק לנהר הסמוך למרכז העיר, נבקר בעיר, נכיר את המקומיים הנעימים ומסבירי הפנים ונהנה מבידור ותרבות במרכז העיר.

יום 9
האי טאלן

האי טאלן (Talan Island) הוא אי מוכר מאוד בקרב חוגי צפרות, אך לרוב אינו נגיש. הוא מפורסם בעיקר בזכות מאות אלפי האלקות אשר מקננות בו. בנוסף קיימת באי אוכלוסייה גדולה של עיטמי שטלר ושל ריסות, המקננים לאורך הצוקים. התכנית שלנו היא להקיף את האי באמצעות סירות הזודיאק ולחזות במינים השונים הפזורים לאורכו מקרוב.

יום 10
חצי האי קוני

חצי האי קוני (Koni Peninsula) זהו אזור הררי הממוקם דרומית-מזרחית לעיירה מגדן. אזור זה מגן על בעלי החיים שחיים בו, כגון דובים חומים וכבשי שלג. במהלך היום נרד לחוף בהתאם למצב בעלי החיים, ונבקר באתרים שלא ביקרנו בהם לפני זה (ושבאופן כללי מעט מאוד בני אדם מגיעים אליהם).

יום 11
איי ימסקייה

ביולוגים רבים מחשיבים את איי ימסקייה (Yamskiye Islands) כמושבת הציפורים הגדולה ביותר בצפון האוקיינוס השקט. בסקרים שנערכו בשנים האחרונות, למעלה משבעה מיליון עופות נספרו באי אחד בלבד! אנו נפליג בסירות הזודיאק לאורך החוף ונתרשם מן המינים השונים באיים.

יום 12
מגדן

היום קיימות מעט מאוד ראיות לעבר הטראגי של העיר מגדן (Magadan), בה התקיימו מחנות הכפייה (ה"גולאג") של סטאלין. במוזיאון המקומי למשל מוצגת תערוכה מצוינת על הגולאג, אך התזכורת הנוקבת ביותר לעברה של העיר היא אנדרטת "מסכת הצער" הגדולה, המוצבת על גבעה המשקיפה על העיר. כיום, מגדן היא עיר המונה כ-100,000 נפשות. ענף הדייג הוא מרכזי וענף כריית הזהב חווה תחייה מחודשת. נגיע אל העיר בצהרי היום, כאן מסענו מסתיים. לפי שעת הטיסה תוכלו לעבור לבית מלון או לנסוע ישירות אל שדה התעופה.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום ודמי ביטול 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת של 25% מעלות ההפלגה.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 91 ימים לפני היציאה. 


דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 91 ימים לפני היציאה: 25% דמי ביטול 
 • 90 יום או פחות לפני היציאה:  100% דמי ביטול


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית!
 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה.
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים.
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.

מחיר השייט כולל

 • 11 לילות בספינה בתא עפ"י בחירתכם.
 • כל סיורי החוף, מודרכים באנגלית ע"י צוות ההדרכה של הספינה.
 • מדריך ישראלי – פרופ' משה אגמי (מותנה במינימום מטיילים).
 • פנסיון מלא במהלך ההפלגה.
 • העברות משדה התעופה או ממלון ביום העלייה לספינה והירידה ממנה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות ושירותי קרקע לפני ואחרי ההפלגה.
 • מסי נמל ותשלומים מקומיים: 500 דולר (לתשלום במזומן בהפלגה).
 • טיפים לנותני השירותים בספינה.
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולים במסגרת הפנסיון המלא.
 • ביטוח בריאות ומטען, כולל הרחבה לספורט אתגרי (בשל הירידה לסירות זודיאק).
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
 • ויזות אם נדרשות (לרוסיה לא צריך ויזה).
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו