צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > ספארי צלילה > צלילה גיאוגרפית - סדרת הרצאות


צילום: רפי עמר

צלילה גיאוגרפית

צלילה גיאוגרפית

סדרת הרצאות על צלילה וים

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בתמונה: לוגו צלילה גיאוגרפיתתכנית ההרצאות לסדרת "צוללים גיאוגרפית", עונה שביעית

ההרצאות מתקיימות בחנות הצלילה שבא ים (צומת כפר שמריהו), בשעה 19:00 בתאריכים המצוינים.
הכניסה חופשית, אך יש להירשם מראש בעמוד ההרצאה.
כיבוד, שתייה, חנייה בשפע, אווירה טובה וערב מעניין – מובטח.
מוזמנים להביא חברים, אוהבי ים וטבע. 

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

"לוליגו" - עושים חיים בים

מרצה: ד"ר בעז מייזל
מועד ההרצאה: 13.11.18 יום שלישי, בשעה 19:00
הים התיכון והים האדום מהווים בית למאות מיני בעלי חיים, מקטנים ועד גדולים. בעז מייזל, מדריך צלילה בכיר וד"ר לביולוגיה ימית, יעשה לנו סדר בעולם החי התת ימי, ויספר על המינים שלא דמיינו למצוא פה, מתחת לאף, תוך שיוכם למחלקות עולם החי. הוא ירחיב על הסכנות העכשוויות האורבות לחיים בים ומה אנחנו כצוללים יכולים לעשות בכדי לעזור. בין היתר, יוצגו לוחות הזיהוי של חברת "לוליגו", שהוא מבעליה, ככלי בדיווח ובהיכרות עם המינים השונים.
להרשמה להרצאה >

 

צלילת חיפוש, חילוץ והצלה

מרצה: פליקס לוטן
מועד ההרצאה: 19.12.18 יום רביעי, בשעה 19:00 
רבים מאיתנו מחפשים כיצד לתרום דרך התחביב שלנו, ולקחת חלק בפעילות החשובה של איתור נעדרים מתחת למים, ביחידות החילוץ. אך מה באמת אנחנו יודעים על סוג זה של צלילה? 
פליקס לוטן – מדריך בכיר ותיק, המאמן ובוחן מדריכים במספר ארגוני צלילה, עוסק בתחום צלילת החיפוש, חילוץ וההצלה במסגרות שונות בארץ ובעולם, כבר למעלה מעשור. במפגש הוא יאיר מעט על הפעילות, שלעיתים תכופות מתבצעת בחושך, ויציג תחום צלילה אחר, שונה ומאתגר.

עולמו הזעיר של הפלנקטון

מרצה: אמיר גור
מועד ההרצאה: 02.01.19 יום רביעי, בשעה 19:00
בשקט בשקט, מתחת לרדאר שלנו, מתקיים עולם שלם של יצורים – חלקם חייזריים ומרתקים – המהווה את הבסיס לחיים בים. הפלנקטונים, "נוודי האוקיינוסים", נמצאים בכל מקום, במגוון אין סופי של צורות וגדלים, תופסים את הזרם ונעים עמו ברחבי הים, ומזינים את בעלי החיים הגדולים ביותר ששוחים במימיו. בערב החווייתי שכולו יוקדש ליצורים הקטנים, יגלה לנו אמיר גור – מדריך צלילה וביולוג ימי, את סודות הפלנקטון, על סוגיו השונים.

חידושים בעולם הארכיאולוגיה הימית

מרצה: קובי שרביט
מועד ההרצאה: 03.02.19 יום ראשון, בשעה 19:00
השילוב המנצח בין אהבת הים, הצלילה והמחקר התת ימי, מתממש בתחום הארכיאולוגיה הימית לאורך חופי ארצנו. ישראל, שמיקומה ההיסטורי בסמוך לעורק מסחר בין לאומי הפך אותה לגן עדן של ממצאים ארכיאולוגיים תת ימיים, מובילה גם כיום – בשדה החידושים. קובי שרביט, ארכיאולוג ימי המזוהה עם התחום יותר מכל, מספר את הסיפור הבלשי המחכה להיחשף במצולות, על ממצאים מפתיעים שעלו במהלך השנים, על קיסריה העתיקה והסודות הטמונים לחופיה ועל כל החידושים החמים בעולם הארכיאולוגיה הימית, שמקדמים את המחקר אל העתיד.

פורים מתחת למים - הרצאה למבוגרים, לילדים ולנוער

מרצה: אמיר גור
מועד ההרצאה: 19.03.19 יום שלישי, בשעה 18:00 
גם בטבע, חגיגת פורים – בעלי החיים מתחפשים על בסיס יומי, אך חייהם תלויים באיכות התחפושת… בערב חווייתי ומשעשע, הפתוח לכולם ומוקדש במיוחד לדור הצעיר של אוהבי הים, נכיר את מגוון הפטנטים וההפתעות שבעלי החיים הימיים נעזרים בהם בכדי לשרוד, והכל תוך הצגת הנושא בהומור ובאופן שמתאים וברור לכל גיל.

הרצאה בהפתעה - ערב מסכם של הסדרה

מועד ההרצאה: 10.04.19 יום רביעי, בשעה 19:00
פרטים יגיעו בהמשך, מומלץ לעקוב.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?