צרו קשרהתקשרו
טיולי שייט בחברה הגאוגרפית > ספארי צלילה > ספארי צלילה בטנזניה - 13 יום - ים ויבשה באפריקה

ספארי צלילה בטנזניה - 13 יום

ספארי צלילה בטנזניה - 13 יום

טיול צלילה באי מאפיה וספארי בשמורות טנזניה

צרו קשר לפרטים נוספים

התקשרו 03-5639040 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

טופס ליד כללי
שם פרטי
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
חומר שיווקי מהאתר

בתמונה: לוגו צלילה גיאוגרפיתטיול צלילה אל האי הקסום מאפיה, הדרומי בארכיפלג של זנזיבר, משולב עם ספארי יבשתי בשמורות הטובות ביותר באפריקה: הסרנגטי, נגורונגורו ואגם מניארה. 
חודש ינואר הוא חודש מיטבי גם לצפייה בנדידת הגנו בסרנגטי וגם לאיתור כרישי לווייתן בלגונות בדרום האי מאפיה.

 

הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר

מסלול הטיול

יום 1
טיסה לארושה והעברה ללודג'

המראה לילית מנתב"ג לנמל תעופה קילימנג'רו (דרך אדיס אבבה), נחיתה בצהריים והעברה ללודג' למנוחה והירגעות וארוחת ערב מפנקת. בשעות אחה"צ נשמע תדרוך כללי על הספארי ועל בעלי החיים של אפריקה והחיים בטנזניה. הלודג' בו נלון נמצא בתוך שמורת יער הכוללת בריכות טבעיות, נהר ופינות קסומות, כך שאפשר לנצל את אחר הצהריים לתצפית בציפורים צבעוניות, קופים ועוד. 
לינה בלודג'.

יום 2
אגם מניארה

אחרי ארוחת הבוקר נצא לפארק הלאומי של אגם מניארה, ליום שלם של נסיעת ספארי, כולל פיקניק בארוחת הצהריים. 
בשמורה חיים מעל 500 מינים של בעלי חיים, מתוכם כ-400 מיני ציפורים. בעלי חיים מוכרים הנמצאים בשמורה הם בבונים, זברות, פילים וחזירי יבלות. אחר הצהריים נסע לעיירה קאראטו בנגורונגורו ההררי לארוחת הערב ולינת לילה בלודג' טלומה הקסום, בצלו של רכס נגורונגורו. 
לינה בלודג' בנגורונגורו.

יום 3
מכתש נגורונגורו

אחרי ארוחת הבוקר נרד לתוך מכתש הנגורונגורו לחצי יום של טיול, עם ארוחת צהריים פיקניק. מכתש זה, שהוא הקלדרה השלמה הגדולה בעולם, נוצר עם קריסתו של הר געש לפני כ-2 מיליון שנים. עומקו 610 מ' ושטחו 260 קמ"ר. מורדותיו התלולים יוצרים מתחם סגור, שמינים רבים של בעלי חיי ממעטים להכנס ולצאת ממנו. סביב המכתש אזור השימור משתרע על כ-8,300 ק"מ רבועים. אזור השימור הזה ייחודי לטנזניה בכך שהוא נועד להגן לא רק על ערכי הטבע שבו, אלא גם על אורח חייהם של 80,000 המסאים המתגוררים בו ועל הממצאים הארכאולוגיים שבו. 
בשטחו הקטן יחסית של מכתש נגורונגורו חיים כ-25,000 בעלי חיים גדולים, וניתן למצוא בו את רוב בעלי החיים המאפיינים את מזרח אפריקה. עם בעלי החיים הנמצאים במכתש נמנים קרנפים צרי שפה, מספר רב של פרסתניים, ובהם גנו, זברות, אילנדים, צבאים ותאואים אפריקנים. אוכלוסיית הטורפים כוללת, בין היתר, אריות, נמרים וצבועים.כמו כן יש במכתש פילים והיפופוטמים. 
נמשיך בנסיעה עם תצפיות בעלי חיים אל תוך שמורת הסרנגטי, ונגיע בשעת אחר צהריים למחנה הלילה לארוחת ערב ולינת לילה.
לינה במחנה בסרנגטי.

יום 4
יום ספארי בסרנגטי

יום ספארי שלם בשמורת הסרנגטי. פארק הסרנגטי מפורסם בשל "הנדידה הגדולה", שבמהלכה מאות אלפי בעלי חיים נודדים בינו לבין שמורת המסאי מארה שבקניה. במהלך הנדידה הגדולה, עדרים המונים למעלה ממיליון פרטים של גנו נעים במסלול מעגלי בין הפארק לבין שמורת מסאי מארה שבקניה. במהלך העונה הגשומה, בין דצמבר למאי, הם נמצאים באזור הדרומי של הפארק. אף שהנדידה הגדולה מאופיינת בעיקר בעדרי הגנו, מי שמוביל אותה הם עדרי זברות, המונים כ-200 אלף פרטים. מלבד עדרי הגנו והזברות, נמצאים בפארק בעלי חיים רבים אחרים, במשך כל ימי השנה: אריות, נמרים, ברדלסים, צבועים, ג'ירפות, פילים, חזירי יבלות, היפופוטמים, תאואים אפריקנים, צבאים, אימפלות, קופים, מגוון עופות ועוד בעלי חיים רבים. בתחומי הפארק מספר מועט של קרנפים, המצויים בסכנת הכחדה, ואוכלוסייתם נמצאת בפיקוח הנהלת הפארק. 
לינה במחנה בסרנגטי.

יום 5
יום ספארי בסרנגטי

יום ספארי שלם נוסף בשמורת הסרנגטי. מן המיקום שלנו במרכז מישורי העשב הקצר, נוכל לצאת השכם בבוקר ולסייר באיזורים המרתקים ביותר בסרנגטי, Barafu and Gol Kopjes, הרחק מתיירים אחרים. ניהנה מחירות שרוב המטיילים המגיעים לסרנגטי אינם זוכים לחוות. 
לינה במחנה בסרנגטי.

יום 6
יציאה מהסרנגטי וטיסה לאי מאפיה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד לשלום משמורת הסרנגטי בנסיעה אחרונה דרכה, לכיוון מסלול ההמראה Seronera, ממנו נמריא לשדה התעופה בדאר א-סלאם, ומשם נמריא לאי מאפיה. ננחת באי בשעת אחר צהריים ונעבור ללודג' שעל החוף, לשקיעה מקסימה וארוחת ערב. אם הזמן יספיק והגאות תהיה לטובתנו, נבצע צלילת לילה ראשונה. 
אזור האי מאפיה, הכולל את שפך נהר הרופיג'י (Rufiji River Delta) ואת תעלת מאפיה, כולל אזורי מנגרובים וביצות, מפרצים מבודדים ושוניות אלמוגים עשירות, ויוצר את אחד מאזורי המחיה המורכבים והמרתקים באוקיינוס ההודי. באזור זה חיים תחשי ים נדירים, מספר מינים של צבי ים, אוכלוסייה של כרישי לווייתן ועוד מינים רבים של בעלי חיים ימיים. 
לינה בלודג' במאפיה.

יום 7
שנירקול עם כרישי לווייתן וצלילות באי מאפיה

מוקדם בבוקר נצא לאתר כרישי לווייתן (בשנירקול). מאפיה הוא אחד מהמוקדים החמים של כרישי לווייתן בעולם, היכן שהתקבצויות של מספר רב של פרטים נצפות בכל עונות השנה, אולם בזמן פריחת הפלנקטון, בחודשים ספטמבר עד מרץ, זה הזמן הבטוח ביותר לצפות בהם. למעלה מ-50 פרטים שונים זוהו בשנים האחרונות כאורחים קבועים בעונה זו. התקבצויות כרישי הלוויין סביב האי מאפיה כוללות לרוב פרטים שאינם בוגרים מינית עדיין, כך שאורכם אינו עולה על 7-8 מטרים, והם ברובם זכרים. ההפלגות לצפיה ולשנירקול איתם ייעשו ביחד עם אנשי תחנת המחקר של האי, העוסקים במיפוי ומעקב אחרי כרישי הלווייתן מזה מספר שנים. 
אחרי ארוחת הצהריים נצא לשתי צלילות במפרץ, למשל באתרים Milimani South ו-Coral Garden.
לינה בלודג' במאפיה.

יום 8
צלילות באי מאפיה

היום נבצע שתי צלילות, למשל אחת במפרץ באתר Juani והשנייה מחוץ למפרץ באתר Kinasi wall. הצלילות בתוך המפרץ מאופיינות בשונית אלמוגים עשירה ובתולית, והצלילות מחוץ למפרץ בלהקות גדולות ומגוונות של דגים רבים. בנוסף ריבוי דגים פלאגיים כגון טונות, ברקודות ועטלפי ים, כמו גם דגי שונית גדולים למדי – נפוליאונים ובמיוחד מינים רבים של דקרים, חלקם ענקיים ממש, שאין להם רתיעה מצוללים כלל. 
לינה בלודג' במאפיה.

יום 9
צלילות באי מאפיה

היום נבצע שתי צלילות מחוץ למפרץ, למשל באתרים Jina wall ו-Mikadini, בהם נצלול לצד קירות תלולים בין להקות דגים עשירות ומגוונות, ודגים פלאגיים שמגיעים מהים הפתוח. 
לינה בלודג' במאפיה.

יום 10
צלילות באי מאפיה

היום נבצע עוד שתי צלילות מחוץ למפרץ, למשל באתרים Dindini wall ו-Mikadini. 
לינה בלודג' במאפיה.

יום 11
צלילות באי מאפיה ופיקניק באי החול

היום נבצע צלילת בוקר באתר Mange reef ולאחריה ניהנה מפיקניק מקסים באי החול שנחשף מעל שונית מנגה בשעות השפל. במהלך ההפלגה אל האי קיים סיכוי טוב לראות להקות של דולפינים ואם יש מזל אף לשנרקל עמם. באי ניהנה מחופים לבנים ובתוליים בלבו של האוקיינוס, נשחה במי לגונה כחולים עזים, ונסעד בברביקיו על החוף. 
לינה בלודג' במאפיה.

ימים 12-13
צלילות באי מאפיה ונחיתה בנתב"ג

בבוקר השכם נצא לסיור נוסף לאיתור כרישי לווייתן ושנירקול איתם, ובצהריים נצא בטיסה חזרה לדאר א-סלאם ולטיסות ההמשך שלנו לישראל.
לאחר קונקשן קצר באדיס אבבה, ננחת בנתב"ג ביום ה-13 לפנות בוקר.

תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040

הערות

 • חיסונים: בכניסה לטנזניה יש להציג אישור על חיסון נגד קדחת צהובה (את החיסון יש לבצע לא יאוחר מ-10 ימים לפני הכניסה לטנזניה). לבירור אודות חיסונים נוספים יש לפנות ללשכת הבריאות כחודש לפני יציאת הטיול, לקבלת הנחיות.
 • במקרה של אדם הנרשם לבד, הוא ישובץ עם עוד אדם לחדר (במיטות נפרדות). 
 • בחירת אתרי הצלילה תעשה בשטח על פי תנאי הים, זמני הגאות והשפל והמלצות של צוות מועדון הצלילה המקומי. שמות האתרים המוזכרים כאן הם דוגמה בלבד.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות כמפורט ובמסלול המוצע מטה. 
 • בתי מלון כמפורט. 
 • תחבורה והעברות. 
 • כלכלה מלאה. 
 • דמי כניסה לאֳתרים שבתכנית. 
 • מדריכים דוברי עברית ואנגלית בצלילות ובספארי היבשתי. 
 • סיורים ופעילויות כמצוין. 
 • תכנית צלילות הכוללת כ-10 צלילות ושני ימי שנירוקלים לאיתור כרישי לווייתן. 
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגאוגרפית – אמיר גור. 
 • מדריך ישראלי מקומי – חגי זבולון. 
 • מפגש קבוצה בארץ לפני הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • טיפים לצוות מקומי ושאר הפעילויות. 
 • ויזת כניסה לטנזניה. 
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב). 
 • ביטוח רפואי ומטען. 
 • חריגות מטען בטיסות הפנים (יש מגבלות בטיסות הפנים של 15 קילו לאדם). 
 • השכרת ציוד צלילה – למעט מיכל ומשקולות. 
 • כל מה שלא כלול תחת הסעיף "המחיר כולל".
הדפס
הסר
שמור
שלח לחבר


כדאי לקרוא

האיים המלדיביים: מפרץ האניפארו

מאת: אמיר גור

מפרץ האניפארו, או לגונת האניפארו מהווה מוקד עלייה לרגל לחובבי טבע וצוללים שרוצים להיפגש עם "הגדולים" של האוקיינוסים, במספרים גדולים. המפרץ הוכרז בשנת 2011 כאתר מורשת טבע של ארגון UNESCO העולמי, וזה שם את המקום בשורה אחת עם שמורות טבע עולמיות מפורסמות כאיי גלפגוס, שמורת קומודו ואחרים. 

לכתבה המלאה

ספארי צלילה במלדיביים - גן עדן בגובה פני הים

מאת: טל עמית

שוב ההתרגשות הזו שלפני. לא משנה כמה פעמים הייתי שם, עדיין יש תמיד את ההתרגשות שלפני. הציפייה הזו, לתחושות שיש רק שם: השקט, הנוף המדהים, החול הלבן, ומי הטורקיז. ומנגד לכל השקט הזה – הטירוף, המסיבה הגדולה של מתחת למים. האיים המלדיביים. כל קבוצה שאני נוסעת איתה, מסכמת בזה שככה כנראה נראה גן עדן.

לכתבה המלאה

ספארי צלילה קסום באי זנזיבר

מאת: מי-טל גבינג

לאן אתם? שאלה הבודקת הבטחונית בנתב"ג. "לזנזיבר" קרנו אליה בפרצופים מאושרים. רק השם שהתגלגל בפינו טמן בחובו הבטחה אקזוטית קסומה. מי-טל גבינג, מדריכת טיולי צלילה בחברה הגיאוגרפית, חזרה עם קבוצת מטיילים מספארי צלילה בזנזיבר, והיא כאן כדי לספר מה מחכה לכם באי התבלינים, מעל ומתחת למים.

לכתבה המלאה

אתרי הצלילה המפורסמים ביותר בעולם

מאת: אמיר גור

בכל מקום שבו יש ים, יש אתרי צלילה. ריכזנו כאן רשימה של אתרי הצלילה המפורסמים ביותר בעולם. אלה הם לאו דווקא האתרים הטובים ביותר, אבל הם בהחלט אתרים שכדאי להכיר, ואם יזדמן לכם להיות באזור, המידע הזה יוכל להיות שימושי מאוד ולהפוך מפנטזיה למציאות…

לכתבה המלאה

ספארי צלילה עם כרישים - 10 טיפים לכרישאי המתחיל

מאת: אמיר גור

הידעתם שיותר צוללנים נפגעים מהתחשמלות של טוסטר חשמלי מאשר מתקיפת כריש? ועם זאת, אסור לזלזל בכרישים כאשר אתם פוגשים אותם בצלילות. אנחנו מאמינים שצלילה עם כרישים היא דבר נפלא, ולכן ריכזנו עבורכם 10 טיפים חשובים, שכדאי לכם לשנן לפני שתצאו לפגוש אותם בשטח.

לכתבה המלאה

10 דברים שכדאי לדעת על ספארי צלילה בגלפגוס

מאת: אמיר גור

אם צללתם כבר בכמה מקומות בעולם, אם אתם לא בהכרח מחפשים "גן עדן" פסטורלי ורגוע' אלא אקשן מטורף ואקסטרים של טבע ובעלי חיים, אם אתם אוהבים כרישים ואם עוד לא הייתם בגלפגוס (או אם הייתם ולא צללתם) – הכתבה הזו היא בשבילכם!

לכתבה המלאה

חיפוש טיולים

לאן?
מתי?

איך?

מה?

הרשמו לקבלת עדכונים על טיולים, אירועים והרצאות

צרו קשר
התקשרו