צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > ספארי צלילה > מירוץ הסרדינים 2019 - 12 יום - אל חגיגת הטבע של חופי אפריקה

מירוץ הסרדינים 2019

מירוץ הסרדינים 2019

אל חגיגת הטבע של חופי אפריקה

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

flying_camelמדי שנה בחודשים יוני-יולי מיליוני סרדינים לאורך האוקיינוס ההודי של דרום אפריקה, מושכים סביבם מגוון טורפים כגון כרישים, דולפינים, עופות ימיים ולווייתנים. התופעה, המכונה "מירוץ הסרדינים", ידועה כאחת מתופעות הטבע הפראיות ביותר באוקיינוסים. בנוסף, בתקופה זו נודדים הלווייתנים גדולי הסנפיר מהאוקיינוס הדרומי העשיר בחומרי הזנה, לעבר מים טרופיים למטרות רבייה ומפגשים חברתיים. נצא לטיול מטורף לתוך הטבע העשיר הזה, לצלילות עם מגוון כרישים, שנירקולים עם יונקים ימיים ואקשן מדהים לאורך החוף, שמכונה – לא בכדי – "החוף הפראי" של אפריקה. 

על הרזורט Anchorage Hotel 
מלון Anchorage ממוקם בשפך נהר האומטטה, מצפון ל-Coffee Bay ובמרכז "החוף הפראי". בשטח המלון יש בר ומסעדה עם נוף מקסים אל הים, ואפשר לצאת לשוטט בחופים הקסומים שמסביב, בין בריכות סלע לחופים חוליים רחבי ידיים. החדרים זוגיים (מיטות נפרדות או מיטה זוגית לפי הצורך), שירותים ומקלחת פרטיים בכל חדר, מיזוג אוויר ושירות חדרים. ארוחות בוקר וערב נאכל ברזורט, ונצטייד בארוחות צהריים ארוזות לשעות הפעילות בים.

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
טיסה ליוהנסבורג וטיסת המשך לדרבן

בשעת ערב נעלה לטיסת אל על מתל אביב לדרבן.

יום 2
נחיתה בדרבן ונסיעה ל-Aliwal Shoal

בשעה 10:40 בבוקר ננחת בדרבן, ונעבור בהסעה לאזור Aliwal Shoal, ומשם נצא לצלילות ביומיים הקרובים. נגיע בשעות אחה"צ המוקדמות, נתארגן במלון ונתארגן לצלילות של מחר. לינה במלון­ ברמת 3 כוכבים מצוין ונעים בכלכלה מלאה.

ימים 3-4
צלילות באתרי Aliwal Shoal- כרישים ועוד

בימים אלה נבצע צלילות (2 צלילות ביום, תיתכן אפשרות להוסיף במקום) באזור אליוול שואל. הריף של אליוול ידוע בנוכחות גבוהה של כרישי שונית, בראש ובראשונה כרישי ה-Ragged toothed sharks הידועים בכינוי החיבה המקוצר "רג'יס". הם אינם כרישים מסוכנים כלל, אבל מבנה השיניים שלהם משווה להם מראה מאיים ומעניין. באתרים של אליוול ניתן להגיע למרחק קרוב מהכרישים הנ"ל. בצלילה אחרת באזור נבצע "צלילת כרישים" ייעודית, הכוללת Chumming (ריח דגים במים) המושך אליו כרישים ממינים שונים, ביניהם הכריש השורי, המכונה בדרום אפריקה "זמביזי".

יום 5
נסיעה מאזור Aliwal ל-Mdumbi

נסיים את הצלילות באליוול ונסע ברכב נוח לאזור Mdumbi, מדרום לעיר פורט סנט ג'ונס, למרכז הפעילות של מירוץ הסרדינים. הלודג' שלנו נמצא בשפך נהר אומטטה (Umtata River), כך שגם מבחינת התזמון וגם מבחינת המיקום הגיאוגרפי – אנחנו ממוקמים בלב-לבו של האקשן. הנסיעה אורכת כ-6-7 שעות, עם ההגעה למלון נתמקם בחדרים ונשמע על הפעילות המרגשת שצפויה לנו בימים הקרובים. 
לינה במלון­ Anchorage Hotel בכלכלה מלאה.

ימים 6-11
מירוץ הסרדינים

החלק המרכזי של הטיול כולל כמובן יציאות יומיות לחפש "אקשן", כלומר אזורי התקבצות של נחילי סרדינים ופעילות של טורפים. אי אפשר כמובן לצפות מראש היכן ומתי זה יקרה, אבל אף פעם לא משעמם שם בתקופה הזו: להקות ענק של דולפינים, נחילי סרדינים, להקות דגים טורפים (כגון טונה), מפגשים עם כרישים, לווייתן טרופי שמגיע לנחיל הסרדינים כדי לנשנש, עופות ימיים ש"יורים" את עצמם אל מתחת למים כדי לצוד. כל זאת בזמן שהלווייתנים גדולי הסנפיר, שכלל לא ניזונים מסרדינים ועסוקים בנדידה צפונה, חולפים על פנינו ומאפשר שפע של מפגשים עמם, ועם קצת מזל גם רואים אותם מתחת למים. 

על מנת לאתר את הפעילות, הצוות המקומי נעזר בדיווחים מסירות נוספות באזור וכן מקשר עם כלי טיס שמוקדש לחיפוש ריכוזי סרדינים ופעילות, ו/או בעלי חיים אחרים כדי להכווין אותנו. בנוסף, המדריך המקומי והסקיפר שלנו – מרקוס, הוא דרום אפריקני ובעלים של מועדון צלילה במוזמביק, בעל ניסיון רב באיתור האקשן ובעלי החיים מול החוף הפראי.

יום 12
נסיעה לשדה התעופה וטיסה ארצה

אחרי ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מהצוות המקומי ומהחוף הפראי של אפריקה, ונסע לשדה התעופה לטיסה ליוהנסבורג ומשם בטיסת אל על לישראל.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

תנאי תשלום 
50% עם הרישום לטיול ו-50% כ-90 יום לפני מועד היציאה לטיול.
כל תשלום באשראי אפשר ב-3 תשלומים שווים. 

טיסות 

16.06 22:00 ת"א-יוהנסבורג, נחיתה 17.06 ב-05:45
17.06 09:35 יוהנסבורג -דרבן, נחיתה 17.06 ב-10:40

27.06 16:15 פורט אליזבת – יוהנסבורג, נחיתה 27.06 ב-17:50
27.06 21:00 יוהנסבורג -ת"א, נחיתה 28.06 ב-06:40

*מותנה בזמינות הטיסות ביום ההזמנה/כרטוס 

דמי ביטול 

 • עד 90 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם עבור הצלילות וסידורי הקרקע, למעט דמי ביטול מונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו, ומקדמה בלתי חוזרת בסך 500 $ למטייל.
 • מ-90 ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 50% ממחיר הצלילות וסידורי הקרקע, בנוסף לדמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
 • פחות מ-45 ימי עבודה לפני הנסיעה – דמי ביטול בסך 100% מעלות הטיול.

בנוסף – דמי הביטול כפופים לכל תנאי הביטול שיחולו על ידי הספקים בחו"ל, אם הם שונים מאלה המפורטים לעיל. למסלולים שיש להם תנאי ביטול מיוחדים מצורף פירוט בנפרד.
ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל. הכסף המוחזר יחושב בערכים דולריים.
הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס).
הבהרה לגבי "ימי עבודה": ימי עבודה הם הימים א' עד ה' – להוציא חג או ערב חג. 

טיסות 
שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, עלול להביא לשינויים במסלול הטיול. משרדנו יעשה כל מאמץ כדי לחסוך מהנוסעים הוצאות כספיות נוספות, יחפש עבורם חלופות מתאימות ויפעל למענם אל מול חברות-התעופה והספקים בחו"ל, אולם במידה ויהיו תוספות-מחיר הנובעות משינויים מסוג זה, יישאו המטיילים, בהוצאות אלו במלואן. הודעה על שינוי בלוח-הטיסות תיתכן בהתראה קצרה ביותר.

מחיר השייט כולל

 • לינה במלון/לודג' כפי שתואר, סה"כ 10 לילות.
 • כלכלה מלאה במהלך כל ימי הטיול – למעט 1-2 ערבים במסעדות לבחירתנו.
 • שתייה קלה בסירה בימים שיוצאים לים.
 • טיסות במסלול המפורט למטה.
 • הדרכה מקומית מצוינת באנגלית.
 • מדריכה ישראלית מלווה בעלת ניסיון במירוץ הסרדינים – אופיר יהושפט.
 • מיכל (12 ל') ומשקולות.
 • סיורים יבשתיים נלווים בשעות אחרי הצהריים והיכן שיתאפשר.

מחיר השייט אינו כולל

 • פעילויות נוספות שאינן מצוינות כאן.
 • השכרת ציוד צלילה.
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • ארוחות במסעדות: 1-2 ערבים לבחירתנו.
 • טיפים לצוות המקומי וההדרכה.
 • שתייה אלכוהולית וקלה פרט למים.
 • הוצאות אישיות.
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

ריף הוק – מה זה, איך משתמשים בזה ומהיכן משיגים כזה?

מאת: ירדן גור

לא כולם מכירים את ה"ריף הוק" (Reef hook), גם אם הם צוללים מנוסים שכבר ראו עולם. לא מדובר בפריט חובה שבלעדיו לא ניתן לצלול, אך בהחלט באביזר צלילה שהופך את צלילות הזרם לחוויה אחרת לגמרי, ועוזר להאריך את זמן השהות באזורים דינמיים, ללא השקעת מאמץ נוסף מצדכם.

לכתבה המלאה

עידן המחשב: 5 סיבות טובות להשתמש במחשב צלילה

מאת: ירדן גור

טבלאות הצלילה הספורטיבית היו בעבר כלי מרכזי בתכנון הצלילה. היום יש אביזר צלילה שהפך את חיינו לקלים יותר, חכמים יותר, ובעיקר – לבטוחים יותר – מחשב הצלילה. בכתבה, כמה סיבות טובות להתחיל להסתובב עם מחשב.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה בסוקורו, מקסיקו

מאת: אילנה נאורי

ברוכים הבאים לארץ הטאקו, הסומבררו והכרישים! סוקורו, אי וולקני הממוקם כ-600 ק"מ מערבית לחופי מקסיקו, הוא אחד מיעדי הצלילה המרתקים ביותר, בזכות עושר הדגה, הנופים מעל ומתחת למים, מיני הכרישים – שמציפים את האזור בכמויות, וכמובן – בזכות המנטות האוקייניות גדולות הכנף, שפוקדות את האי בנקודות קבועות, ומגלות עניין רב בצוללים.

לכתבה המלאה

צ'ק ליסט אריזה לספארי צלילה וטיול נלווה

מאת: ירדן גור

יוצאים לספארי צלילה? הכנו במיוחד עבורכם צ'ק ליסט של הדברים שכדאי לכם לארוז לקראת היציאה לטיול מסוג זה. מהנסיון שלנו, חשוב לאזן בין מה שצריך, למה שרוצים ולמה שאומר המשקל של חברת התעופה…. אז כדי שלא תשכחו שום דבר חשוב, היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

איך אורזים לספארי צלילה?

מאת: ירדן גור

לפני יציאה לספארי צלילה כדאי לחשוב על אופן אריזת המזוודה, חלוקה נכונה של הציוד והיכרות עם "חוקי המשחק" של חברות התעופה, כדי להבטיח שהכל יעבור חלק, תרתי משמע. אז איך נערכים נכון? לטיפים והמלצות היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו