צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > ספארי צלילה > ספארי ימי - 7 ימים - בעקבות הלווייתן הכחול

ספארי ימי - 7 ימים

ספארי ימי - 7 ימים

בעקבות הלווייתן הכחול

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

טיול ייחודי וקסום אל העולם התת-ימי של בעל החיים הגדול ביותר שחי אי פעם בכדור הארץ, הלווייתן הכחול. בהובלתו של עמוס נחום, מצלמי הטבע הבולטים והנחשבים בעולם שעוקב אחר הלווייתן הכחול כבר למעלה מ-20 שנה, ובליווי של אמיר גור, ביולוג ימי ומנהל מחלקת הצלילה של החברה הגיאוגרפית, נצא בקבוצה קטנה ואיכותית למסע ימי אל הכחול הגדול, כולל מפגשים תת-ימיים מרובים ככל הניתן (בשחייה, שנירקול וצלילה חופשית). את הסירה שלנו ילווה כלי טייס מסייע מהאוויר לאיתור לווייתנים ממרחק רב.
המסע שלנו, בהדרכת עמוס נחום ואמיר גור, יתמקד בנתיב הנדידה של הכחולים, לאורך חופי חצי האי באחה קליפורניה. תזמון יציאת המשלחת הוא בדיוק בשיא עונת הנדידה של הלווייתנים מאזורי החורף שלהם צפונה, כך שמובטח הסיכוי הטוב ביותר למפגשים מרובים עם ענקי האוקיינוסים הללו.

בהדרכת:
עמוס נחום: בעליה ונשיאה של חברת BigAnimals Expeditions אבל בראש ובראשונה מדריך, טייל וצלם. מוביל משלחות צילום, מחקר ומפגש קרוב עם בעלי חיים גדולים ברחבי העולם כבר למעלה מ-25 שנה, במקצוענות חסרת פשרות אל הקרבה המרבית המתאפשרת, בצורה בטוחה. כצלם ומרצה, לאורך הקריירה שלו זכה נחום בפרסים רבים, בהם Wildlife Photographer of the Year. צילומיו הופיעו במאות עיתונים ברחבי העולם, בהם נשיונל ג'יאוגרפיק, טיים, לייף ואחרים. הוא נחשב למרצה מבוקש ופרסם מאות כתבות טבע במגזינים ברחבי העולם, בין היתר במטרה להגביר את המודעות לסכנה הנשקפת למינים שונים של חיות בר.
אמיר גור: מנהל מחלקת הצלילה של החברה הגיאוגרפית, ביולוג ימי, מדריך צלילה וטיולים. יעשיר את הטיול בהרצאות על יונקים ימיים ועל האוקיינוסים, ויסייע למטיילים-משנרקלים להרגיש בנוח במים וליהנות מהקרבה אל הלווייתנים.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
הגעה לסנטה קטלינה, תדרוך והכנות

הגעה לסנטה קטלינה, צ'ק אין במלון ומפגש בשעת אחה"צ לתדרוכים והכנות.
לינה באי סנטה קטלינה במלון לפי בחירה

ימים 2-6
בין ענקים – הפלגה עם עמוס אל הלווייתן הכחול

יציאה יומית בסירה מהאי סנטה קטלינה, בסירה מהירה אל האוקיינוס בחיפוש אחרי הלווייתנים. בכל בוקר לפנינו יצא לדרך מטוס גילוי שמוקדש אך ורק לקבוצה שלנו (שעת ההמראה בכפוף לתנאי מזג האוויר) ובמשך 3-4 שעות יומיות יחפש לווייתנים כחולים במרחק 25-40 קילומטרים מהחוף, על גבול ארה"ב-מקסיקו, אזור שבו הלווייתנים נוכחים ופעילים בתקופה זו.

כל אימת שיתאפשר מפגש קרוב עם לווייתנים ש"משתפים פעולה", נשאף לרדת למים לשחות ולשנרקל איתם, ממרחק קרוב ככל הניתן ולמשך זמן ארוך ככל שיתאפשר. בין לבין נהפליג לצדם עם הסירה, נתבונן בהתנהגות שלהם, נצלם ועוד. ננסה לאתר גם בעלי חיים אחרים, כגון יונקים ימיים ממינים שונים, דגי ים פתוח ועוד.

לינה באי סנטה קטלינה במלון

יום 7
סיום וחזרה לארץ

פרידה מסנטה קטלינה, מעמוס נחום ומהלווייתנים הכחולים וטיסות חזרה הביתה, אחרי חוויית חיים נדירה מעולם אחר, עולמו של הלווייתן הכחול.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

 • הסירה Counter Shade:
  יאכטה מנועית מצוינת, חזקה ומפנקת באורך 40 רגל (כ-13 מטרים), עם סלון אלגנטי ונעים, מטבח מאובזר, חדר מנוחה עם מיטות קומותיים, שירותים ומקלחת – כל אלה כדי שיהיה נעים ונוח לבלות בה יום שלם בים, בחיפוש אחר הלווייתנים ובדרך הלוך וחזור אל המפגשים עמם.
  חשוב מאוד: היאכטה בעלת שטח נרחב בסיפון האחורי ובגשר הפתוח, לצפייה פנורמית בנוף האוקיינוס וכמובן לתור אחר פעילות הלווייתנים.
  הסירה מסוגלת להפליג במהירות של עד 24 קשרים (כ-45 קמ"ש) ולשאת עליה בנוחיות רבה כ-12 מפליגים + צוות.
 • כלי הטיס שמלווה מן האוויר:
  שימוש בכלי טיס שמוקדש אך ורק לקבוצה שלנו הוכיח את עצמו מדי שנה כדרך הטובה ביותר לאתר את הלווייתנים ממרחק, ובשיטה זו משתמש עמוס נחום גם כשהוא מוביל צוותים של ה-BBC והנשיונל ג'יואגרפיק. הטייס שמפעיל את המטוס הוא המקצועי ביותר בתחומו, ומטיס את המטוס במשלחות של עמוס בשבע השנים האחרונות בהצלחה מרובה. הוא יודע בדיוק כיצד לאתר את הלווייתנים, לבחור את המתאימים והנינוחים למפגש עמם ולכוון את הסירה בצורה הטובה ביותר.
 • הקיאקים שמשמשים לגישה אל הלווייתנים:
  לכל אחד מהמטיילים-משנרקלים יהיה קיאק אישי ואיש צוות פרטי שחותר בקיאק במקצועיות בעת הגישה לקרבת הלווייתנים. מהקיאק המטיילים יכולים להתארגן בנוחות עם ציוד השנירקול והצילום ולרדת למים ברגע הנכון, בסמוך ללווייתן, מבלי להפחידו עם מנועי הסירה.
 • הלווייתן הכחול:
  הלווייתן הכחול הוא הגדול בלווייתנים, משקלו יכול להגיע לכ-150 טון, ואורכו לכ-27 מטרים ואף יותר. אפשר לדבר יום שלם על התכונות והנתונים המדהימים של היצורים האלה, אבל מילים ונתונים לא יכולים להעביר את החוויה שנרגיש כשנשהה במים עם החיות המדהימות והגדולות ביותר שחיו אי פעם על פני כדור הארץ.
  הלווייתן הכחול שייך למשפחת הרורקלים, אשר גרונם מצויד בחריצים או "רכסים" המאפשרים לגופם ופיהם להתרחב בצורה ניכרת בשעת שהם ניזונים, ולהכניס פנימה כמויות אדירות של מים. כ-800 לוחות סינון הידועים במינוח המקצועי "מזיפות" (Baleen בלעז) תלויים בקדמת הלסת העליונה, בתוך פיהם, ומאפשרים ללווייתן לסנן כמות עצומה של מזון, פלנקטון, ממי האוקיינוס. הלווייתן צורך כ-4 טונות של קריל, סרטנים פלנקטוניים, מדי יממה.
  יש להם פתח נשיפה כפול, והסילון שלהם, הגבוה משל כל הלווייתנים, מיתמר כעמוד בגובה של כ-10 מטרים.
  בניגוד ללווייתנים אחרים כגון הלווייתן גדול הסנפיר (Humpback whale), הכחולים אינם שוחים בלהקות ולעתים נדירות מציגים את זנבם או קופצים מעל פני המים ל"שעשוע". זהו לווייתן ביישן יחסית, וכדי להגיע לקרבה אליו צריך מידה רבה של סבלנות, טכניקה, ניסיון ומקצוענות.
  הלב שלהם לבדו יכול לשקול כמו מכונית, ומזרים כ-10,000 ליטרים של דם כדי להחזיק את החיה הענקית הזו בחיים. הלשון שלהם שוקלת יותר מפיל. הם יכולים להגיע לשיא גודל של כ-30 מטר, ומשקל של עד 180 טונות! אפילו הוולדות שזה עתה נחלצו מרחם אמם מגיעים לאורך של כ-8 מטרים, והם גומעים מדי יממה כ-400 ליטר מחלב אמם.
  הלווייתנים הכחולים מאכלסים את האוקיינוסים אבל רק במקומות ספורים ניתן לצפות בהם בסבירות גבוהה, ואזור היעד שלנו לאורך חופי מערב ארה"ב הוא היעיל והפרודקטיבי ביותר בעולם, בזמן שכ-2,500 לווייתנים נודדים ממפרץ מקסיקו לאורך חופי סן דייגו וקליפורניה, ניזונים מקריל בדרכם.

מחיר הטיול כולל

 • 5 ימי פעילות שנירקול וצלילה חופשית על הסירה
 • עד 5 מטיילים-משנרקלים לכל היותר בקבוצה
 • מטוס גילוי וטייס מקצועי באיתור לווייתנים למשך 5 ימים
 • קיאקים דו-מושביים ואנשי צוות חתירה (אחד לכל קיאק)
 • ארוחת צהריים, שתייה וחטיפים על הסירה, משך 5 ימים.
 • מוביל המשלחת עמוס נחום
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגאוגרפית – אמיר גור
 • מפגש קבוצה בארץ לפני הטיול
 • סדנת ריענון ושיפור כישורים במים לפני הטיול עבור מי שאינו מורגל בשנירקול

מחיר הטיול אינו כולל

 • טיסות והעברות לאי סנטה קטלינה
 • 6 ימי לינה במלון בסנטה קטלינה – לפי בחירה
 • ארוחות שאינן כלולות, שתייה קלה ואלכוהול
 • כל פעילות נוספות מעבר למה שצוין בתכנית הטיול
 • ציוד צלילה או שנירקול (אין צלילת מיכלים בטיול זה, רק שנירקול או צלילה חופשית)
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • כל מה שלא כלול תחת הסעיף "המחיר כולל"
 • תשר לצוות הספינה והחותרים
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

13 עובדות קטנות על כריש אחד ענק

מאת: אמיר גור

כריש הענק הוא הדג השני הכי גדול באוקיינוסים. מה הוא אוכל? למה הדייגים יכולים להריח אותו מרחוק? ולאן הוא נעלם בחורף? היכנסו לכתבה וגלו 13 עובדות קטנות על כריש אחד ממש ממש גדול.

 

לכתבה המלאה

האיים המלדיביים: מפרץ האניפארו

מאת: אמיר גור

מפרץ האניפארו, או לגונת האניפארו מהווה מוקד עלייה לרגל לחובבי טבע וצוללים שרוצים להיפגש עם "הגדולים" של האוקיינוסים, במספרים גדולים. המפרץ הוכרז בשנת 2011 כאתר מורשת טבע של ארגון UNESCO העולמי, וזה שם את המקום בשורה אחת עם שמורות טבע עולמיות מפורסמות כאיי גלפגוס, שמורת קומודו ואחרים. 

לכתבה המלאה

ספארי צלילה במלדיביים - גן עדן בגובה פני הים

מאת: טל עמית

שוב ההתרגשות הזו שלפני. לא משנה כמה פעמים הייתי שם, עדיין יש תמיד את ההתרגשות שלפני. הציפייה הזו, לתחושות שיש רק שם: השקט, הנוף המדהים, החול הלבן, ומי הטורקיז. ומנגד לכל השקט הזה – הטירוף, המסיבה הגדולה של מתחת למים. האיים המלדיביים. כל קבוצה שאני נוסעת איתה, מסכמת בזה שככה כנראה נראה גן עדן.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה קסום באי זנזיבר

מאת: מי-טל גבינג

לאן אתם? שאלה הבודקת הבטחונית בנתב"ג. "לזנזיבר" קרנו אליה בפרצופים מאושרים. רק השם שהתגלגל בפינו טמן בחובו הבטחה אקזוטית קסומה. מי-טל גבינג, מדריכת טיולי צלילה בחברה הגיאוגרפית, חזרה עם קבוצת מטיילים מספארי צלילה בזנזיבר, והיא כאן כדי לספר מה מחכה לכם באי התבלינים, מעל ומתחת למים.

לכתבה המלאה

אתרי הצלילה המפורסמים ביותר בעולם

מאת: אמיר גור

בכל מקום שבו יש ים, יש אתרי צלילה. ריכזנו כאן רשימה של אתרי הצלילה המפורסמים ביותר בעולם. אלה הם לאו דווקא האתרים הטובים ביותר, אבל הם בהחלט אתרים שכדאי להכיר, ואם יזדמן לכם להיות באזור, המידע הזה יוכל להיות שימושי מאוד ולהפוך מפנטזיה למציאות…

לכתבה המלאה

ספארי צלילה עם כרישים - 10 טיפים לכרישאי המתחיל

מאת: אמיר גור

הידעתם שיותר צוללנים נפגעים מהתחשמלות של טוסטר חשמלי מאשר מתקיפת כריש? ועם זאת, אסור לזלזל בכרישים כאשר אתם פוגשים אותם בצלילות. אנחנו מאמינים שצלילה עם כרישים היא דבר נפלא, ולכן ריכזנו עבורכם 10 טיפים חשובים, שכדאי לכם לשנן לפני שתצאו לפגוש אותם בשטח.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו