צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > ספארי צלילה > ספארי צלילה בגלפגוס - 13 יום


צילום: אמיר גור

ספארי צלילה בגלפגוס - 13 יום

ספארי צלילה בגלפגוס - 13 יום

הקסם של איי גלפגוס

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בתמונה: לוגו צלילה גיאוגרפיתספארי צלילה וטבע במקום המדהים ביותר בעולם!
להקות ענק של פטישנים ועוד כרישים ממינים שונים, שפע אדיר של דגה, ציפורים ימיות שמצטרפות לחגיגה, אריות ים שובבים שמגיעים לשחק, צבי ים ענקים, צבי יבשה אדירים, איגואנות בים וביבשה וגם טיולים יבשתיים לטבע הנדיר וההיסטוריה המרתקת של האיים המכושפים.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
טיסה מישראל לאקוודור

המראה מנתב"ג לפנות בוקר, קונקשן קצר ונוח באמסטרדם ונחיתה בגואיאקיל (אקוודור) בשעת אחה"צ באותו ערב. 
לינה בגואיאקיל במלון ברמת 3 כוכבים נעים ונוח.

יום 2
טיסה לגלפגוס ועליה לספינה

בבוקר נעבור לשדה התעופה ונטוס לאיי גלפגוס. ננחת באי בלטרה, בו שוכן שדה התעופה הראשי של האיים. עם היציאה מהשדה יאספו אותנו נציגי הספינה ישירות אל הספינה, נקבל את החדרים ונתמקם בביתנו לשבוע הקרוב. לאחר ארוחת הצהריים נצא לצלילה ראשונה –צ'ק דייב באתר נעים ונוח, אבל גם בו נוכל לפגוש הפתעות גדולות וקטנות. 
לינה בספינה Majestic Explorer.

יום 3
2 צלילות וביקור באי סימור הצפוני

בבוקר נבצע שתי צלילות באי מוסקרה, בו נקווה לפגוש עטלפי ים ומחבטנים ממינים שונים, כרישים לבני קצוות ואולי אף כרישי גלפגוס, מורנות, צבי ים ואם יתמזל מזלנו אז גם מנטה חולפת או דג מולה מולה! לאחר הצלילות נצטייד בנעלי הליכה ומצלמה, ונרד לביקור באי סימור הצפוני, המכונה "אי הציפורים", ולא בכדי. באי המיוחד הזה אפשר לראות את הסולה כחולת הרגל בחיזור ובקינון, את הפריגטות המלכותיות מנפחות את הצוואר כבלון אדום, איגואנות ימיות ויבשתיות, אריות ים, לטאות לבה, סרטנים אדומים, שחפים אנדמיים ועוד מינים רבים. לאחר הסיור נשוב לספינה, ובזמן שניהנה מארוחת ערב משובחת, המג'סטיק תפליג מערבה לעבר האיים איסבלה ופרננדינה, האיים המערביים והפעילים ביותר מבחינה געשית.
לינה בספינה Majestic Explorer

יום 4
ארבע צלילות מיוחדות באיסבלה ופרננדינה

נתעורר השכם בבוקר מול האי פרננדינה, המערבי ביותר והגעשי ביותר –  למעשה האי כולו הוא הר געש אחד גדול ופעיל, שאחת לכמה שנים מתפרץ במופע של לבה ואש. שתי הצלילות שנבצע באתר הצלילה פונטה דאגלס שלמרגלות הר הגעש, הן צלילות רדודות במפרץ סגור, אולי המקום היחיד באיים שבו קיים סיכוי לפגוש ולצלול עם קורמורן חסר תעופה, לשחות עם פינגווינים, לפגוש איגואנות ימיות בצלילה, נאחזות בסלעים אפופי אצות ולתמרן בין עשרות רבות של צבי ים ענקיים. בצהריים נפליג מעט צפונה אל האי הסמוך איסבלה, שם נצלול באתר פונטה ויסנטה רוקה – עוד אתר ביזארי וייחודי ביותר, שמזמן הפתעות שאי אפשר לקבל במקומות אחרים בגלפגוס: זה אולי אתר הצלילה הטוב ביותר בעולם למפגש קרוב עם דג המולה מולה המסתורי, ובנוסף נמצא כאן את "דג יאסר ערפאת" הפוטוגני, כריש ראש השור שהוא "מאובן חי" מתקופת היורה ולא נראה אותו באף מקום אחר באיים, אריות ים עשויים לבוא להשתעשע ובין שפע האלמוגים הרכים באתר זה, נוכל גם לחפש סוסוני ים בגודל מפלצתי. הצלילות באיים המערביים הן במים קרים בהרבה מהאיים האחרים, אבל צופנות בחובן הזדמנויות שלא יסולאו בפז למפגשים של פעם בחיים! אחרי ארבע צלילות מרתקות, ניפרד מאיסבלה ונפליג הרחק צפונה, אל האיים הצפוניים דרווין ווולף.

יום 5
ארבע צלילות באי וולף (Wolf Island)

היום נבצע 4 צלילות מדהימות באי וולף, אותו פוקדות להקות ענק של פטישנים, וגם ברקודות, עטלפי ים, צבי ים, אריות ים, עופות ימיים רבים ועוד שפע אדיר של חיים ואקשן. מובטחות לנו מהצלילות הטובות ביותר שאפשר לבקש. לעת ערב נפליג עוד צפונה אל האי דרווין. 
לינה בספינה Majestic Explorer.

יום 6
צלילות באי דרווין (Darwin Island)

נשכים מוקדם בבוקר למרגלותיה של קשת דרווין המפורסמת, ליום מדהים הכולל ארבע צלילות ב"תיאטרון של דרווין", אתר הצלילה המפורסם של האיים, שמזמן מפגשים עם מאות פטישנים, עטלפי ים ענקיים ושפע אדיר של דגה. 
לינה בספינה Majestic Explorer.

יום 7
צלילות באי וולף

נחזור לאי וולף ונבצע 3 צלילות אחרונות באיים הצפוניים, ואם נרצה לגוון מצלילות הפטישנים ושאר הכרישים, נוכל לבלות גם בצלילות של מערות, בהן נקווה לפגוש אריות ים, מורנות ענקיות ועוד. לאחר הצלילות ניפרד לשלום מהאיים דרווין ווולף, ונפליג דרומה חזרה אל האיים המרכזיים של גלפגוס. 
לינה בספינה Majestic Explorer.

יום 8
צלילות באי קוזין (Cousin Rock) וביקור באי ברתולומה

נבצע שתי צלילות בוקר באיים המרכזיים, למפגשים עם אריות ים, עטלפי ים, כרישים לבני קצוות וגם הזדמנות להתבונן בבעלי חיים קטנים יותר כמו חשופיות, דגי שונית ועוד. לאחר ארוחת הצהריים נפליג אל האי ברתולומה ונטפס אל פסגת האי, בו אפשר לראות את הנוף הכי יפה באיים, תצורות געשיות טיפוסיות, עופות שונים וביניהם סיכוי טוב מאוד לראות את טורף העל האימתני של האיים – עקב גלפגוס (=נץ גלפגוס). בשעת אחר צהריים נפליג חזרה לנקודת תחילת ההפלגה שלנו, בסמוך לאי סנטה קרוז, ונבלה לילה אחרון בספינה. 
לינה בספינה Majestic Explorer.

יום 9
טיולי טבע באי סנטה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מהספינה וצוותה, ובדרכנו מהספינה לעיירה פוורטו איורה, נבקר באזור ההררי כדי להתבונן מקרוב בצבי גלפגוס, צבי היבשה הגדולים בעולם, בציפורי השיר האנדמיות לאיים והצמחייה הייחודית של האזורים הגבוהים ומשופעי הגשם. נבקר גם באחת ממנהרות הלבה העתיקות, ונלמד עוד על המאפיינים הוולקניים שיצרו את האיים. בנוסף ננסה לאתר באזור את אחד מדורסי הלילה הייחודיים לאיים, אוח גלפגוס ואוח האסמים. נאכל צהריים במסעדה באחת החוות שבמרכז האי, ובשעות אחה"צ נגיע לעיירה פוורטו איורה, הגדולה ביותר באיים, ובה נתמקם במלון. מי שירצה יוכל לצאת לסיור רגלי קסום נוסף אל בריכות המלח ונקיקים חבויים של מי טורקיז, או לבקר בתחנת המחקר ע"ש צ'רלס דרווין, הפתוחה לציבור, או סתם לשוטט ברחובות העיירה המקסימה פוורטו איורה, לקניות וגלידה טובה. 
לינה במלון Mainao.

יום 10
הפלגה לאי איסבלה, סיור באי ושנירקול

נעלה בבוקר על המעבורת המוקדמת, של שעה 07:00, ומקץ שעתיים של הפלגה נגיע אל העיירה פוורטו ויאמיל שבדרום האי איסבלה. עם הגיענו, מהמעבורת נעלה לסירה נוספת ולאחר הפלגה קצרה נוספת נגיע לאזור Los Tuneles, אחד המקומות הקסומים והיפים בגלפגוס – תצורת הלבה יצרו קשתות ונקיקים במי הים חדרו לתוכן ונוצרו בריכות של מי טורקיז ובדולח. בין הנקיקים הללו ישנו עולם עשיר של בעלי חיים ועופות, ואנו נבקר אותם וגם נשנרקל בתוך היופי הזה. בשעת אחה"צ נתמקם במלון בעיירה, ונבלה ערב רגוע בחופי העיירה השקטה והמנומנמת… 
לינה במלון Isamar או Casa Marita.

יום 11
ביקור בהר הגעש סיירה נגרה וטיול קיאקים

בבוקר נצא לטיול רגלי אל הר הגעש הגדול ביותר באיי גלפגוס, סיירה נגרה – "הפסגה השחורה". למרות היותו הר געש פעיל ומעשן, לא נצפה לראות בו לבה אדומה ומבעבעת אלא נופים געשיים, תמרות עשן מרוחקות במרכז הלוע רחב הידיים ובעיקר נופים פנורמיים אל מרחבי הים שמסביב והאיים שמקיפים את איסבלה. בצהריים נצא לטיול קיאקים לאזור שמכונה Tintoreras, שם נקווה לפגוש שוב את פינגווין גלפגוס החינני, איגואנות ימיות שוחות, אריות ים ועוד. בשעת אחר צהריים נעלה שוב על המעבורת ונשוב אל האי סנטה קרוז, ללילה אחרון בעיירה פוורטו איורה ובאיי גלפגוס. 
לינה במלון Mainao.

ימים 12-13
טיסות חזרה ארצה

בשעת בוקר נעלה לטיסה חזרה לאקוודור, ולאחר קונקשן בגואיאקיל נטוס לאמסטרדם ומשם לתל אביב. נחיתה בתל אביב בלילה שבין 10 ל-11 ביוני.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאהחזרהימיםמחירהערות
29/05/2011/06/2013$9,290

בהדרכת אמיר גור

 • תוספת של $225 לאדם בחדר בסיפון עליון.
 • הספינה: Majestic Explorer
  הספינה החדישה והאיכותית ביותר שפועלת בגלפגוס, הושקה ב-2018 והעלתה את רף רמת ספינות הצלילה באיים. בעלת אורך 36 מטר ורוחב של 7 מטרים, מרווחת ויציבה. 8 חדרים זוגיים עם מיטה זוגית/מיטות נפרדות, בכל החדרים חלון חיצוני, שירותים ומקלחת פרטיים, מיזוג אוויר ומקום רב לאחסון. סיפון עליון מרווח וכיפי עם ג'קוזי, סיפון צלילה נוח בירכתיים ושתי סירות זודיאק לצלילה.


תנאי תשלום 

 • 30% עם הרישום לטיול, 30% כשנה לפני מועד יציאת הטיול ו-40% כ-90 יום לפני מועד היציאה לטיול. 
 • כל תשלום באשראי אפשר ב-3 תשלומים שווים.


דמי ביטול 

 • עד 180 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם עבור ההפלגה וסידורי הקרקע, למעט דמי ביטול מונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו, ומקדמה בלתי חוזרת בסך 1,200 $. 
 • מ-180 ועד 90 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 25% ממחיר ההפלגה וסידורי הקרקע, בנוסף לדמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו. 
 • פחות מ- 90 ימי עבודה לפני הנסיעה – דמי ביטול בסך 100% מעלות הטיול. 

בנוסף – דמי הביטול כפופים לכל תנאי הביטול שיחולו על ידי הספקים בחו"ל, אם הם שונים מאלה המפורטים לעיל. למסלולים שיש להם תנאי ביטול מיוחדים מצורף פירוט בנפרד. 
ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל. הכסף המוחזר יחושב בערכים דולריים. 
הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס). 
הבהרה לגבי "ימי עבודה": ימי עבודה הם הימים א' עד ה' – להוציא חג או ערב חג. 

טיסות

שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, עלול להביא לשינויים במסלול הטיול. משרדנו יעשה כל מאמץ כדי לחסוך מהנוסעים הוצאות כספיות נוספות, יחפש עבורם חלופות מתאימות ויפעל למענם אל מול חברות-התעופה והספקים בחו"ל, אולם במידה ויהיו תוספות-מחיר הנובעות משינויים מסוג זה, יישאו המטיילים, בהוצאות אלו במלואן. הודעה על שינוי בלוח-הטיסות תיתכן בהתראה קצרה ביותר.

הערות

 • מסלול זה הוא מסלול כללי בלבד וייתכנו שינויים בשטח על פי עדכוני הספינה, מזג האוויר ועוד.
 • מסלול הטיסות הוא להמחשה בלבד, מסלול סופי (דומה/זהה) ייקבע כשנה לפני מועד ההפלגה, ייתכן שבאמצעות חברת תעופה אחרת.

המחיר כולל

 • טיסות בינ"ל ת"א – אמסטרדם – גואיאקיל (או במסלול דומה).
 • טיסות פנים.
 • הפלגה בספינה Majestic Explorer.
 • תחבורה: העברות לספינה וממנה בגלפגוס.
 • כלכלה מלאה בהפלגה, חלקית בטיולים הנלווים.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגאוגרפית – אמיר גור.
 • מדריכים דוברי אנגלית בהפלגה ובסיורים.
 • הפלגת צלילה (7 לילות), ע"ב מיכל ומשקולות, כ-18 צלילות.
 • מפגש קבוצה בארץ לפני הטיול.

המחיר אינו כולל

 • טיפים לצוות מקומי בספינה ובהדרכות היבשתיות.
 • מסי גלפגוס, תא לחץ, פארקים ועוד: כ-150 דולר (לתשלום בספינה).
 • תוספת התייקרות דלק: 150 דולר לאדם (לתשלום בספינה).
 • חבילת נייטרוקס, לא חובה אך מומלץ מאוד: 150 דולר (לתשלום בספינה).
 • מיכל 15 ליטר למי שזקוק.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • ארוחות שאינן במסגרת ההפלגה.
 • השכרת ציוד צלילה כולל מחשב, למעט מיכל ומשקולות.
 • שתייה אלכוהולית.
 • כל מה שלא כלול תחת הסעיף "המחיר כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

ריף הוק – מה זה, איך משתמשים בזה ומהיכן משיגים כזה?

מאת: ירדן גור

לא כולם מכירים את ה"ריף הוק" (Reef hook), גם אם הם צוללים מנוסים שכבר ראו עולם. לא מדובר בפריט חובה שבלעדיו לא ניתן לצלול, אך בהחלט באביזר צלילה שהופך את צלילות הזרם לחוויה אחרת לגמרי, ועוזר להאריך את זמן השהות באזורים דינמיים, ללא השקעת מאמץ נוסף מצדכם.

לכתבה המלאה

עידן המחשב: 5 סיבות טובות להשתמש במחשב צלילה

מאת: ירדן גור

טבלאות הצלילה הספורטיבית היו בעבר כלי מרכזי בתכנון הצלילה. היום יש אביזר צלילה שהפך את חיינו לקלים יותר, חכמים יותר, ובעיקר – לבטוחים יותר – מחשב הצלילה. בכתבה, כמה סיבות טובות להתחיל להסתובב עם מחשב.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה בסוקורו, מקסיקו

מאת: אילנה נאורי

ברוכים הבאים לארץ הטאקו, הסומבררו והכרישים! סוקורו, אי וולקני הממוקם כ-600 ק"מ מערבית לחופי מקסיקו, הוא אחד מיעדי הצלילה המרתקים ביותר, בזכות עושר הדגה, הנופים מעל ומתחת למים, מיני הכרישים – שמציפים את האזור בכמויות, וכמובן – בזכות המנטות האוקייניות גדולות הכנף, שפוקדות את האי בנקודות קבועות, ומגלות עניין רב בצוללים.

לכתבה המלאה

צ'ק ליסט אריזה לספארי צלילה וטיול נלווה

מאת: ירדן גור

יוצאים לספארי צלילה? הכנו במיוחד עבורכם צ'ק ליסט של הדברים שכדאי לכם לארוז לקראת היציאה לטיול מסוג זה. מהנסיון שלנו, חשוב לאזן בין מה שצריך, למה שרוצים ולמה שאומר המשקל של חברת התעופה…. אז כדי שלא תשכחו שום דבר חשוב, היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

איך אורזים לספארי צלילה?

מאת: ירדן גור

לפני יציאה לספארי צלילה כדאי לחשוב על אופן אריזת המזוודה, חלוקה נכונה של הציוד והיכרות עם "חוקי המשחק" של חברות התעופה, כדי להבטיח שהכל יעבור חלק, תרתי משמע. אז איך נערכים נכון? לטיפים והמלצות היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו