צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > ספארי צלילה > ספארי צלילה בטנזניה - 13 יום - ים ויבשה באפריקה

ספארי וצלילה בטנזניה - 13 יום

ספארי וצלילה בטנזניה - 13 יום

טיול צלילה באי מאפיה וספארי בשמורות טנזניה

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בתמונה: לוגו צלילה גיאוגרפיתטיול צלילה אל האי הקסום מאפיה, הדרומי בארכיפלג של זנזיבר, משולב עם ספארי יבשתי בשמורות הטובות ביותר באפריקה: הסרנגטי, נגורונגורו ואגם מניארה. 
חודש ינואר הוא חודש מיטבי גם לצפייה בנדידת הגנו בסרנגטי וגם לאיתור כרישי לווייתן בלגונות בדרום האי מאפיה.

 

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
טיסה לארושה והעברה ללודג'

המראה לילית מנתב"ג לנמל תעופה קילימנג'רו (דרך אדיס אבבה), נחיתה בשעה 12:55 בצהריים והעברה ללודג' למנוחה, הירגעות וארוחת ערב מפנק. בשעות אחה"צ נשמע תדרוך כללי על הספארי, על בעלי החיים של אפריקה והחיים בטנזניה. הלודג' בו נלון הוא לודג' מקסים, בלב מישורי הקפה שסביב העיר ארושה, עם נוף מקסים אל הר מרו (ההר השני בגובהו בטנזניה) ובסביבת צמחייה עשירה ובעלי כנף מגוונים, כך שאפשר לנצל את אחר הצהריים לתצפית בציפורים צבעוניות, קופים ועוד.
לינה בלודג' בוטיק לקבוצה שלנו בלבד.

יום 2
שמורת טרנגירי

אחרי ארוחת הבוקר נצא לפארק הלאומי טרנגירי, ליום שלם של נסיעת ספארי, כולל פיקניק בארוחת הצהריים. שמורת טרנגירי מפורסמת בעיקר בזכות עדרי הפילים הענקיים שלה ונוף עצי הבאובב המרשימים, ולכן זוהי הזדמנות נהדרת לחזות בשני הענקים הללו, שאנו עשויים לראות מהם פחות בשמורות המפורסמות בימים הבאים. בנוסף נראה בטרנגירי, בין מישורי העשב היפהפיים, זברות, גנו, ראמים פראיים, באפלו, ג’ירפות וקופים. מהטורפים אנו עשויים לראות בפארק זה נמרים, צ’יטות, קרקל ואריות. אחר הצהריים נסע לארוחת הערב ולינת לילה בלודג' נפלא, בצלו של רכס נגורונגורו.

יום 3
מכתש נגורונגורו

אחרי ארוחת הבוקר נרד לתוך מכתש הנגורונגורו ליום של טיול מרהיב, עם ארוחת צהריים פיקניק. מכתש זה, שהוא הקלדרה (לוע הר געש) השלמה הגדולה בעולם, נוצר עם קריסתו של הר געש לפני כ-2 מיליון שנים. עומקו 610 מ' ושטחו 260 קמ"ר. מורדותיו התלולים יוצרים מתחם סגור, שמינים רבים של בעלי חיי ממעטים להכנס ולצאת ממנו. סביב המכתש איזור השימור משתרע על כ-8300 ק"מ רבועים. בשטחו הקטן יחסית של מכתש נגורונגורו חיים כ-25,000 בעלי חיים גדולים, וניתן למצוא בו את רוב בעלי החיים המאפיינים את מזרח אפריקה. עם בעלי החיים הנמצאים במכתש נמנים קרנפים צרי שפה, מספר רב של פרסתניים ובהם גנו, זברות, אילנדים, צבאים ותאואים אפריקנים. אוכלוסיית הטורפים כוללת, בין היתר, אריות, נמרים וצבועים. כמו כן יש במכתש פילים והיפופוטמים. 
נמשיך בנסיעה עם תצפיות בעלי חיים אל תוך שמורת הסרנגטי, ונגיע בשעת אחר צהריים למחנה הלילה לארוחת ערב ולינת לילה.

יום 4
יום ספארי בסרנגטי

יום ספארי שלם בשמורת הסרנגטי. פארק הסרנגטי מפורסם בשל "הנדידה הגדולה", שבמהלכה מאות אלפי בעלי חיים נודדים בינו לבין שמורת המסאי מארה שבקניה. במהלך הנדידה הגדולה, עדרים המונים למעלה ממיליון פרטים של גנו נעים במסלול מעגלי בין הפארק לבין שמורת מסאי מארה שבקניה. במהלך העונה הגשומה, בין דצמבר למאי, הם נמצאים באזור הדרומי של הפארק. אף שהנדידה הגדולה מאופיינת בעיקר בעדרי הגנו, מי שמוביל אותה הם עדרי זברות, המונים כ-200 אלף פרטים. מלבד עדרי הגנו והזברות, נמצאים בפארק בעלי חיים רבים אחרים, במשך כל השנה: אריות, נמרים, ברדלסים, צבועים, ג'ירפות, פילים, חזירי יבלות, היפופוטמים, תאואים אפריקנים, צבאים, אימפלות, קופים ועופות רבים, ועוד בעלי חיים רבים. בתחומי הפארק מספר מועט של קרנפים, המצויים בסכנת הכחדה, ואוכלוסייתם נמצאת בפיקוח הנהלת הפארק.
לינה במחנה לילה.

יום 5
יום ספארי בסרנגטי

יום ספארי שלם נוסף בשמורת הסרנגטי. מן המיקום שלנו במרכז מישורי העשב הקצר, נוכל לצאת השכם בבוקר ולסייר באזורים המרתקים ביותר בסרנגטי, Barafu and Gol Kopjes, הרחק מתיירים אחרים. נהנה מחירות שרוב המטיילים המגיעים לסרנגטי אינם זוכים לחוות.
לינה במחנה לילה.

יום 6
יציאה מהסרנגטי וטיסה לאי מאפיה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד לשלום משמורת הסרנגטי בנסיעה אחרונה דרכה, לכיוון מסלול ההמראה Seronera ממנו נמריא לשדה התעופה בדאר א-סלאם, ומשם נמריא לאי מאפיה. ננחת באי בשעת אחר צהריים ונעבור ללודג' שעל החוף, לשקיעה מקסימה וארוחת ערב. אם הזמן יספיק והגאות תהיה לטובתנו, נבצע צלילת לילה ראשונה.
אזור האי מאפיה, הכולל את שפך נהר הרופיג'י (Rufiji River Delta) ואת תעלת מאפיה, כולל אזורי מנגרובים וביצות, מפרצים מבודדים ושוניות אלמוגים עשירות, ויוצר את אחד מאזורי המחיה המורכבים והמרתקים באוקיינוס ההודי. באזור זה חיים תחשי ים נדירים, מספר מינים של צבי ים, אוכלוסייה של כרישי לווייתן ועוד מינים רבים של בעלי חיים ימיים.
לינה בלודג' במאפיה.

יום 7
שנירקול עם כרישי לווייתן וצלילות באי מאפיה

מוקדם בבוקר נצא לאתר כרישי לווייתן (בשנירקול). מאפיה הוא אחד מהנקודות החמות של כרישי לווייתן בעולם, כאן נצפות התקבצויות של מספר רב של פרטים בכל עונות השנה. אולם בזמן פריחת הפלנקטון שבחודשים ספטמבר עד מרץ זה הזמן הבטוח ביותר לצפות בהם. למעלה מ-50 פרטים שונים זוהו בשנים האחרונות כאורחים קבועים בעונה זו. התקבצויות כרישי הלווייתן סביב האי מאפיה כוללות לרוב פרטים שאינם בוגרים מינית עדיין, כך שאורכם אינו עולה על 7-8 מטרים, והם ברובם זכרים.
אחרי ארוחת הצהריים נצא לשתי צלילות במפרץ, למשל באתרים Milimani South ו-Coral Garden.
לינה בלודג' במאפיה.

יום 8
צלילות באי מאפיה

היום נבצע שתי צלילות, למשל אחת במפרץ באתר Juani והשנייה מחוץ למפרץ באתר Kinasi wall. הצלילות בתוך המפרץ מאופיינות בשונית אלמוגים עשירה ובתולית, והצלילות מחוץ למפרץ בלהקות גדולות ומגוונות של דגים רבים. בנוסף ריבוי דגים פלאגיים כגון טונות, ברקודות ועטלפי ים, כמו גם דגי שונית גדולים למדי – נפוליאונים ובמיוחד מינים רבים של דקרים, חלקם ענקיים ממש, שאין להם רתיעה מצוללים כלל.
לינה בלודג' במאפיה.

יום 9
צלילות באי מאפיה

היום נבצע שתי צלילות מחוץ למפרץ, למשל באתרים Jina wall ו-Mikadini, בהם נצלול לצד קירות תלולים בין להקות דגים עשירות ומגוונות, ודגים פלאגיים שמגיעים מהים הפתוח.
לינה בלודג' במאפיה.

יום 10
צלילות באי מאפיה

היום נבצע עוד שתי צלילות מחוץ למפרץ, למשל באתרים Dindini wall ו-Mikadini.
לינה בלודג' במאפיה.

יום 11
צלילות באי מאפיה ופיקניק באי החול

היום נבצע צלילת בוקר באתר Mange reef ולאחריה ניהנה מפיקניק מקסים באי החול, שנחשף מעל שונית מנגה בשעות השפל. במהלך ההפלגה אל האי קיים סיכוי טוב לראות להקות של דולפינים ואם יש מזל אף לשנרקל עמם. באי ניהנה מחופים לבנים ובתוליים בלבו של האוקיינוס, נשחה במי לגונה כחולים עזים, ונסעד בברביקיו על החוף.
לינה בלודג' במאפיה.

ימים 12-13
צלילות באי מאפיה וחזרה לתל אביב

בבוקר השכם נצא לסיור נוסף לאיתור כרישי לווייתן ושנירקול איתם, ובצהריים נצא בטיסה חזרה לדאר א-סלאם ולטיסות ההמשך שלנו לישראל. לאחר קונקשן קצר באדיס אבבה ננחת בנתב"ג בשעה 02:40 לפנות בוקר, בלילה שבין 21 ל-22 לינואר.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

הערות

 • חיסונים: בכניסה לטנזניה יש להציג אישור על חיסון נגד קדחת צהובה (את החיסון יש לבצע לא יאוחר מ-10 ימים לפני הכניסה לטנזניה). לבירור אודות חיסונים נוספים יש לפנות ללשכת הבריאות כחודש לפני יציאת הטיול, לקבלת הנחיות.
 • במקרה של אדם הנרשם לבד, הוא ישובץ עם עוד אדם לחדר (במיטות נפרדות). 
 • בחירת אתרי הצלילה תעשה בשטח על פי תנאי הים, זמני הגאות והשפל והמלצות של צוות מועדון הצלילה המקומי. שמות האתרים המוזכרים כאן הם דוגמה בלבד.


תנאי תשלום

 • 50% בעת ההרשמה. 
 • 50% עד 90 יום לפני מועד היציאה, כלומר עד ה-10/10/18.


דמי ביטול

 • עד 90 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם עבור הצלילות וסידורי הקרקע, למעט דמי ביטול מונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו, ומקדמה בלתי חוזרת בסך $900. 
 • מ-90 ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 50% ממחיר הצלילות וסידורי הקרקע, למעט דמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
 • פחות מ-45 ימי עבודה לפני הנסיעה – דמי ביטול בסך 100% מעלות הטיול.

בנוסף – דמי הביטול כפופים לכל תנאי הביטול שיחולו על ידי הספקים בחו"ל, אם הם שונים מאלה המפורטים לעיל. למסלולים שיש להם תנאי ביטול מיוחדים מצורף פירוט בנפרד. 
ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל. הכסף המוחזר יחושב בערכים דולריים.
הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס).
הבהרה לגבי "ימי עבודה": ימי עבודה הם הימים א' עד ה' – להוציא חג או ערב חג.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות כמפורט במסלול.
 • בתי מלון כמפורט.
 • תחבורה והעברות.
 • כלכלה מלאה.
 • דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
 • מדריכים דוברי עברית ואנגלית בצלילות ובספארי היבשתי.
 • סיורים ופעילויות כמצוין.
 • תכנית צלילות הכוללת כ-10 צלילות ושני ימי שנירוקלים לאיתור כרישי לווייתן.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגאוגרפית – אמיר גור.
 • מדריך ישראלי מקומי – חגי זבולון.
 • מפגש קבוצה בארץ לפני הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • טיפים לצוות מקומי ושאר הפעילויות.
 • ויזת כניסה לטנזניה.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • חריגות מטען בטיסות הפנים (יש מגבלות בטיסות הפנים של 15 קילו לאדם).
 • השכרת ציוד צלילה – למעט מיכל ומשקולות.
 • כל מה שלא כלול תחת הסעיף "המחיר כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

ביטוח לספארי צלילה: כל מה שצריך לדעת

מאת: ירדן גור

אחת השאלות שעולות כמעט לפני כל טיול צלילה היא "איזה ביטוח צריך לעשות..?". כמו כל דבר טוב, התשובה לשאלה זו מתחלקת לשתיים, כתלות בגיל הצולל וברמת הכיסוי הדרושה לו. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ביטוח לספארי צלילה – בכתבה שלפניכם.

לכתבה המלאה

ריף הוק – מה זה, איך משתמשים בזה ומהיכן משיגים כזה?

מאת: ירדן גור

לא כולם מכירים את ה"ריף הוק" (Reef hook), גם אם הם צוללים מנוסים שכבר ראו עולם. לא מדובר בפריט חובה שבלעדיו לא ניתן לצלול, אך בהחלט באביזר צלילה שהופך את צלילות הזרם לחוויה אחרת לגמרי, ועוזר להאריך את זמן השהות באזורים דינמיים, ללא השקעת מאמץ נוסף מצדכם.

לכתבה המלאה

עידן המחשב: 5 סיבות טובות להשתמש במחשב צלילה

מאת: ירדן גור

טבלאות הצלילה הספורטיבית היו בעבר כלי מרכזי בתכנון הצלילה. היום יש אביזר צלילה שהפך את חיינו לקלים יותר, חכמים יותר, ובעיקר – לבטוחים יותר – מחשב הצלילה. בכתבה, כמה סיבות טובות להתחיל להסתובב עם מחשב.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה בסוקורו, מקסיקו

מאת: אילנה נאורי

ברוכים הבאים לארץ הטאקו, הסומבררו והכרישים! סוקורו, אי וולקני הממוקם כ-600 ק"מ מערבית לחופי מקסיקו, הוא אחד מיעדי הצלילה המרתקים ביותר, בזכות עושר הדגה, הנופים מעל ומתחת למים, מיני הכרישים – שמציפים את האזור בכמויות, וכמובן – בזכות המנטות האוקייניות גדולות הכנף, שפוקדות את האי בנקודות קבועות, ומגלות עניין רב בצוללים.

לכתבה המלאה

צ'ק ליסט אריזה לספארי צלילה וטיול נלווה

מאת: ירדן גור

יוצאים לספארי צלילה? הכנו במיוחד עבורכם צ'ק ליסט של הדברים שכדאי לכם לארוז לקראת היציאה לטיול מסוג זה. מהנסיון שלנו, חשוב לאזן בין מה שצריך, למה שרוצים ולמה שאומר המשקל של חברת התעופה…. אז כדי שלא תשכחו שום דבר חשוב, היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

איך אורזים לספארי צלילה?

מאת: ירדן גור

לפני יציאה לספארי צלילה כדאי לחשוב על אופן אריזת המזוודה, חלוקה נכונה של הציוד והיכרות עם "חוקי המשחק" של חברות התעופה, כדי להבטיח שהכל יעבור חלק, תרתי משמע. אז איך נערכים נכון? לטיפים והמלצות היכנסו לכתבה.

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו