צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > המזרח הרחוק הרוסי > טיול לאיי ווראנגל – 15 יום – הפלגה אל מעבר לקצה העולם


צילום: Heritage Expeditions

טיול לאיי ווראנגל - 15 יום

טיול לאיי ווראנגל - 15 יום

הפלגה אל מעבר לקצה העולם

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

האיים ווראנגל והרלד שייכים לרוסיה וממוקמים באוקיינוס הארקטי, מעל חצי האי צ'וקוטקה (Chukotka) ומיצרי ברינג, המפרידים בין רוסיה לאלסקה.
בידודם הגאוגרפי הפך אותם לאחד האזורים העשירים ביותר בעולם בחיי-בר: מאות דובי קוטב, שועלי קוטב, איילי צפון, ניבתנים, לוויתנים, אווזי קוטב וכמות בלתי נתפסת של ציפורים. במשך שנים היו איים אלה כמעט בלתי נגישים, גם מסיבות פוליטיות – המלחמה הקרה בין ארה"ב לברה"מ, וגם כיוון שחלקים נרחבים בים צ'וקצ'י היו קפואים כל השנה, ולא אפשרו גישה אליהם. בשנים האחרונות, בזכות השינויים המדיניים בברה"מ שהפכה בינתיים לרוסיה, ובעקבות ההתחממות הגלובלית אשר הפשירה את "וילון הקרח" (ice curtain) בים צ'וקצ'י, זוכים מדי שנה עשרות מטיילים להגיע ולבקר באיים אלה. 

הביקור באיים נעשה על גבי ספינה עמידה לקרח, כשמדי יום יורדים ממנה בסירות זודיאק לסיורים ביבשה או לאורך החוף. ההפלגה כוללת פנסיון מלא, ואת כל סיורי החוף.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה לאנאדיר

בהתאם ללוח הטיסות, נחיתה באנאדיר, העיר ה"גדולה" (כ- 12,000 תושבים) והמרכז האדמיניסטרטיבי של מחוז צ'וקוטקה. לאחר הנחיתה, העברה בסירות זודיאק לספינה Spirit of Enderby. בשעות אחה"צ עליה לספינה, קבלת התאים והתארגנות לקראת ההפלגה. אם כל הטיסות יגיעו בזמן, אחר-הצהריים נרים עוגן ונצא במסענו צפונה. אתם מוזמנים להצטרף לקברניט ולצוות הספינה בגשר, לתצפית על המפרץ המפורסם בלווייתני הבלוגה המשייטים בו.

יום 2
מפרץ אנאדיר

היום אנו משייטים במפרץ אנאדיר לכיוון מיצרי ברינג. בחלקו הראשון של היום נקבל הנחיות בטיחות בספינה, נכיר את הספינה והצוות, ונתחיל להתרגל לחיים על הספינה. אחר הצהריים נגיע למפרץ פרובראזניה (Preobtazheniya), ונרד להפלגת הזודיאק הראשונה שלנו מסביב לצוקי הציפורים, המזדקרים ממימי המפרץ.

יום 3
האיים ייטיגראן, נונינגאן ואראקאמצ'צ'ן

היום נרד לחוף בפעם הראשונה, באי ייטיגראן (Yttygran). לאורך חוף הים באי זה נמצאו עצמות וגולגלות של לוויתנים, כשהן נטועות בקרקע בצורת קשתות או מונחות לאורך החוף, והן שהעניקו למקום את הכינוי "סמטת עצמות הלוויתנים"(Whale Bone Alley). אתר זה, הנחשב לאתר ארכיאולוגי בעל חשיבות עולמית, שימש לפי אחת האמונות כמקדש לכפרי הסביבה, ולפי אמונה אחרת, פשוטה הרבה יותר, שימש כבית מטבחיים ענקי לבשר לווייתנים. נסייר לאורך החוף ואל פנים האי, בחיפוש אחר לוויתנים אפורים, ציפורים וניבתנים (Walrus). נשוב לספינה ונשייט לאורך חופי האיים נונינגאן (Nuneangan) וארקאמצ'צ'ן (Arakamchechen), בחיפוש אחרי ניבתנים ומושבות ציפורים.

יום 4
קייפ דזנב והכפר יואלן

היום אנו מגיעים אל קייפ דזנב (Dezhnev) ואל הנקודה המזרחית ביותר ביורואסיה, ממנה ניתן ביום בהיר לראות את חופי אמריקה. בחוף סלעי ותלול זה נמצאת תחנת-גבול סובייטית נטושה ואנדרטה לזכרו של סמיון דזנב, יורד-ים אמיץ בן המאה ה- 17, אשר העניק למקום את שמו. אם תנאי הים ומזג-האויר יאפשרו זאת, נרד לחוף. מספר קילומטרים מערבית לקייפ דזנב נמצא הכפר יואלן (Uelen), אשר מרבית תושביו נמנים על בני עם הצ'וקצ'י (Chukchi), והוא נחשב לאחד המרכזים הגדולים של האמנות האינואיטית והצ'וקצ'ית המסורתית בעולם. זהו גם אחד המקומות האחרונים בעולם בהם ניתן לתושבים היתר מיוחד לצוד מספר לווייתנים בשנה, על מנת לאפשר להם להמשיך ולקיים את אורח חייהם המסורתי. נבקר בכפר, ובסדנאות האמנים, ואולי אף נזכה לחזות מקרוב בציד לווייתן.

יום 5
האי קוליוצ'ין

האי קוליוצ'ין (Kolyuchin) שימש בעבר כתחנה למחקר של דובי הקוטב, וכיום זהו בית גידול טבעי לניבתנים (Walrus) וציפורי-ים. בצד המבנים הנטושים ניצבים צוקים, שעליהם מקננות ציפורים מסוגים שונים: פאפינים (puffins), אוריות (guillemots) ושחפים, אותם נוכל לראות ולצלם מקרוב.

ימים 6-10
האיים ווראנגל והרלד

תכניתנו בימים אלה תקבע עפ"י מצב הקרח ותנאי מזג-האויר, אולם היכן שלא נהיה ומה שלא נעשה, ילוו אותנו בדרך המון ציפורים מסוגים שונים, וכמעט בוודאות אנו יכולים להבטיח מפגשים עם דובי קוטב על גוריהם. בטיולנו האחרון לאזור, זכינו למפגש מרגש: ירדנו לחוף בלוויית חוקר דובים מומחה מצוות הספינה, וראינו דב קוטב צועד לקראתנו לאורך קו המים. בהנחיית החוקר, ישבנו בשקט והמתנו לו, והוא הלך וקרב, וכשהגיע למרחק של כ- 50 מטרים בלבד מאיתנו, עצר, רחרח את האויר וסב על עקביו. 
האיים ווראנגל (Wrangel) והרלד (Herald) הם לב-ליבה של ההפלגה, ובנחיתות הרבות כאן נחפש ינשופי-שלג, אווזי-שלג, שחפים שנהביים, כבשים (Musk Ox – כבשי בר ענקיים מכוסי פרווה, הדומים לביזונים של צפון אמריקה), שועלי-קוטב ועדרים של איילים. בנוסף, נשתדל להגיע אל נמל דראגי (Dragi), אליו נסחפו ניצולי הספינה הקנדית הטרופה קרלוק בשנת 1914, אשר חיו כאן עד במשך 9 חודשים, עד שחולצו.

יום 11
החוף הסיבירי הצפוני

היום אנו מגיעים אל החוף הצפון-סיבירי, התחום ברכס הרים צר וחולי, ומשובץ לגונות ומפרצים. כאן נחפש מושבות ניבתנים ונראה כפרים של בני הצ'וקצ'י, החיים באקלים בלתי-אפשרי זה, ומתפרנסים מצייד של כלבי ים ולוויתנים, ממש כמו אבותיהם ואבות-אבותיהם.

יום 12
מפרץ קוליוצ'ין

במפרץ קוליוצ'ין (Kolyuchin) חיים אינספור עופות מים. נעצור בנקודה סמוכה לפתחו של המפרץ, אזור פראי נהדר, אשר בדיונות ובאזורי הגאות והשפל שלו מתגוררים האווז הקיסרי והביצנית הנדירה Spoon billed Sandpiper. לווייתנים אפורים פוקדים את האזור לעיתים קרובות, ואם יתמזל מזלנו, נוכל לראות אותם משייטים ממש בקרבת החוף.

יום 13
מיצרי ברינג וחוף צ'וקוטקה

בשעות הבוקר נחלוף על-פני איי דיומדה (Diomede), אשר לעיתים מכנים אותם האי מחר והאי אתמול, כיוון שהם מופרדים ביניהם ע"י קו התאריך הבינ"ל. באזור איים אלה, אשר סימלו בזמן המלחמה הקרה את הגבול בין ברה"מ לארה"ב, מפרידים בין שתי המדינות כ- 4 ק"מ בלבד. בשעות אחה"צ נרד לחוף צ'וקוטקה, למפגש יבשתי אחרון עם בעלי-החיים והטבע של אזור נידח זה.

יום 14
בים

הפלגה לכיוון אנאדיר. כדאי לצאת מדי פעם לסיפון ולהשקיף אל הים הפתוח, מי יודע איזה מפגשים יזמן לנו הטבע.

 
יום 15
אנאדיר - מוסקבה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ירידה מהספינה, העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

טיולי שייט לווראנגל בקבוצות בינלאומיות יוצאים במבחר תאריכים, בין החודשים יוני עד ספטמבר. 
לתאריכים נוספים פנו אלינו: 03-5639040 


תנאי תשלום: 

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 25% מעלות הטיול. 
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 יום לפני היציאה. 


דמי ביטול: 

 • מרגע ההרשמה ועד 121 ימים לפני היציאה: 25% מעלות הטיול.
 • 120 יום או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול. 


ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

הערות חשובות:

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • הצטרפות המדריך הישראלי מותנית בהרשמה של מינימום 10 מטיילים.
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים.
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ"ל אותן ניתן להזמין דרך משרדנו.

מחיר השייט כולל

 • תא בהתאם לבחירתכם על הספינה Kapitan Khlebnikov.
 • כלכלה: פנסיון מלא על הספינה. 
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית (מותנה בהרשמה של מינימום 10 מטיילים).
 • הדרכה של צוות מדריכי הספינה. 
 • כל סיורי החוף. 
 • הרצאות על הספינה במהלך ההפלגה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות כלשהן.
 • שירותי קרקע במוסקבה.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • מיסי נחיתה בסך $500 (תשלום דולרי במזומן בספינה).
 • טיפים לנותני השירותים.
 • הוצאות אישיות: טלפונים, שתיה בארוחות.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו