צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > ספארי צלילה > ספארי צלילה באיים הסרוניים - 8 ימים - אודיסיאה יוונית עם צלילה ועוד

ספארי צלילה באיים הסרוניים - 8 ימים

ספארי צלילה באיים הסרוניים - 8 ימים

אודיסיאה יוונית עם צלילה ועוד

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בתמונה: לוגו צלילה גיאוגרפיתטיול צלילה ושייט באיים הסרוניים והים האיגאי. מאתונה לאי הידרה, דרך מיטב אתרי הצלילה של הים האיגאי והאתרים ההיסטוריים המופלאים של יוון. ההפלגה במפרשית קטמרן קסומה ומפנקת, לקבוצה קטנה מאוד, באווירה אינטימית וייחודית.

הספינה: קטמרן ATHOS 
מפרשית קטמרן קלאסית ומשובחת, באורך 47 רגל, מאובזרת ונוחה להפלגה שמשלבת צלילות עם חוויות של הפלגה ים תיכונית. 
בספינה 4 חדרים זוגיים, בכל אחד מיטה זוגית, אולם שניים מהם יכולים להתחלק למיטות נפרדות ע"י הוספת מחיצה בין המיטות. 
בכל חדר שירותים ומקלחת פרטיים. 
חשוב לדעת שזו מפרשית שמותאמת לצוללים ולא ספינת צלילה טיפוסית.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
נחיתה באתונה והגעה ליאכטה

טיסת בוקר קצרצרה וישירה מתל אביב לבירת יוון, ננחת בבוקר ונגיע למרינה של אתונה, שם נעלה על הקטמרן המקסימה Athos, עליה נבלה ב-7 הלילות הבאים ברחבי הים האגאי. ננצל את הבוקר להתארגנות בספינה, הכנת הציוד וכו', ובשעת אחה"צ נפליג החוצה מהמרינה ונעגון במפרץ קסום, מתחת למקדשו של פוסידון. אם יתאפשר, נבקר במקדש ונצפה ממנו אל השקיעה. 
לינה ביאכטה Athos

יום 2
צלילות באוניה טבועה ובמערה

נתחיל את היום בצלילה באונייה טבועה בשם Kyra Leni, אוניית משא באורך 99 מ', היושבת על קרקעית חולית בעומק 20-25 מטרים, באזור ללא זרמים. לאחר מכן נבקר במערת כלבי הים, שם נקווה למפגש פנים מול פנים עם היונק הגדול הנדיר ביותר בכדור הארץ – כלב הים הנזירי! נרים עוגן ונפרוש מפרשים, ונפליג לעבר מפרץ Agios Nikolaos שבו נעגון ללילה. מתחת לספינה, על קרקעית רדודה בעומק 8 מטרים שוכנת אונייה טבועה לא מוכרת, ובה נבצע צלילת לילה!

יום 3
בית קברות למכוניות והפלגה לאי Fleves

נתחיל את היום בצלילה עמוקה יחסית (20-27 מטר במגרש מכונית תת-ימי, צלילה ביזארית בין מכוניות ישנות שהושלכו מסיבה לא ברורה אל הים. פרט למראה הסוריאליסטי, היום המכוניות גם מהוות בית לערב רב של בעלי חיים ימיים, דגים, תולעים ותמנונים, וזו צלילה מרתקת. אחרי ארוחת הבוקר נפליג דרומה במפרץ הסרוני, לעבר האי Fleves, לצלילה שנייה רדודה לאורך הריף. נלון את הלילה בעגינה ליד האי.

יום 4
צלילות באי Fleves וביקור באי Aegina

השכם בבוקר נבצע שתי צלילות נוספות באי Fleves, אשר אהוב מאוד על צוללים המקומיים בזכות הטופוגרפיה המרתקת ושלל בעלי החיים שבו. נפליג מערבה אל האי Aegina, בו נרד בצד הצפוני מזרחי של האי, לביקור במקדש האלה אפאיה (Aphaia temple), אלת הפוריות והחקלאות. בזמן שנבקר במקדש ובסביבתו, צוות ה-Athos יפליג סביב לאי Aegina ויחכו לנו במרינה המסודרת של האי, אליה נגיע בשעת ערב. נצא לארוחת ערב במסעדה ונבלה בטיילת, לפני שנחזור לספינה ללינת לילה במרינה.

יום 5
צלילות באוניה טבועה

נפליג אל האי Dhoroussa שבינו לבין האי השכן מפרידה תעלה צרה, אשר בה נעגון למספר שעות ונבצע 2 צלילות באונייה הטבועה Avantis, באורך 80 מטר. האונייה מונחת על צדה ומאפשרת חדירה ומבט אל תאים פנימיים בבטחה יחסית, ועל כן כדאי לבצע בה שתי צלילות. לאחר מכן נרים עוגן ונפליג דרומה אל האי Poros.

יום 6
הפלגה וצלילות באי אידרה

ננצל את רוח הבוקר להפליג עם מפרשים אל האי המקסים אידרה (Hydra), בו נבצע צלילה או שתיים בשונית ים תיכונית צבעונית במיוחד, בקיר תלול, מעברים ועוד. נעביר את הלילה בנמל של אידרה או במפרצון סמוך.

יום 7
הפלגה צפונה

נפליג חזרה צפונה אל המרינה שלנו באתונה ובדרך נעצור ונעגון במפרצים ככל שהזמן ומזג האוויר יאפשרו לנו. נעביר את הלילה במרינה Olympic Marina Lavrion.

יום 8
פרידה מהספינה וטיול באתונה

לאחר ארוחת הבוקר ביאכטה ניפרד לשלום מאפוסטולוס ומצוות ה-Athos, ונצא לסיור ברכב באתרי אתונה, כשגולת הכותרת היא כמובן מקדש האקרופוליס המפורסם. לאחר מכן נגיע לשדה התעופה לטיסה קצרה חזרה ארצה.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאהחזרהימיםמחירהערות
12/10/1919/10/198€2,390

בהדרכת אילנה נאורי

 • מחיר הטיול עשוי להשתנות בהתאם למחיר הטיסות אם לא מזמינים מוקדם כשזמינות טיסות זולות.
 • לו"ז ההפלגה הוא להמחשה בלבד, ועשוי להשתנות עפ"י מצב הים ושיקולים נוספים.


אופי הספינה וההפלגה: 
הספינה Athos היא מפרשית קטמרן שהותאמה לצרכי צוללים, אבל היא בנויה כספינה מפרשית, צפופה ואינטימית יותר מספינות צוללים קלאסיות. בנוסף, צוות הספינה הוא 3 בלבד, ולכן המפליגים מתבקשים לעתים לקחת חלק ב"משימות" שונות בהפעלת הסירה, החל מפרישת המפרשים ועד קשירת חבלים, כל אחד לפי רצונו ונכונותו (אף אחד לא יתבקש למלא משימות שאינו מעוניין בהן). אם יש שאלות או ספקות לגבי אופי ההפלגה, מומלץ להיוועץ ולשאול. 

אופי הסיורים והטיולים:
כושר הליכה בסיסי נחוץ לחלק מהסיורים הרגליים שיוצאים מהספינה, הליכה במסלולים קצרים שהמסלול לא בהכרח סלול, טיפוס במדרגות תלולות שמאפיינות את העיירות באיים היווניים ובאתרים הארכיאולוגיים וכיוצא בזה. מי שמתקשה בהליכה ייאלץ לוותר על חלק מהמסלולים, ונעשה כל מאמץ למצוא פעילות חלופית מהנה.

תנאי תשלום 
50% עם הרישום לטיול ו-50% כ-90 יום לפני מועד היציאה לטיול.
כל תשלום באשראי אפשר ב-3 תשלומים שווים. 

דמי ביטול 

 • עד 90 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם עבור ההפלגה וסידורי הקרקע, למעט דמי ביטול מונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו, ומקדמה בלתי חוזרת בסך 850 $ למטייל.
 • מ-90 ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 50% ממחיר ההפלגה וסידורי הקרקע, בנוסף לדמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
 • פחות מ-45 ימי עבודה לפני הנסיעה – דמי ביטול בסך 100% מעלות הטיול.

בנוסף – דמי הביטול כפופים לכל תנאי הביטול שיחולו על ידי הספקים בחו"ל, אם הם שונים מאלה המפורטים לעיל. למסלולים שיש להם תנאי ביטול מיוחדים מצורף פירוט בנפרד.
ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל. הכסף המוחזר יחושב בערכים דולריים.
הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס).
הבהרה לגבי "ימי עבודה": ימי עבודה הם הימים א' עד ה' – להוציא חג או ערב חג.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בקו המוצע.
 • הפלגת צלילות ביאכטת מפרש (קטמרן) במסלול גמיש בים האגאי.
 • לינה בספינה (7 לילות).
 • כלכלה מלאה במהלך כל ימי ההפלגה – למעט 2-4 ערבים במסעדות לבחירתנו.
 • הדרכה מקומית מטעם הספינה באנגלית.
 • מדריכה ישראלי מלווה – אילנה נאורי.
 • מיכל (12 ל') ומשקולות.
 • חצי יום טיול באתונה ואתריה ביום האחרון.

מחיר הטיול אינו כולל

 • כניסה לאתרים נוספים במהלך ההפלגה, לפי בחירה.
 • פעילויות נוספות שאינן מצוינות כאן.
 • השכרת ציוד צלילה.
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • ארוחות במסעדות: 2-4 במהלך ההפלגה ועוד 2-3 ארוחות בזמן הטיולים לפני ואחרי.
 • טיפים לצוות הספינה וההדרכה.
 • שתייה אלכוהולית וקלה פרט למים.
 • הוצאות אישיות.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

ריף הוק – מה זה, איך משתמשים בזה ומהיכן משיגים כזה?

מאת: ירדן גור

לא כולם מכירים את ה"ריף הוק" (Reef hook), גם אם הם צוללים מנוסים שכבר ראו עולם. לא מדובר בפריט חובה שבלעדיו לא ניתן לצלול, אך בהחלט באביזר צלילה שהופך את צלילות הזרם לחוויה אחרת לגמרי, ועוזר להאריך את זמן השהות באזורים דינמיים, ללא השקעת מאמץ נוסף מצדכם.

לכתבה המלאה

עידן המחשב: 5 סיבות טובות להשתמש במחשב צלילה

מאת: ירדן גור

טבלאות הצלילה הספורטיבית היו בעבר כלי מרכזי בתכנון הצלילה. היום יש אביזר צלילה שהפך את חיינו לקלים יותר, חכמים יותר, ובעיקר – לבטוחים יותר – מחשב הצלילה. בכתבה, כמה סיבות טובות להתחיל להסתובב עם מחשב.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה בסוקורו, מקסיקו

מאת: אילנה נאורי

ברוכים הבאים לארץ הטאקו, הסומבררו והכרישים! סוקורו, אי וולקני הממוקם כ-600 ק"מ מערבית לחופי מקסיקו, הוא אחד מיעדי הצלילה המרתקים ביותר, בזכות עושר הדגה, הנופים מעל ומתחת למים, מיני הכרישים – שמציפים את האזור בכמויות, וכמובן – בזכות המנטות האוקייניות גדולות הכנף, שפוקדות את האי בנקודות קבועות, ומגלות עניין רב בצוללים.

לכתבה המלאה

צ'ק ליסט אריזה לספארי צלילה וטיול נלווה

מאת: ירדן גור

יוצאים לספארי צלילה? הכנו במיוחד עבורכם צ'ק ליסט של הדברים שכדאי לכם לארוז לקראת היציאה לטיול מסוג זה. מהנסיון שלנו, חשוב לאזן בין מה שצריך, למה שרוצים ולמה שאומר המשקל של חברת התעופה…. אז כדי שלא תשכחו שום דבר חשוב, היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

איך אורזים לספארי צלילה?

מאת: ירדן גור

לפני יציאה לספארי צלילה כדאי לחשוב על אופן אריזת המזוודה, חלוקה נכונה של הציוד והיכרות עם "חוקי המשחק" של חברות התעופה, כדי להבטיח שהכל יעבור חלק, תרתי משמע. אז איך נערכים נכון? לטיפים והמלצות היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו