צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > מגוון יעדי שייט גיאוגרפי > טיול שייט מטרומסו לשפיצברגן - 12 יום - הפלגה באוקיינוס הקרח הצפוני


צילום: פרופ' משה אגמי

טיול שייט מטרומסו לשפיצברגן - 12 יום

טיול שייט מטרומסו לשפיצברגן - 12 יום

הפלגה באוקיינוס הקרח הצפוני

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מסענו יתחיל בטרומסו, העיר הגדולה בחלקה הצפוני והפחות מתוייר של נורבגיה, ממנה נפליג צפונה לכיוון הקוטב. נחלוף על פני פיורדים מרהיבים ונגיע אל אי הדובים, שאין בו דובים, אבל יש בו מושבות ציפורים עצומות. מכאן נמשיך דרך אוקיינוס הקרח הצפוני אל הארכיפלג של סבלברד, הקפוא מרבית ימות השנה, אשר שפיצברגן הוא האי הגדול בו. בחודשי הקיץ, ניתן לסייר בין איי הארכיפלג בספינה עמידה לקרח, כשנוף ההרים הנישאים עטורי הקרח מלווה אותנו מכל עבר. זהו מסע חווייתי אל אחד מאזורי הטבע הפראיים האחרונים בעולם. 
מדי יום נרד לסיורי חוף בסירות זודיאק, ונפגוש מקרוב בעולם החי המרתק שהאוקיינוס הארקטי מזמן לנו: נחפש דובי קוטב צדים כלבי-ים, להקות של ניבתנים, נגיע אל מושבות-ענק של ציפורים על מצוקים, בסיורים הרגליים נפגוש צמחיה ייחודית לאזור ונעמוד על דרכי ההסתגלות שלה לתנאי האקלים הקשוחים. אנו מקווים לפגוש עדרים של איילי-צפון ייחודיים לאזור, ואם יהיה לנו מזל – גם שועלי קוטב. 

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה לטרומסו ועלייה לספינה

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה בטרומסו, בירתה של צפון נורבגיה, אשר שימשה כנקודת מוצא למשלחות-מחקר רבות שיצאו אל הקוטב הצפוני, וזכתה בשל כך לכינוי "שער המוצא אל הארקטיק". לאחר הנחיתה נסיעה לנמל ועלייה לספינה.

יום 2
האמרפסט

האמרפסט (Hammerfest) נחשבת למרכז של התרבות הסאמית, התרבות הילידית הצפונית ביותר באירופה, ולעיר העתיקה באירופה. זהו גם מקום מושבה של אגודת דובי הקוטב המלכותית העתיקה (Royal and Ancient Polar Bear Society), שבפועל אינה מלכותית ולא עתיקה (הוקמה בשנת 1963), אבל החברות בה כוללת כובע וסיכת דש. המעוניינים יוכלו להצטרף…

יום 3
פיורד פורסנגר והכף הצפוני

פיורד פורסנגר (Porsangerfjorden) הוא הפיורד הרביעי באורכו בנורבגיה, ואחד היפים בה. נעצור לביקור באחת העיירות לחופו של הפיורד, ונלמד על החיים ביישוב קטן בנורבגיה. נמשיך ונפליג על פני הכף הצפוני (Nordkapp) – צוק המתרומם מהים לגובה של כ-300 מטרים.

יום 4
אי הדובים

את הבוקר אנו מבלים בהפלגה בים, ובהרצאות רלוונטיות מפי צוות המדריכים המצוין שבספינה. נגיע לאי הדובים (Bear Island), אשר אין בו דובים, אבל יש בו מושבות ציפורים עצומות, וגם שרידים של תחנת צייד ליווייתנים, אשר השתמרה היטב תודות למזג האויר הקר.

ימים 5-11
מסביב לאי שפיצברגן

במהלך 7 הימים הבאים נחקור את מזרח שפיצברגן וצפונה. תכניותינו תלויות בתנאי מזג האוויר, הים, מצב הקרח ומיקומם של בעלי-החיים – וכל מה שיזמן לנו הטבע הוא חלק מהחוויה ומהמסע שלנו אל מעבר לקצה הצפוני של אירופה. 
נגיע אל פיורד הצלב הציורי, הנקרא על שם הצלב שנטע ג'ונאס פול, מגלה ארצות וצייד לווייתנים, סמוך לנקודת הכניסה לפיורד בשנת 1610, עליו כתב את היום והתאריך שבו הגיע למקום. חופיו של הפיורד הם בית למספר מושבות קינון של ריסות ואוריות חייכניות, ואנו נצא להפלגות זודיאק לאורכן, ומול חזיתו המפוסלת של קרחון ה- 14 ביולי, ונתור אחר כלבי ים טבעתיים וכלבי ים מזוקנים, השוחים כאן לעיתים קרובות. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות שועל קוטב מפטרל למרגלות המצוקים ומייחל לגוזל שייפול מהצוק. 
עוד נגיע אל קרחון מונקו, קרחון רחב הניצב בפתחו של הפיורד והופך אותו למושלם להפלגות קיאק וזודיאקים. לחופו של הפיורד אנו מחפשים לווייתני בלוגה המשייטים כאן תכופות. מחקרים מעריכים את אוכלוסיית הבלוגות בארכיפלג של סבלברד ב- 5000-10000 פרטים. הלווייתנים הבוגרים הינם לבנים, והגורים מנומרים בגווני אפור. בדומה למיני לוויתנים אחרים שחיים באזורים הארקטיים, גם ללווייתני הבלוגה אין סנפיר גבי, כיוון שהוא יכול להינזק מגושי הקרח הצפים במימי האוקיינוס. 
קרחון מונקו נחשב למקום קינון מועדף על אדריות שחורות-כיפה ואווזים ורודי-רגל, וגם על האדריות המלכותיות הנדירות יותר. מעבר לנוף הנפלא כאן, גם כאן נראים לעיתים קרובות דובי קוטב הבאים לצוד כלבי ים או לאכול ביצי ציפורים. נמשיך ונשוט בין קרחונים ובתוך פיורדים ומפרצים טבעיים, בציפייה לכמה שיותר מפגשים קרובים ומרתקים עם הטבע במלוא עוצמתו.

יום 12
הפרידה משפיצברגן

לפנות בוקר נגיע אל הנמל של לונגרבין, ולאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהספינה וניסע אל שדה התעופה, ממנו נטוס חזרה ארצה (דרך אוסלו ויעד ביניים באירופה).

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום 

 • עם ההרשמה ייגבו דמי קדימה בסך 20% ממחיר ההפלגה.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 ימים לפני היציאה. 


דמי ביטול 

 • מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $1,000 לאדם. 
 • 179 עד 120 ימים לפני היציאה: מלוא המקדמה. 
 • 119 ימים לפני היציאה או פחות: מלוא מחיר ההפלגה. 

ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040. 

הערות חשובות 

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין למעלה. 
 • לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים. 
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • המחירים המופיעים באתר הינם מחירי מחירון של חברות השייט השונות. מעת לעת מפרסמות החברות מבצעים או מחירים בלעדיים למטיילי החברה הגיאוגרפית. לפרטים פנו אלינו.
 • במקרה של אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר זה למחיר המפורסם באתר החברה המבצעת, יש להתייחס למחיר באתר החברה המבצעת.

מחיר השייט כולל

 • 11 לילות בספינה Sea Adventurer עמידה לקרח, בתא עפ"י בחירתכם.
 • כלכלה: פנסיון מלא, פינת קפה/תה 24 שעות ביממה.
 • כל סיורי החוף.
 • צוות מדריכים בינ"ל מעולה דובר אנגלית.
 • תכנית הרצאות עשירה בזמן ההפלגות בים ובערבים.
 • מגפי גומי בהשאלה תקופה ההפלגה.
 • מעיל דו שכבי מחמם ואטום למים ולרוח במתנה.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות כלשהן.
 • מכנסיים אטומות למים – חובה.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • הוצאות אישיות בספינה, כגון כביסה, שתייה, אינטרנט וטלפונים וכד'.
 • טיפים לנותני השירותים.
 • קיאקים – פעילות אופציונלית בתוספת תשלום ובהרשמה מראש (מס' המקומות מוגבל).
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף כולל.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

7 סיבות טובות להגשמת חלום השייט הגיאוגרפי

מאת: מולה יפה ואמיר גור

תמיד חלמתם להגיע למקומות אקזוטיים, לאיים בהם הטבע פראי ובתולי, לחופים מפורצים שרק הדובים הלבנים או הלווייתנים מכירים? הדרך הטובה והנוחה ביותר להגיע אליהם היא בטיולי שייט גיאוגרפי. אם טרם הכרתם שייט מסוג כזה, הנה שבע סיבות טובות לנסות – ולהתמכר.

לכתבה המלאה

סוף טוב הכל דוב – המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובי קוטב

מאת: אמיר גור

כל חובב טבע באשר הוא, יהיה נכון לטוס לקצה העולם, ולהפליג משם עוד צפונה, כדי לפגוש את הדוב הלבן – הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם והפרזנטור הבלתי מעורער של כל קמפיין סביבתי. גם אתם חולמים על מפגש עם דוב קוטב? היכנסו לכתבה וגלו מה הם המקומות הטובים ביותר לפגוש בהם בטבע.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה

מאת: אמיר גור

שייט לאנטארקטיקה זו חוויית חיים מופלאה, כזו שכל מטייל חולם עליה. אבל כמו בכל יעד, כדאי לדעת למה לצפות בהפלגה כזו. הכנו לכם על קצה המזלג 10 דברים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול שייט באנטארקטיקה.

לכתבה המלאה

10 חוויות מרגשות מטיול בקמצ'טקה

מאת: אמיר גור

קמצ'טקה היא ארץ של אש וקרח, דובים, הרי געש, פיורדים, לווייתנים, שפע ציפורים, מפרצים נהדרים, פריחה, קרחונים, אוכמניות ותוכיי ים. למטיילים המעטים שפוקדים את חופי קמצ'טקה והאיים הסמוכים, צפויות שפע של חוויות מרגשות. אמיר גור, שיצא לטיול שייט בקמצ'טקה, אסף בשבילנו 10 חוויות מיוחדות מהטיול.

לכתבה המלאה

מסעותיי באי ווראנגל

מאת: מולה יפה

האי ווראנגל שבאוקיינוס הארקטי הינו איזור מרוחק ומרתק, בו ניתן לפגוש פנים אל פנים ניבתנים, דובי קוטב, לוויתנים אפורים ועוד. יצאנו למסע מרתק של שייט גיאוגרפי אל האי ווראנגל, בין הקרחונים הגדולים והכפרים המסורתיים.

לכתבה המלאה

שפיצברגן - מסע ימי אל אי הדובים

מאת: מולה יפה

דמיינו ספינה העושה את דרכה במרחבי אוקיינוס הקרח הצפוני. אתם עומדים על סיפונה ותרים בעיניכם אחר לוויתנים, כלבי ים, דובי קוטב, ניבתנים ומושבות ענק של ציפורים על מצוקים. סביבכם נוף פראי של פסלי קרח צפים, מולכם קרחונים הגולשים מההרים אל הים, וממעל שמש חצות. אתם בסוף העולם. זהו האי שפיצברגן.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו